Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 147
  1. #1

    Domyślnie Jednocyfrówka do ślubu

    Hej! Mam takie pytanie do bardziej doswiadczonych w temacie. Obecnie używam dwóch d800. Ogólnie w połączeniu z sigmami art dają sobie nieźle radę ale pliki z tych aparatów kończą mi trochę kompa a i obróbka jest badziej czasochłonna. Dodatkowo obrazek z wysokich iso jest taki sobie. Chodzi mi po głowie sprzedaż jednego d800 i kupno dwóch d3s. Jak myślicie to ma sens czy lepiej sprzedać obie 800tki i kupić dwa d4, a może wymienić sukcesywnie na d810. Co da lepszy obrazek i lepiej się sprawdzi?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Hej! Mam takie pytanie do bardziej doswiadczonych w temacie. Obecnie używam dwóch d800. Ogólnie w połączeniu z sigmami art dają sobie nieźle radę ale pliki z tych aparatów kończą mi trochę kompa a i obróbka jest badziej czasochłonna. Dodatkowo obrazek z wysokich iso jest taki sobie. Chodzi mi po głowie sprzedaż jednego d800 i kupno dwóch d3s. Jak myślicie to ma sens czy lepiej sprzedać obie 800tki i kupić dwa d4, a może wymienić sukcesywnie na d810. Co da lepszy obrazek i lepiej się sprawdzi?
    Nie wiem, jak D4 i D810, ale D3S jak najbardziej wystarczające do ślubu. Szybki, celny, bardzo dobre ISO no i RAWY całkiem przyjemnie się obrabia. Potwierdzeniem, może być fakt, że taki "guru" fotografii ślubnej jak Grzegorz "Moment" Płaczek nadal pracuje na tej puszce
    ps. Czy Ty czasem nie miałeś kiedyś D3S? coś tak kojarzę z forum
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  3. #3

    Domyślnie

    Tak miałem... sprzedałem... teraz trochę żałuję.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zachłysnąłem się megapikselami d800. Myślałem że dzięki temu spokojnie wykadruje sobie przy obrobce kazde zdjęcie ale tak to nie działa. Jak zrobię cropa to wyłazi straszny szum. Zdjecia do oglądania i tak musze zapisywac na 1920x1080 żeby ukryć szum. Niestety szybko zaczęło brakować miiejsca do przechowywania RAWów i pokasowalem starsze niepotrzebne. Niestety w ten sposób wrzuciłem sporo fotek z d3s. Mimo to te które mi zostały wydają mi się lepsze. Z d800 czasem miewam nie miłe przygody z af gdy w czasie waznego momentu nie może złapać ostrości. Na plenerach i w studio d800 pokazuje jednak pazur i odwdzięcza się super obrazkiem. Stąd mój mały dylemat.

  4. #4

    Domyślnie

    Wiem że celujesz w jednocyfrówke i pewnie ergonomia, pancerność itepe. Ale śluby to raczej nie wojna, ani jakiś mega szybki sport, w którym potrzebujesz 10klatek/s. i jakiegoś pancernego sprzętu. Nie piszę dlatego że sam używam tego aparatu, ale patrząc na to czego potrzebujesz, znajdziesz wszystko w D750. Może wygląd D750 nie robi takiego wrażenia jak D3S - ale to jest ogromny plus do fotografowania w reportażu, gdzie mniejszy aparat ładnie wkomponuję Ci się w szelki reporterski i nie będziesz musiał na siebie zwracać uwagi wielkim klocem. Ja ostatnio jechałem w nocy w weekend do ryneczku we wro robić foty w klubie, po ślubie cywilnym, po reportażu i po obiedzie rodzinnym zostałem poproszony o to żeby porobić kilka zdjęć później w klubie, więc pojechałem zawieść torbę z całym sprzętem do domu, młodzi w tym czasie ze znajomymi pojechali do klubu, wrzuciłem sobie D750 + 35 na szelki, pod marynarkę, lampę do kieszeni, aparat ładnie się ułożył do pasa, marynarką zakryłem aparat, coś odstawało pod marynarką, ale mogłem sobie swobodnie spacerować po zmelanżowanym mieście i nikomu nie rzucało w oczy i nie kusiło że biegam ze jakimś nie wiadomo jakim drogim sprzętem. Na koniec, mogłem spokojnie łyknąć piwko w klubie, pójść spacerem przez centrum na taxi. AF - w tym maleństwie zapi...ala jak w jednocyfrówkach, masz wystarczającą ilość mpx, ergonomia jest spoko, wysokie iso używalne, raw bardzo elastyczny. Niektórym kolor wyjściowy nie pasuję, ale w ostateczności i tak się później zdjęcia obrabia, więc kolor się zmienia podczas postprodukcji. Wg. mnie idealny sprzęt pod ślubniaki, na plenery i do wszystkiego innego. AF z moimi sigmami śmiga aż miło. Chociaż czasami myślę żeby kupić dodatkowo 35mm ED i jeszcze bardziej zmniejszyć zestaw body + 35.

    foty z ostatniej soboty, dodam tylko że w klubie bardzo kiepskie warunki, ciemno + mega zmieniające się światła/lasery + czarny sufit na parkiecie. Mimo tego w takich warunkach D750 taka sigma 35art spokojnie daje rade.

    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 14-04-2017 o 15:15

  5. #5

    Domyślnie

    ehh... tylko czekalem na post - dlaczego nie d750

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ewentualnie dwa D750

  7. #7

    Domyślnie

    Ewentualnie jedno D750 a D800 wyregulować i zostawić na plenery, jeśli dobrze się sprawdza.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ewentualnie X3 d750. To jest tak dobry aparat że można nawet cała hurtownie z nim kupić.

  8. #8

    Domyślnie

    Powód dla którego mam dwa d800 jest bardzo prozaiczny. Kasa udało mi się kupić tanio nie wychodzone używki. Jeden mial tylko 22 tyś przebiegu. Koleś sprzedał go bo kupił mieszkanie i trzeba mu było kasy na wykonczenie. Teraz mam na oku bardzo zadbanego d3s albo d4 ze wzglednym przebiegiem. W nowe body nie idę. Kupiłem nowe d610 ale nie lubię robić nim fotek. Pola af są zbyt blisko środka kadru. Od tego czasu wolę używki bo jeśli mi nie przypasują to sprzedaje je po podobnej cenie.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam d600 jako drugie body i sprawdza się, ale cały czas zastanawiam się czy nie zamienić d600 na d800 i d800 trzaskac sobie plenery i sesje zdjęciowe. Jednocyfrowki nie potrzebuję bo to jest poza moje wymagania, nigdy nie robię więcej niż 3 klatki na sekundę, ślubów robię sporo, ale nie widzę tam potrzeby szybkostrzelności. To nie mecz piłkarski gdzie trzeba walnąć serią, z której wybierze się jedno zdjęcie, z resztą jakby to wyglądało, chodzić na ślubie i napierniczac jak szaleniec max seriami, dużym aparatem. Jeśli chodzi o Af to skończyły się czasy gdzie tylko w topowych aparatach był the best Af. Teraz nawet amatorskie lustrzanki mają na tyle dobrego Af że można spokojnie obskoczyc ślub. Z resztą ja pamiętam jak 5dmk2 z tamronami dawało się radę. Dla mnie jednocyfrowki dobre są dla ludzi którzy korzystają z potencjału szybkostrzelności, dla tych co cisną sport. A jak chcesz na plenerek z parą młodą,czy modelka, albo ślub walnąć to po co z takim klocek śmigać, poza tym niby megapixele przereklamowane, ale często się przydają, ja próbowałem się przekonać do 12mpx ale kiepsko mi się robiło retuszu na mniejszym pliku, kiepsko mi się obrabialo zdjęcia z plenerów. Nie chodzi o kropowanie/kadrowanie, czy większe wydruki, mieć wiekszy plik to wygoda, robisz sobie powiększenia i retuszuje wygodnie fote, która później możesz sobie przeskalowac i wyciągnąć więcej detalu. Dla tego ciągle mam w planach kupno d800 na sesje. Powiedz mi , a co złego dzieje się z Twoimi d800?


    Dziwny ten świat fotograficzny, Ty się zastanawiasz nad sprzedażą d800, a ja chętnie bym przygarnął taka d800
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 14-04-2017 o 21:23

  10. #10

    Domyślnie

    Moim zdaniem od iso 2000 zdjecia z d800 robią się płaskie. W d3s tego nie ma. Niestety nie jestem mistrzem w obróbce także nie umiem zdziałać cudów jak niektórzy. Z d3s fotka moim zdaniem wymagała dużo mniej roboty żeby wyglądało to dobrze na wysokim iso. Tutaj kościoły są bardzo ciemne i często potrzebuje iso 6400. W plenerze fotki z d800 połączonego z artami to czad. W studio jest problem bo dziewczyny mają mieszane uczucia jak widzą swoją skórę w powiększeniu 1:1. Przez to z d800 nie chciałbym się rozstawać ale do reportażu moim zdaniem jednocyfrówki wymiataja chociaż jako ciekawostkę powiem że znam kolesia ktory ma d5 ale i tak mu to nie pomaga bo przy slabych szkłach fotki też wychodzą słabe.

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki zestaw do ślubu
    By gregorinus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 13:13
  2. bentleyem do ślubu
    By malachowskim in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 14:14
  3. trochę ślubu.
    By grafo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 21:27
  4. Przygotowania do ślubu
    By Tomasz Grundkowski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 16:55
  5. [ Reportaż ] ze slubu
    By szerszen in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 23:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •