Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 80
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    ....
    Starsze konstrukcje długich ZOOM-ów znacznie albo bardzo znacznie odbiegają jakością od obecnych i jeżeli niema mocnych ograniczeń budżetu to tych konstrukcji należy unikać. Trzy cztery lata wstecz obiektywy które wymieniłeś uchodziły za niezłe, ale to była inna epoka, dla takich obiektywów.
    Z racji wykonywanego zawodu mam kontakt z optyką pomiarową, w tej materii jest lekka stagnacja, bo jest OK i nie potrzeba wiele ulepszać. Natomiast gotów jestem dać wiarę temu co piszesz o optyce użytkowej, bo widzę jak wiele zmieniło się w materiałach optycznych i technologiach ich obróbki. Dziś korzystając z drukarki 3D łącząc materiały o różnych właściwościach mechanicznych i optycznych można zmajstrować świetną bazę do wyszlifowania soczewki asferycznej. 10 lat temu to było duże wyzwanie wyszlifować ja dobrze a 30 lat temu nie było o tym mowy bo było tylko szkło typu CRON o FLINT. Sam proces ich wytapiania to była sztuka Polimery dokonały rewolucji.

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    - Wszystkie długie ZOOM-y o zmiennej ogniskowej x4 (N200-500 ma tylko x2,5) tracą znacznie na rozdzielczości stopniowo mniej więcej od 3/4 najdłuższej ogniskowej. Jeżeli więc potrzebujesz przyzwoitą jakość obrazka na 400mm to albo kupujesz stałkę 400mm albo odpowiednio dłuższego ZOOM-a, 500-600 mm na długim końcu.
    Zaczynasz mnie przekonywać Zdaje sobie sprawę z postępu jaki się dokonał ostatnio dzięki zastosowaniu technik cyfrowych w projektowaniu optyki, to musiało kiedyś dać efekt jakościowy. Twierdzisz, że to już ?

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Moim zdanie ta Sigma 100-400 będzie alternatywą i konkurencją dla obiektywów 70-300. Do przyrody to wybrałbym raczej N300/4, ale jeżeli ma być do lasu i na wakacje czyli do wszystkiego, to to może być dobry wybór.
    No właśnie, do wszystkiego. Nie mam czatowni i nie "wysiaduję jajek" by zfocić coś pierzastego, choć jak się coś trafi to czemu by nie. Bardziej potrzebuję dobre optycznie szkło z szybkim i celnym AF i rozsądnym zakresem ogniskowych. Coś co sprawdzi się w czasie wakacji z rodziną jak również na mały wypad do lasu i na polany. W sumie jakiś kompromis, bo wypad w plener ma być przyjemnością obcowania z przyrodą a nie dźwiganiem klamotów.

    Pierwszym kandydatem był N80-400 (starsza wersja), z uwagi na to, że to szkło systemowe. Odradzono mi go z uwagi na wolny AF, śrubokręt. W drugiej przymiarce do tele myślałem o S120-400, jednak brak go w krajowym obiegu wtórnym. Testy DXO wskazywały na nie najlepszą ostrość obrazowania, czy to prawda nie wiem. Pojawienie się informacji o nowym S100-400 wstrzymało moje zapędy zakupowe, argument które podałeś powyżej tylko umocniły mnie w przekonaniu, że warto chwilkę poczekać na ten model.

  2. #42

    Domyślnie

    Dzisiaj miałam okazję podpiąć te szkło do mojego aparatu. Pozytywnie zaskoczyły mnie jej gabaryty i waga - z moim D750 trzymało się go bardzo wygodnie. AF jak dla mnie w miarę szybki, jakość obrazka na 400 całkiem znośna. Jedyne co to po zrzuceniu zdjęć w domu wyszedł FF z moim body. Szkło na pewno warte zainteresowania się, ja wpisałam je na moją listę, ale trochę czasu minie zanim je kupię. Na pierwszym miejscu jest Sigma 24-70 A której jeszcze nie mieli...

  3. #43

    Domyślnie

    W końcu wpadła mi w ręce. Napiszę coś niebawem więcej, ale podoba mi się to szkiełko, jest gabarytów niewiele większe od mojego Tamrona 70-300VC, ale optycznie widać różnicę, no i 100mm w bonusie. Do zadnego 150-600 się nie przekonałem, bo za wielkie dla mnie, ale to szkiełko sobie przygarnę




    I takie trochę o kant tyłka 2 sampelki

    400mm@6.3
    http://www.kubacichocki.pl/test/sigma100400c/001.jpg

    http://www.kubacichocki.pl/test/sigma100400c/002.jpg
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    W końcu wpadła mi w ręce. Napiszę coś niebawem więcej, ale podoba mi się to szkiełko, jest gabarytów niewiele większe od mojego Tamrona 70-300VC, ale optycznie widać różnicę, no i 100mm w bonusie. Do zadnego 150-600 się nie przekonałem, bo za wielkie dla mnie, ale to szkiełko sobie przygarnę
    Jakby Ci się udało zrobić porównanie tej Sigmy z Tamronem, to byłoby super, wiele osób na forum by to doceniło. (takie porównawcze zdjęcia - czyli to samo ujęcie z różnych szkieł, jak robiłeś w recenzji 85-ek...). Z góry dzięki!

    Jest dużo lepiej niż w 70-300 VC USD? (w końcu szkło jest ponad 2 razy droższe)

    Jaką masz wersję Sigmy - z jakim bagnetem (pytam pod kątem adaptera pod Sony E)?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CC_PL Zobacz posta
    Jakby Ci się udało zrobić porównanie tej Sigmy z Tamronem, to byłoby super, wiele osób na forum by to doceniło. (takie porównawcze zdjęcia - czyli to samo ujęcie z różnych szkieł, jak robiłeś w recenzji 85-ek...). Z góry dzięki!

    Jest dużo lepiej niż w 70-300 VC USD? (w końcu szkło jest ponad 2 razy droższe)

    Jaką masz wersję Sigmy - z jakim bagnetem (pytam pod kątem adaptera pod Sony E)?
    OK, będzie

    Adapter naturalnie MC11 do Canona.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 12-05-2017 o 16:34
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #46

    Domyślnie

    Dzienks za testy !!!


    A co do adaptera, widzę, że użytkownicy A7-ek i w ogóle Sony E jeśli sięgają po szkła pozasystemowe, to najchętniej do Canaona.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    OK, będzie

    Adapter naturalnie MC11 do Canona.
    Witam,
    Będzie to do kupienia u Ciebie przed wakacjami?
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  8. #48

    Domyślnie

    Już jest do kupienia.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    P.S. @hostman22 - jak kupisz to pochwal się, stawiam kawę i słodkie w "słowiku na plantach"
    haha ok

    Co do różnicy między 600 a 750mm widać tylko przy nowych matrycach z duża ilością mpx nie wiem czy jest sens, jeżeli do użytku domowego... . Ja mam dość noszenia N200-500
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  10. #50

    Domyślnie

    no fajne szkiełko że takie małe ale 400mm (ptaki) nawet na dx to czasami i tak za krótko stąd łapczywie spoglądam na 150-600 mimo wagi.

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 24 1.4, czy Sigma 20 1.4, a może Tokina 16-28 2.8
    By Viking89 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2016, 14:15
  2. sigma 17-70mm f/2.8-4.5 dc macro vs sigma 24-70 DG EX
    By chudzyy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 01:13
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 01:31
  4. SIGMA 70-200 F2,8 czy SIGMA 100-300 F4
    By rusio18 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 15:56
  5. Prośba o radę Sigma 50-500HSm czy Sigma 170-500
    By sikor in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-04-2007, 17:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •