Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Początki

  1. #1

    Domyślnie Początki

    Witam, jako że dopiero rozpoczynam swoją przygodę z fotografią postanowiłem poradzić się bardziej doświadczonych
    Także pierwsza sprawa :
    1) Podczas obróbki w LR tracę na jakości zdjęć (I myślę że nie jest to kwestia eksportu, bo próbowałem różnych ustawień, lecz może bardziej źle dobranych ustawień podczas przerabiania- redukcja szumów, wyostrzanie ?) Co wy robicie żeby ze zdjęcia wyciągnąć jak najwięcej ? Czy ustawiacie format 16:9? Jakie ustawienia eksportu radzicie na jak najwyższą jakość (do wrzucania do internetu) ? Wiem że jest trochę poradników na ten temat, próbuje je wykorzystać ale dalej nie widzę zbytniej poprawy.
    2) Chciałbym się zająć fotografią trochę bardziej na poważnie, i zamierzam zainwestować w lepszy sprzęt.
    Czy nikon D7100 jest dobrą opcją czy może polecacie coś lepszego w tym przedziale cenowym ? A może Nikon D5500 lub D7200 ?
    Również chciałbym kupić obiektyw tylko się waham pomiędzy 50mm 1.8 a 1.4 oraz czy D czy G.
    I na koniec: najpierw iść w stronę nowego obiektywu czy aparatu (teraz mam nikona d80+ 16-85mm 3.5-5.6 G więc przeskok myślę byłby dość spory)
    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez karis ; 15-04-2017 o 18:09

  2. #2

    Domyślnie

    To jakie obiektywy można kupować będzie zależało od tego jaki będzie aparat. Seria D3x00 i D5x00 pozbawiona jest silnika, więc obiektywy bez własnego nie będą miały AF (takim obiektywami są 50-tki "D").
    A jaki aparat lepszy - każdy, który w danych zastosowaniach się lepiej sprawdzi.

    Co do jakości - a w jakim formacie robisz ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    3872 x 2592 zapomniałem jeszcze dodać że wartości ISO są również niskie więc to raczej nie kwestia tego

  4. #4

    Domyślnie

    W jakim formacie zrobisz zdjęcia ?? nie w jakiej rozdzielczości.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    W raw`ach

  6. #6

    Domyślnie

    Spieszę z odpowiedzią: jeśli robisz zdjęcia w RAWach (czyt. .NEF) to Lightroom nie powinien magicznie obniżać ich jakości. Jeśli przesadzasz z odszumianiem, to faktycznie będziesz mieć rozmyte obrazy, za to wyostrzanie zmieni krawędzie w jakieś paskudztwo. Ale jeśli w Lightroomie to wygląda OK (liczę na Twój zmysł estetyczny), to na eksporcie powinno być też dobrze... o ile nie masz w ustawieniach eksportu jakiejś dodatkowej obróbki ustawionej. Pokaż jakigoś RAWa i Twój plik wynikowy z możliwie małą obróbką i opisz co się złego dzieje z jakością - zobaczymy co się dzieje


    Aby osiągnąć możliwie dobrą jakość eksportowanego pliku: (jeśli to jednak wina ustawień eksportu)
    1. Eksportuj w oryginalnej rozdzielczości (a co za tym idzie - w oryginalnych proporcjach, wprost z aparatu masz 3:2)
    2. Ustaw eksport do bezstratnych formatów, bądź ewentualnie: JPG i jakość 100.

    Zależy jednak do czego potrzebujesz te zdjęcia - do internetu zazwyczaj styknie 1920 na dłuższym boku + jakość 77.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze raz pobawiłem się ustawieniami, wszystko przeanalizowałem i już jest ok Oczywiście wcześniej źle zapisywałem...
    Dzięki za rady, na pewno się przydadzą
    Jeszcze wracając do obiektywów i aparatu- gdybym wziął nikona d7100 to do niego 50mm 1.4 G będzie dobrą opcją ?
    Zanim to nastąpi minie trochę czasu więc dobrze by było jakby grał z D80, który mam obecnie. Patrzyłem i oba aparaty maja to samo mocowanie itd więc nie powinno być problemów, ale chcę się upewnić

  8. #8

    Domyślnie

    To trochę nie po temacie, lecz jeśli ty nowicjusz, to czytaj literaturę o fotografii
    Naprzyklad , Michaela Freemana

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tobiasz Piotrowski Zobacz posta
    To trochę nie po temacie, lecz jeśli ty nowicjusz, to czytaj literaturę o fotografii
    A to do wątku humor...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karis Zobacz posta
    Jeszcze raz pobawiłem się ustawieniami, wszystko przeanalizowałem i już jest ok Oczywiście wcześniej źle zapisywałem...
    Dzięki za rady, na pewno się przydadzą
    Jeszcze wracając do obiektywów i aparatu- gdybym wziął nikona d7100 to do niego 50mm 1.4 G będzie dobrą opcją ?
    Zanim to nastąpi minie trochę czasu więc dobrze by było jakby grał z D80, który mam obecnie. Patrzyłem i oba aparaty maja to samo mocowanie itd więc nie powinno być problemów, ale chcę się upewnić
    Piszesz o sprzęcie który chcesz kupić, a nie napisałeś do czego ten sprzęt ma być używany. Wracasz ciągle do propozycji zakupu obiektywu 50mm, to jednak są dla formatu DX obiektywy których używa się w bardzo konkretnych zastosowaniach. Taki obiektyw jako uniwersalny do DX raczej jest kiepskim wyborem. Obecnie masz zestaw ktorym można w dobrych warunkach robić dobre zdjęcia, jeżeli nie dostrzegasz konkretnych ograniczeń to znaczy że należy dalej robić nim zdjęcia i zbierać doświadczenie oraz wiedzę teoretyczną. Bez tego nie będzie skoku jakości zdjęć ani pod względem "artystycznym", ani pod względem technicznym. Jeżeli jednak dysponujesz finansami i chciałbyś robić zdjęcia tym co aktualnie jest w sklepach, to ja wybrałbym na Twoim miejscu D7100 lub D7200 i Sigmę 17-50/2.8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Początki
    By Dino1984 in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-12-2016, 21:31
  2. [ Krajobraz ] Początki...
    By Graivite in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 00:49
  3. [ Pozostałe ] Początki...
    By janex in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-01-2010, 18:22
  4. [ Portret ] Początki-outside
    By alfapasje in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 14:05
  5. [ Portret ] poczatki...
    By photoholic in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 15:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •