Close

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 147
  1. #131
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    37

    Domyślnie

    Używam w tym momencie dwa body jednocześnie : D4s i D750. Jestem na etapie poszukiwań kolejnego body jednocyfrowego do pary z D4s.
    Również potwierdzam że na dobrych szelkach nie odczujesz zbyt mocno zmęczenia.

    Pytanie do użytkowników. Czy pracuje ktoś z D4 + D4s ? Czy w jakimkolwiek aspekcie widoczna jest duża różnica na korzyść D4s ?
    Różnica cenowa jest bardzo duża. Najchętniej i najbardziej ekonomicznie byłoby dokupić D4 z małym przebiegiem.

    Dzięki za info.
    Nikon D4s, D750, S35 A f/1.4, S50 A f/1.4, S85 A f/1.4, N50 f/1.8

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lysy_zdw Zobacz posta
    Pytanie do użytkowników. Czy pracuje ktoś z D4 + D4s ? Czy w jakimkolwiek aspekcie widoczna jest duża różnica na korzyść D4s ?
    Różnica cenowa jest bardzo duża. Najchętniej i najbardziej ekonomicznie byłoby dokupić D4 z małym przebiegiem.
    Użytkowo D4s ma dużo lepsze śledzenie AF w serii oraz pewniejszy pomiar światła (rzadziej prześwietla) - w fotografii ślubno-reportażowej bez znaczenia.
    D814 | 12-300/1.4-4

  3. #133
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Użytkowo D4s ma dużo lepsze śledzenie AF w serii oraz pewniejszy pomiar światła (rzadziej prześwietla) - w fotografii ślubno-reportażowej bez znaczenia.
    Dziękuje za odpowiedź. Może ktoś jeszcze to potwierdzić lub dodać ?
    Zaoszczędziłbym parę tysięcy.

    Pozdrawiam
    Nikon D4s, D750, S35 A f/1.4, S50 A f/1.4, S85 A f/1.4, N50 f/1.8

  4. #134

  5. #135

    Domyślnie

    Hej
    Chciałbym trochę odgrzać wątek. Niestety mój organizm zmusił mnie do zrewidawania swojego spojrzenia na sprzęt fotograficzny. Już po niedługim czasie użytkowania dwóch d3s moj kręgosłup zgłosił ostry protest. Muszę się pozbyć chociaż jednej jednocyfrówki. Jestem wstępnie zdecydowany przeprosić sie z nikonem d750 tylko teraz pytanie co do pary. Drugi d3s też poleci na sprzedaż bo kolorystyka nie ta. Mam więc takie pytanie czy bliższym kolorystycznie do d750 jest nikon d4 czy d4s oraz jak ma się porownanie wysokiego iso do jakiej wartości d750 ma podobne osiągi do d4 i d4s. Lubię robić fotki bez lampy więc to dla mnie bardzo ważna sprawa.

  6. #136

    Domyślnie

    Powiedziałbym, że do okolić ISO 3200-5000 D750 ma lekką przewagę, powyżej ISO 10000-12800 d4 zaczyna mieć znaczną przewagę.

  7. #137

    Domyślnie

    Myślę, że jeśli zostanie przywołany @Zelber, to wszystko Ci wyjaśni...

  8. #138

    Domyślnie

    Ok dzieki To już daje mi jakiś obraz możliwości. A w kwestii kolorystycznej? Czytałem że rawy z d4 sa bardziej żółte a te z d4s bardziej niebieskie prawda to? Które są bliższe d750? A tak przy okazji to na fotoblogii przeczytałem też że iso w d4s jest lepsze o 1ev w stosunku do d4. Oglądając fotki jakie udało mi się znaleźć w necie to nie widzę tej przewagi. Ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć?

  9. #139

    Domyślnie

    Wywołam kolegę @Rossi_PL ponieważ on właśnie zmienił D750 na D4, to może coś podpowie... Ja spotkałem się z opinią, że rawy z D3s dają więcej radości w obróbce niż te z D750. Ale sam za mocno tego nie sprawdzałem. Dostałem kiedyś paczkę od koleżanki, która ma D3s, D750 i D810 i wszystkie mi się obrabiały dobrze, żadnych problemów z kolorami nie zauważyłem, choć mam wrażenie że D750 za mocno nasycał czerwony i redukowałem go, jak w D700 zielony i żółty zanim sobie zrobiłem profile wzornikiem Zapamiętałem, że D810 dawał najwięcej szczegółów, D3s był jak wzorzec, a D750 miał ogromne możliwości ciągnięcia rawów, no i ten czerwony za mocny...

  10. #140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Ok dzieki To już daje mi jakiś obraz możliwości. A w kwestii kolorystycznej? Czytałem że rawy z d4 sa bardziej żółte a te z d4s bardziej niebieskie prawda to?
    Odnosząc się do D750 vs D4. D750 leci bardziej w magentę/czerwienie, D4 w żółcie/oliwkę.

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    A tak przy okazji to na fotoblogii przeczytałem też że iso w d4s jest lepsze o 1ev w stosunku do d4. Oglądając fotki jakie udało mi się znaleźć w necie to nie widzę tej przewagi. Ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć?
    Być może jest tak w JPG'u, nie mam D4s ale szczerze mówiąc w RAW'ach nie widziałem różnicy w jakości obrazka vs D4.

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki zestaw do ślubu
    By gregorinus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 13:13
  2. bentleyem do ślubu
    By malachowskim in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 14:14
  3. trochę ślubu.
    By grafo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 21:27
  4. Przygotowania do ślubu
    By Tomasz Grundkowski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 16:55
  5. [ Reportaż ] ze slubu
    By szerszen in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 23:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •