Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    5

    Domyślnie Nikkor 18-105 problem z silnikiem AF

    Witajcie, bądźcie wyrozumiali. Szukałem wiele na ten temat, ale z marnym skutkiem.

    Kupiłem Nikona D5300 plus obiektyw 18-105. Chodzi o to, że obiektyw podczas ostrzenia chodzi głośno. Jakby miał jakiś opór. Na dole załączam film jak to wygląda:

    https://youtu.be/S79k-ux0auI

    https://youtu.be/ePmzAlgPjkc

    Może on ma taką kulturę pracy? Od razu zaznacze, że to jest mój pierwszy Nikon. Pracowałem na hybrydzie i się przerzuciłem na lustro. Zaznaczę jeszcze, że aparat kupiłem dwa dni temu.

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,
    Akurat miałem pod ręką swój egzemplarz 18-105 i postanowiłem dla Ciebie sprawdzić, bo mam go od 1,5 roku i nic takiego nie zaobserwowałem. Po krótkiej zabawie stwierdzam, że w moim takie brzęczenie pojawia się wyłącznie w live view na długim końcu i tylko jeśli AF "kręci" od strony nieskończoności. Prawdopodobnie sam bym nigdy tego nie zauważył gdyby nie Twój post. U Ciebie poza live view też tak brzęczy?

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj

    Czy jest to normalne? Na pewno nie bo słychać, że coś mu ewidentnie dolega

    Jeśli Body ze szkłem kupiłes nowe na gwarancji to pisz do sklepu w ramach reklamacji...

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomeqp Zobacz posta
    Witaj,
    Akurat miałem pod ręką swój egzemplarz 18-105 i postanowiłem dla Ciebie sprawdzić, bo mam go od 1,5 roku i nic takiego nie zaobserwowałem. Po krótkiej zabawie stwierdzam, że w moim takie brzęczenie pojawia się wyłącznie w live view na długim końcu i tylko jeśli AF "kręci" od strony nieskończoności. Prawdopodobnie sam bym nigdy tego nie zauważył gdyby nie Twój post. U Ciebie poza live view też tak brzęczy?
    Dziś rano sprawdziłem, kiedy wysunę obiektyw na całą skalę w trybie LV to zaczyna tak robić, nie zawsze, ale robi. Kiedy kadruję zdjęcie przez wizjer to nic takiego nie ma miejsca. Najgorzej jest kiedy włączy się ciągły AF. Obiektyw ewidentnie ma problem z wyostrzeniem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez carabella4wrc Zobacz posta
    Witaj

    Czy jest to normalne? Na pewno nie bo słychać, że coś mu ewidentnie dolega

    Jeśli Body ze szkłem kupiłes nowe na gwarancji to pisz do sklepu w ramach reklamacji...
    To już jest drugi aparat z reklamacji. Wcześniejszy dokładnie tak samo robił, wczoraj odebrałem ten który mam obecnie i nadal to samo. Fakt faktem nie zawsze i tylko w trybie LV zachodzi takie zjawisko.
    Ostatnio edytowane przez Noyer ; 15-04-2017 o 09:02 Powód: Literówka

  5. #5

    Domyślnie

    Te filmy z YT powinny dać jasno do zrozumienia, że ten typ tak ma.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Podobne wątki

  1. Pierscien z silnikiem
    By Wate in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 19:25
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 19:31
  3. 50/1,8 z silnikiem?
    By fotokornik in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-12-2008, 16:14
  4. Tele do 1000... z silnikiem
    By coroner in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2008, 14:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •