Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Warszawa

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    jak ktoś i jak koledzy powyżej pisze bzdury typu "Warszawa to nudne i ponure miasto" to to ma ma o nim niewielkie pojęcie.
    Sęk w tym, że to prawda... I dotyczy to każdego wielkiego miasta w którym bez problemu można znaleźć nudę i ponurość.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Sęk w tym, że to prawda... I dotyczy to każdego wielkiego miasta w którym bez problemu można znaleźć nudę i ponurość.
    Nudę i ponurości można znaleźć nawet w Wenecji... czy to oznacza że Wenecja to nudne miasto?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Nudę i ponurości można znaleźć nawet w Wenecji... czy to oznacza że Wenecja to nudne miasto?
    Podobnie w kwestii nieponurości i nienudności- czy obecność takich miejsc decyduje o mieście? Każdy kij ma dwa końce...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luminalum Zobacz posta
    Ha! A jednak ktoś odpowiedział. Bardzo mi miło. E313 to rodzaj znaku wodnego, znaczy to kompletnie nic, popatrzyłem na tabletkę Afobamu 0.5 i tak wyszło. Zawsze lepiej oznaczać swoje zdjęcia jak się je gdzieś wrzuca, dla swojej wygody.
    Znak wodny to domena poczatkujacych fotografow i starszych panow, ktorzy przeswiadczeni sa o wyjatkowosci swojej pracy. W wiekszosci przypadkow regula jest, ze im bardziej widoczny znak wodny tym nudniejsze zdjecie. I prosze mi nie siegac do strony pana Tomasza Tomaszewskiego

    Cytat Zamieszczone przez luminalum Zobacz posta
    Zdjęcia miały być szare, ciemne, ponure, na pewno nie miałem na celu zachęcać kogokolwiek do przyjazdu do tego miasta ćpunów, meneli i złodziei. Wiele jest zdjęć pokazujących piękno Warszawy, starówkę, nowoczesne centrum... Można powiedzieć, że wszystkie takie zdjęcia są robione na jedno kopyto, zdarzają się tylko nieliczne perełki, które się czymś wyróżniają, takie robi np obecny tu na forum Paweł Skrzypczyński. I nie mówię tu, że takie zdjęcia są złe. Chcę tylko zaznaczyć, że są robione dla mas, dla standardowego odbiorcy, muszą się podobać każdemu. Wiecie, świat do którego ludzie powinni dążyć zgodnie z oczekiwaniami twórców kolorowych reklam i serialu na tvnie jest kolorowy, piękny, prosty. Ja chcę robić zdjęcia pokazujące brud, przedstawiające pokazywane jako cuda budynki z perspektywy ludzi biednych, smutnych, chorych na depresję... Na przykład zdjęcie stadionu z kawałkiem mostu nie miało pokazywać piękna stadionu, tylko tragedię dnia codziennego ludzi, którzy pod tym mostem jescze niedawno musieli spać. Jezu, dwa miliardy z naszych pieniędzy wyrzucone w kawałek trawy z trybunami. Mówi się nawet o igrzyskach w cieniu biedy, tutaj mam wrażenie to pasuje, bo jak już wcześniej mówiłem pomijając ambitną zwykle ludność napływową starzy mieszkańcy odpowiadają pewnie za 80% kradzieży i stanowią 90% narkomanów mieszkających w Warszawie, myślę, że tu rozgrywają się te codzienne, ludzkie tragedie. Chciałem pokazać popularne zdjęcia miasta w krzywym zwierciadle, z innego punktu widzenia. Ale jak wiemy, jeżeli autor zdjęcia musi tłumaczyć co chciał pokazać to znak, że zdjęcie jest słabe
    Rozpedziles sie strasznie. Warszawa to miasto takie samo jak kazda inna, duza polska metropolia. I jak w kazdej z nich mozna znalezc od cholery kontrastow. Jedyna rzecz jaka moze wyroznic Warszawe od innych to niespelnione nadzieje przyjezdnych. Twoje zdjecia niczego nie pokazuja. Sa zupelnie niewyczekanymi pstrykami bez momentu i chociazby ciekawego swiatla. Set do zrobienia w godzine. Samochodem w 15 minut. Chcesz pokazac depresje? Wnetrze czlowieka? Takim czyms? Jeden z najciezszych do ugryzienia tematow, chcesz zalatwic stojac od ludzi w odleglosci pol kilometra? "Starzy mieszkancy to 80% kradziezy i 90% narkomanow mieszkajacych w Warszawie? Ambitna ludnosc naplywowa?" Czlowieku, co Ty piszesz. Masz jakies zrodlo? Badania na ten temat? Czy tak sobie pierdyknales w przyplywie artystycznego nastroju? Starzy mieszkancy karmia o swicie golebie na Starowce poki nie zapelni sie turystami. Zatrzymaj sie, pogadaj z nimi. Taka staruszka na pewno Cie nie okradnie ani nie bedzie chciala sprzedac Ci dzialki.

    Cytat Zamieszczone przez luminalum Zobacz posta
    Co do zarzutu o brak obróbki - ta obróbka jest, z pewnych względów nie mogę z nią przesadzać, ale nad każdym zdjęciem siedzę dość długo wycinając z niego niepotrzebne rzeczy, dopasowując jasność poszczególnych miejsc i robiąc korektę perspektywy. Jak mam być szczery to ze zdjęcia po takiej obróbce dużo nie zostaje, bo zawsze muszę się pilnować żeby nie zostawić jakiegoś przebarwienia, prześwietlenia czy walącej się ściany, a przy zdjęciach takiej jakości jest z tym trudno. Jestem niestety tylko samoukiem, stąd pewnie Wasze słowa
    Zawsze powtarzalem, ze dobra obrobka zdjec to taka, ktorej nie widac. Po Twoim przypadku bede musial zrewidowac swoje zdanie.
    Ostatnio edytowane przez Keek ; 15-04-2017 o 23:58

  5. #15

    Domyślnie

    Jak widzisz wywołałeś spora dyskusję. Ale nie zdjęciami niestety tylko Twoimi słowami. Wpisują się one trochę w narrację jedynie słusznej partii, która całe lata karmiła nas tezami o "Polsce w ruinie". Czy Warszawa jest taka? Na pewno? Porównaj zdjęcia sprzed lat 15-20-25 i teraz. To zupełnie inne światy. Pojeździłem trochę po różnych miejscach i daleko naszym miastom do choćby zaniedbanych miast i miasteczek na Ukrainie (co nie znaczy, że tamte nie są urokliwe). W każdym mieście można pokazać szarość, biedę, przerażenie, smutek. Tylko... do tego potrzeba znacznie więcej umiejętności niż do pokazania piękna miasta (moje zdanie). Wydaje mi się, że na początek lepiej zacząć właśnie od pokazania tej cieplejszej strony miasta a Warszawa jest wdzięcznym tematem do doskonalenia rzemiosła. Dobrze zauważyłeś - jeśli musisz tłumaczyć o co Ci chodziło to znaczy, że coś nie wyszło. Do tego, żeby ze zdjęciem szedł przekaz droga niestety jest daleka i żmudna. No i też trzeba mieć "to coś"...

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    setki mil dalej niż sięgać może umysł
    Posty
    6

    Domyślnie

    Obawiam się, że to jak odbierasz to miasto zależy od miejsca gdzie mieszkasz, są w Warszawie miejsca do życia lepsze i gorsze. Nie próbuję wam niczego wmawiać, piszę co widzę i czuję, niekoniecznie musicie to popierać. Pozdrawiam serdecznie.

  7. #17

    Domyślnie

    w sumie to autor nie oddał tego, o czym tak się rozpisuje. obraz powinien mówić.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    w sumie to autor nie oddał tego, o czym tak się rozpisuje.
    Bo to było jedynie dorobienie na siłę ideologi do zdjęć, które nie specjalnie mu wyszły. Gdyby bardziej skupił się na zdjęciach niż na pisaniu tych bajek to może byłoby lepiej
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #19

    Domyślnie

    Warszawiacy się oburzyli i wcale się nie dziwię .

    To naturalna reakcja dla osób lubiących swoje miasto. Ale ono - poza centrum - nie wywołuje pozytywnego wrażenia na przyjezdnych.
    W latach '90 mieszkałem chwilę w Warszawie a teraz bywam tam 2-3 razy w miesiącu, prywatnie i służbowo (brat tam mieszka od jakichś 10 lat). Znam to miasto z perspektywy osoby nie związanej emocjonalnie i dla mnie nie jest to najlepsze miasto do życia. Nawet biorąc pod uwagę tylko Polskę.
    Warszawa taka jaką widują przyjezdni to dla mnie 2 i 3.

  10. #20

    Domyślnie

    Nie widzę zdjęć, a szkoda bo widzę niezłą burzę, która jak podejrzewam w 90% jest wynikiem tego opisu, a w 10% właśnie zdjęć.
    Dyskusji o treści, a nie zdjęciach podejmował nie będę, bo wiadomo że wszędzie jest i ładnie i brzydko, a że lubię swoje miasto to byłbym nieobiektywny.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Warszawa
    By _Ocean_ in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 10:44
  2. [ Sport ] [PIŁKA NOŻNA] ME: Legia Warszawa - Polonia Warszawa
    By projacek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 13:39
  3. [ Sport ] [PIŁKA NOŻNA] Polonia Warszawa vs Legia Warszawa
    By -bob- in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2013, 11:17
  4. [ Sport ] [Ekstraklasa] Polonia Warszawa - Legia Warszawa
    By Beson in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 02:19
  5. [ Krajobraz ] Warszawa
    By Katrina in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-11-2009, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •