Close

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 147
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie sądze bym żałował skoro porównywałem bezpośrednio i wiem na czym mi zależy. To moja subiektywna opinia, podobnie jak Twoja.
    ok, posmiejemy sie razem za jakis czas.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ok, posmiejemy sie razem za jakis czas.
    Z kolorystyki moich zdjęć w sumie już można

  3. #43

    Domyślnie

    Juz się spotkałem z takimi opiniami dotyczącymi porównania D3s vs D4 i często byli to użytkownicy przyzwyczajeni do obrazka z D700.
    Chętnie natomiast zobaczę przewagę D3s nad D4/s na ISO100.

  4. #44

    Domyślnie

    Hmm... iso 100? Jeśli można robić fotki na iso 100 to nie użyłbym do nich ani d3s ani d4 bo to aparaty do pracy w ciemnych miejscach i ich naturalne środowisko zaczyna się od iso 800 i wiecej. Szkoda się więc kłócić o takie rzeczy które dla osób myślących o kupnie jednocyfrowki są bez znaczenia.

  5. #45
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Nie uogólniajmy. Dla niektórych mają znaczenie.
    D700 i D3(s) wiele osób darzy olbrzymim sentymentem. Może szok jaki te aparaty spowodowały gdy się nikoniarze przesiedli na FX zostawił trwałe ślady do dziś
    Ale jeśli chodzi o matryce to jednak sporo lat minęło. I to widać.
    Kolory to rzecz gustu, ale dla mnie (czyli subiektywnie) te pierwsze CMOSy Nikona dawały najgorsze kolory ze wszystkich aparatów cyfrowych jakie tylko nikon wypuścił.
    Bardziej odpowiada mi to co dawały stare CCD, albo współczesne matryce takie jak w D800, D600.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie uogólniajmy. Dla niektórych mają znaczenie.
    D700 i D3(s) wiele osób darzy olbrzymim sentymentem. Może szok jaki te aparaty spowodowały gdy się nikoniarze przesiedli na FX zostawił trwałe ślady do dziś
    Ale jeśli chodzi o matryce to jednak sporo lat minęło. I to widać.
    Kolory to rzecz gustu, ale dla mnie (czyli subiektywnie) te pierwsze CMOSy Nikona dawały najgorsze kolory ze wszystkich aparatów cyfrowych jakie tylko nikon wypuścił.
    Bardziej odpowiada mi to co dawały stare CCD, albo współczesne matryce takie jak w D800, D600.
    Jak zatem uzasadnić fakt, że taki "guru" fotografii ślubnej Grzegorz "Moment" Płaczek (http://moment.com.pl/o-mnie) do dziś używa podczas ślubów, warsztatów, D3S? Sentyment? Nie sądzę Wracając do tematu rozmowy, D4 i wyżej to do sportu, przyrody jak najbardziej, ale do ślubu D3S to już jest sprzęt dający bardzo dobre efekty w każdej sytuacji, nie widzę potrzeby sięgania po wyższe modele.
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  7. #47
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Znam kilku innych guru, którzy używają sprzet nie z tej epoki.
    Na forum jeden facet ze świetnym spojrzeniem wrzucał zdjęcia z jakiegoś dwucyfrowego nikona. Kamash jeszcze za czasów D3 używał D70.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #48

    Domyślnie

    Marcin Twardowski, ciśnie nawet 50 letnimi aparatami zdjęcia modelek i dla agencji. Ale jakie to ma znaczenie. Przecież to nie jest jakiś wyznacznik. Poza tym Panie kolego Jarecky - gdzie moje RAWy z D3

    Ja się zastanawiam nad kupnem d3s. Mam więcej ślubów w tym roku, 12 mpx da mi więcej swobody w szybszym obrabianiu zdjęć. Więcej miejsca na dysku. Potrzebuje kolejnego body, dobrego, do 5 koła. Bo wkrecam kolegę w śluby i już ze mną jeździ i się uczy. Teraz się zastanawiam czy ryzykować te 12 mpx, czy poczekać dluzej i brać d4. Za d3s chcialbym zobaczyć ten mityczny obrazek, o którym tutaj tak R głośno pisze. Robię czasami niestandardowe wydruki 60cm30cm które są oglądane dość z bliska, z ręki i troche się obawiam że takie 12mpx nie da rady, czasami kadruje foty w psie i obawiam się że zrobię fajne zdjęcie d3s i nie będę mógł tego druknac. Nie wiem sam ��
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-04-2017 o 15:19

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Marcin Twardowski, ciśnie nawet 50 letnimi aparatami zdjęcia modelek i dla agencji. Ale jakie to ma znaczenie. Przecież to nie jest jakiś wyznacznik. Poza tym Panie kolego Jarecky - gdzie moje RAWy z D3
    Panie kolego, a przeczytał Pan wiadomość? Napisałem, żebyś podał maila to podeślę a nic nie dostałem;p
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  10. #50

    Domyślnie

    Poszła wiadomość
    może masz zapchaną skrzynkę ?

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki zestaw do ślubu
    By gregorinus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 13:13
  2. bentleyem do ślubu
    By malachowskim in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 14:14
  3. trochę ślubu.
    By grafo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 21:27
  4. Przygotowania do ślubu
    By Tomasz Grundkowski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 16:55
  5. [ Reportaż ] ze slubu
    By szerszen in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 23:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •