Close

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 147
  1. #81

    Domyślnie

    Ja starałem się nak najbardziej podciągnąć parametry kompa ale i tak jak wrzycam materiał do LR to moge sobie spokojnie herbatę zaparzyć a w czasie obróbki szału czasem można dostać bo długo muszę czekać aby zobaczyć efekt zabawy suwakami. Jak się do tego przyzwyczaisz to da się z tym żyć. Ja na razie nie mam aż tylu zleceń żeby przez to się nie wyrabiać z obróbką ale jeśli komuś by przyszło mielić cały czas dużo fotek to wtedy rozumie się dlaczego reporterskie puszki maja mało megapikseli.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Ja starałem się nak najbardziej podciągnąć parametry kompa ale i tak jak wrzycam materiał do LR to moge sobie spokojnie herbatę zaparzyć a w czasie obróbki szału czasem można dostać bo długo muszę czekać aby zobaczyć efekt zabawy suwakami. Jak się do tego przyzwyczaisz to da się z tym żyć. Ja na razie nie mam aż tylu zleceń żeby przez to się nie wyrabiać z obróbką ale jeśli komuś by przyszło mielić cały czas dużo fotek to wtedy rozumie się dlaczego reporterskie puszki maja mało megapikseli.
    Więc reporterskie puszki mają mało pikseli żeby było łatwiej obrabiać w LR? Ciekawe te Twoje teorie

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Ja starałem się nak najbardziej podciągnąć parametry kompa ale i tak jak wrzycam materiał do LR to moge sobie spokojnie herbatę zaparzyć a w czasie obróbki szału czasem można dostać bo długo muszę czekać aby zobaczyć efekt zabawy suwakami. Jak się do tego przyzwyczaisz to da się z tym żyć. Ja na razie nie mam aż tylu zleceń żeby przez to się nie wyrabiać z obróbką ale jeśli komuś by przyszło mielić cały czas dużo fotek to wtedy rozumie się dlaczego reporterskie puszki maja mało megapikseli.
    Kiedyś na YT widziałem jakiś tutorial, że można zrobić konwersję na dng w rozmiarze ok 1,5MPix jeśli ekran tylko FullHD obrobić, wtedy wszystko mega płynnie chodzi i zataz przed eksportem wskazać żródło folder z oryginałami i on wszystkie ustawienia zaczyta z tych mniejszych, a wtedy zostaje tylko zapisać jako jpeg.
    Oczywiście Nikon

  4. #84

    Domyślnie

    DNG konwerter w standardzie ma możliwość stratnych konwersji do małych rozdzielczości.

    Zadziwiające jest udział w dyskusji niektórych osób które nie tak dawno podważały moje wiedzę bazującą na doświadczeniu z obróbki niemal wszystkich nikonów w kontrze do d750, a tymczasem okazuje że same nie mają zielonego pojęcia o czym pisały bo nie znając nic poza d750 i d600. Co więcej do tej pory uważały że 20-24mpix to minimalną rozdzielczość która pozwala na otrzymanie satysfakcjonującego obrazka w fotoksiążce ze ślubu a teraz biorą pod uwagę pracę z 12mpix z d3s. Najwyraźniej na temat rozdzielczości mają takie samą wiedzę jak o obrazowaniu... Zastanawiam się czy ja też byłem tak arogancki i pyszałkowaty mając trochę ponad 30tkę na karku ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #85

    Domyślnie

    bo widzisz Pawel... to sa mlodzi wilcy fotografii... my chyba juz wyroslismy z propagandy handlowej. pogon za kolejnymi cyferkami nie ma sensu jesli masz narzedzia, ktore zaspokajaja potrzeby... ciakwe tylko co sie wczesniej skonczy - nasze kariery jako fotografow czy mozliwosci obrazowania porzadnych puszek.

  6. #86

    Domyślnie

    Zadziwiające jest udział w dyskusji niektórych osób które nie tak dawno podważały moje wiedzę bazującą na doświadczeniu z obróbki niemal wszystkich nikonów w kontrze do d750, a tymczasem okazuje że same nie mają zielonego pojęcia o czym pisały bo nie znając nic poza d750 i d600. Co więcej do tej pory uważały że 20-24mpix to minimalną rozdzielczość która pozwala na otrzymanie satysfakcjonującego obrazka w fotoksiążce ze ślubu a teraz biorą pod uwagę pracę z 12mpix z d3s. Najwyraźniej na temat rozdzielczości mają takie samą wiedzę jak o obrazowaniu...
    Pewnie mówisz o mnie. Więc dla Twojej informacji, wciąż podtrzymuję zdanie że nowe matryce dają dużo możliwości i się przydają. Nie planuję sprzedaży D750 i D600 - potrzebuję 3 body i biorę pod uwagę D3s, mając D750/D600 i dokupując D3s nie będzie mi brakowało mpx i dobrej matrycy, bo zostanie mi D750/D600 i potrzebując mpx, lepszej matrycy będę sięgał po D750- a do trzepania "masówki" i szybkiej postprodukcji wezmę D3s (chociaż wolałbym D4). Trzeci aparat dla znajomego, który będzie asystował i uczył się "ślubniaków" Gdybym miał wybierać jako jedyną puszkę między D3s a D750 - brałbym D750 bo jest bardziej "uniwersalna" :P

    Zastanawiam się czy ja też byłem tak arogancki i pyszałkowaty mając trochę ponad 30tkę na karku ?
    Ja tu nie widzę nikogo aroganckiego i żadnego pyskowania. Toczyła się merytoryczna rozmowa na temat wymienionych aparatów i póki co jesteś jedyną tutaj osobą która zjechała totalnie z tematu, troszeczkę prowokując ...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 26-04-2017 o 14:44

  7. #87

    Domyślnie

    Kurczeblade a jak trzyma Ci się ta 750tka po dłuższym użytkowaniu?
    Co do uniwersalności to popieram Twoje zdnanie o d750. Gdybym mial mieć tylko jedno body to nie wziąłbym d3s a i nad d4 bym się zastanawiał. W momencie gdy ma się jednak body z większą ilością megapikseli na okresline zlecenia to do czystego reportażu jednocyfrówki to super sprawa. Robilem przecież fotki d700 i w książkach wyglądało to super. Na fotoobrazy i tak zwykle ludzie wolą fotki z sesji. Kupiłem d800tki bo były stosunkowe tanie i 36 megapikseli brzmiało magicznie. To super aparaty ale w większości przypadków i tak rozdzielczość muszę ograniczać żeby było ok. Ja jednocyfrowkami zainteresowałem się na poważnie gdy miałem okazję robic fotki na spotkaniu z Parą Prezydencką. Wtedy przekonałem się do czego te aparaty służą i co potrafią oraz co muszą wytrzymać. Ja z moim d800 nie miałem szans robić fotek z reki na tak długich czasach a i w waznej chwili szybkości brakowało. Potem siedziałem i obrabiałem moje zdjęcia gdy fotki ze spotkania robione przez faceta klęczącego obok mnie były juz w sieci. Przy okazji mam do tych ludzi szacunek za kulturę pracy. Mogliby wpaść i powiedzieć że oni tu są ważniejsi ale każdy znalazł dla siebie miejsce i jeszcze profesjonalni fotoreporterzy pytali czy nie przeszkadzają takim jak ja. Uwierz kurczeblade w takim scisku w jakim przyszło pracować d750 nie daloby rady.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Zadziwiające jest udział w dyskusji niektórych osób które nie tak dawno podważały moje wiedzę bazującą na doświadczeniu z obróbki niemal wszystkich nikonów w kontrze do d750, a tymczasem okazuje że same nie mają zielonego pojęcia o czym pisały bo nie znając nic poza d750 i d600. Co więcej do tej pory uważały że 20-24mpix to minimalną rozdzielczość która pozwala na otrzymanie satysfakcjonującego obrazka w fotoksiążce ze ślubu a teraz biorą pod uwagę pracę z 12mpix z d3s. Najwyraźniej na temat rozdzielczości mają takie samą wiedzę jak o obrazowaniu...
    Mnie się Pawle podoba, że do każdego tematu podchodzisz na chłodno, racjonalnie, bez emocji i jarania się... Mało tu takich osób. Odnoszę wrażenie, że masz podobne podejście do sprzętu jak ja- to tylko narzędzie, nie ma co się przywiązywać, jarać, podniecać... Dziś jest to, jutro może być tamto...
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Zastanawiam się czy ja też byłem tak arogancki i pyszałkowaty mając trochę ponad 30tkę na karku ?
    Popytaj 15 lat starszych, zapewne bez problemu Ci odpowiedzą...

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Co do uniwersalności to popieram Twoje zdnanie o d750. Gdybym mial mieć tylko jedno body to nie wziąłbym d3s a i nad d4 bym się zastanawiał.
    Widzisz, a ja sobie nie wyobrażam na chwilę obecną pracy na innych korpusach. Jak widać wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań...

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Ja jednocyfrowkami zainteresowałem się na poważnie gdy miałem okazję robic fotki na spotkaniu z Parą Prezydencką. Wtedy przekonałem się do czego te aparaty służą i co potrafią oraz co muszą wytrzymać. Ja z moim d800 nie miałem szans robić fotek z reki na tak długich czasach a i w waznej chwili szybkości brakowało. Potem siedziałem i obrabiałem moje zdjęcia gdy fotki ze spotkania robione przez faceta klęczącego obok mnie były juz w sieci. Przy okazji mam do tych ludzi szacunek za kulturę pracy. Mogliby wpaść i powiedzieć że oni tu są ważniejsi ale każdy znalazł dla siebie miejsce i jeszcze profesjonalni fotoreporterzy pytali czy nie przeszkadzają takim jak ja. Uwierz kurczeblade w takim scisku w jakim przyszło pracować d750 nie daloby rady.
    Zapewne zanim zostali "pro" mieli okazję nauczyć się "kultury reporterskiej". Być może nie raz dostali reprymendę za swoje zachowanie i teraz wiedzą co wypada a co nie. Aczkolwiek zdarzają się tacy, co myślą, że są pępkiem świata i ich kadry są najważniejsze- "najlepsi" z nich, to chyba w ogóle nie myślą, widzą, że grono fotoreporterów stoi sobie w odpowiednim miejscu, z odpowiednimi szkłami, nie przeszkadzając sobie... A taki ON stwierdza, że najlepszy kadr będzie z bliska przy użyciu UWA (albo tylko taki ma przy sobie) i niczym się nie przejmując robi z bliska i siłą rzeczy wymusza na pozostałych podejście bliżej bo nikogo nie interesują jego plecy. Ale to tylko jeden z wielu przykładów...

  9. #89

    Domyślnie

    @Viking89 D750 bardzo dobrze się trzyma, ale d600 również wół roboczy, bo mam dłużej d600 i jak na amatorskie body dobrze się trzyma. Technicznie od początku bez problemów, jedno i drugie body. Farba nie schodzi, gumy mocno trzymają, chociaż ostatnio były wymieniane w akcji serwisowej wraz z migawkami. Ale ja też staram się dbać o sprzęt, mimo tego że bardzo dużo używam...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 26-04-2017 o 18:16

  10. #90
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Paweł - kropla drąży skałę. Ile postów napisałem o tym, że D810 to nie jest najfajniejsze body do ślubów. I słyszałem odpowiedzi o kadrowaniu itd. Na canon-board ostatnio ktoś napisał, że widzi przewagę matrycy 50 Mpx na wydruku ... 10x15 cm. Nie wytrzymałem i napisałem pare słów w odpowiedzi. I o dziwo .. ktoś się wycofał ze stanowiska, ba, nawet przytoczył artykuł w którym jakiś autorytet pisał to samo co ja, podawał przykłady itd.
    Teraz czasami próbuję pisać coś o sensie przesiadek na gigantyczne Sigmy Art. (w fotografii ślubnej). To tylko daje w efekcie cięższa torbę. Ludzie porobią nimi 2 lata i nagle zobaczą, że .. część ślubniaków będzie sobie chwaliła robienie bezlustrami w rodzaju Sony A9 (żeby tylko nikon wypuścił coś takiego zamiast systemu 1).
    Tymczasem piszę na forum coraz mniej, bo ludzie to tak nie bardzo czytają co im się pisze.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki zestaw do ślubu
    By gregorinus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 13:13
  2. bentleyem do ślubu
    By malachowskim in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 14:14
  3. trochę ślubu.
    By grafo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 21:27
  4. Przygotowania do ślubu
    By Tomasz Grundkowski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 16:55
  5. [ Reportaż ] ze slubu
    By szerszen in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 23:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •