Close

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 147
  1. #101

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem, ale nie sądzę, że trzeba całe życie siodło na grzbiecie nosić, żeby się przekonać, że nie będzie to najbardziej wygodne rozwiązanie Myślę, że nawet nie 30, a kilka minut wystarczy XD
    Jeśli napisał, że po 30 min bolały go oczy, to myślę, że po roku użytkowania nie będzie lepiej.

    Dla mnie są dwie fotograficzne sytuacje. Albo nastawiam się na zdjęcia i tylko to robię. Wówczas waga i gabaryty nie mają znaczenia. Albo nie jest to priorytetem, a tylko dodatkiem. Wówczas biorę najmniej, ile tylko jest to konieczne.
    Przy body jednocyfrowym, licytacja o 200g na obiektywie jest niepoważna. Gdy takie body idzie w ruch, jaki jest sens szukania oszczędności wagowych w obiektywach? Wtedy lepiej zabrać jakiegoś bezlusterkowca i cieszyć się pomijalną wagą. Jak w ruch idzie bezkompromisowe body, to i obiektywy nie powinny być wynikiem kompromisu. Imho.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #102

    Domyślnie

    No i jak z tymi jedno-cyfrówkami, lepsze do ślubu niż trzy-cyfrówki? Bo ja tam bałbym się iść z jednym body na takie zlecenie

    A poważnie d4, w stosunku do d3s, ma - dla mnie - przewagę podwójną: iso100 (przydatne przy bardzo jasnych szkłach) i cichy tryb migawki (który czasem lepiej włączyć niż słyszeć dźwięk jak z kałacha).
    Ostatnio edytowane przez popi ; 27-04-2017 o 17:02
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  3. #103

    Domyślnie

    jesli dobrze pamietam to Ty masz d4... i jesli piszesz ze cichy tryb migawki sie do czegos nadaje to albo calkowicie poplynales na propagandzie nikona albo masz problem z uszami... przeciez ten niby cichy tryb to jakas katastrofa. juz lepiej niech sobie klapnie lustrem w ulamek sekundy niz wydaje z siebie to obrzydliwie dlugi zgrzytajacy i beznadziejny dzwiek... no chyba sobie zakpiles, bo akurat ten niby ficzer to wieksza kupa niz obrazek z tego aparatu...

  4. #104

    Domyślnie

    R, wybacz ale wydaje mi się, że nie obcowałeś z d4 odpowiednio długo by dostrzec jego zalety.
    Nie będę się wykłócał ale "com napisał, tom napisał"
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    R, wybacz ale wydaje mi się, że nie obcowałeś z d4 odpowiednio długo by dostrzec jego zalety.
    dluzej niz ja to mogl tylko jakis jamamoto

  6. #106

    Domyślnie

    @R- przesadzasz, i nie da się tego ukryć

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    [...]obrzydliwie dlugi zgrzytajacy i beznadziejny dzwiek[...]
    Ty Ty chyba jeszcze nie słyszałeś d50: z każdym wyzwoleniem migawki mam wrażenie, że gubi jakieś części
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  8. #108

    Domyślnie

    Żaden nikon nie ma cichego trybu migawki. Koniec, kropka. To co jest, to jakieś przeciąganie, opóźnianie i cholera wie co jeszcze. Klapnie tak czy inaczej.
    Proponuję wziąć do ręki Canona 5d mk3 i tam poużywać cichego trybu - bajka. Tego naprawdę można na codzień używać w teatrze czy innej operze.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Żaden nikon nie ma cichego trybu migawki. Koniec, kropka. To co jest, to jakieś przeciąganie, opóźnianie i cholera wie co jeszcze. Klapnie tak czy inaczej.
    Racja. Z tym, że to nie ma nic wspólnego z migawką- hałasuje mechanizm lustra...

  10. #110

    Domyślnie

    Słoniu, a czy d810 nie ma przypadkiem cichszej migawki niż 5d3 ?
    Co do "cichej" migawki w d4, to dla dla mnie ma ona sens bo jej rozciągnięty w czasie dźwięk mniej straszy zwierzynę. Ale nie ma się to nijak do nawet normalnego trybu pracy migawki w d500
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki zestaw do ślubu
    By gregorinus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 13:13
  2. bentleyem do ślubu
    By malachowskim in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 14:14
  3. trochę ślubu.
    By grafo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 21:27
  4. Przygotowania do ślubu
    By Tomasz Grundkowski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 16:55
  5. [ Reportaż ] ze slubu
    By szerszen in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 23:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •