Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Wietnam

  1. #21

    Domyślnie

    Dzięki za wizytę. Dawno nie było aktualizacji więc ruszamy z tematem dalej. Jeśli Wietnam to też delta Mekongu. Każdy ma w głowie obrazki niewielkich łupinek ze starszymi paniami w typowych kapeluszach sprzedających owoce z łódeczki. Też ten obrazek miałem, a jakże. Tylko gdzie to znaleźć ?
    Klasycznie już postanowiłem deltę Mekongu zrobić przez tylne drzwi. Owszem, są możliwości aby z Sajgonu świtem wystartował busik, zawiózł na pływający market na którym pewnie max godzinkę się spędzi, potem klasyczna objazdówka po fermach pszczół czy fabryce kokosowych cukierków by turysta mógł nadwyżek waluty się pozbyć. Potem szybko do domu. Ot klasyka tematu - odpadła na starcie.
    Szukałem miejsca gdzie można posiedzieć kilka dni, gdzie będzie mało turystów, gdzie średnio łatwo dotrzeć, gdzie też będzie blisko do tzw strategicznych miejsc. Znalazłem kilka lokalizacji ale ostatecznie padło na Vinh Long i niewielką wyspę An Binh (https://www.google.pl/maps/@10.2897277,106.017784,13z)
    Z Saigonu lokalnym busem targałem się do Vinh Long prawie 4h. A i tak jeszcze wysiadłem na obrzeżach miasta. Google maps podało, ze do przystani mam ze 3km. Ostatecznie można machnąć temat z buta ale po 100 metrach zostałem wyłapany przez bezzębnego mototaxiarza i za 30tyś dojechałem do celu. Trasa 3km z plecakiem w +38 - nie polecam. Nie wiem co mnie podkusiło na tak idiotyczny pomysł. Staje na przystani i odpalam papierosa. Momentalnie wyrasta gość i pyta czy mam nocleg na wyspie. Zbywam go stwierdzeniem, ze mam porezerwowane i ma spadać No co on ze jest właścicielem większości homestay`ów na wyspie i zaraz sprawdzi maila kim jestem to od razu mnie podrzuci. Wyciąga telefon i na bookingu grzebie w rezerwacjach. No klops pomyślałem, więc już nie brnę dalej i się śmieję że nie mam i będę szukał jak dopłynę. Zaproponował dobry deal na 12$/doba z pełnym wyżywieniem i rowerami za free. I prom w cenie. Chyba mnie tym przekonał i oszczędzajac 80 groszy na promie już po chwili byłem po drugiej stronie gdzie czekała jego siostra i skuterem pojechaliśmy do bazy. Finalnie kontakt z nim był tak nieziemski, zakwaterowanie super, bar dobrze wyposażony, ze postanowiłem na wyspie posiedzieć całe 4 dni i zwiedzać okolice z poziomu siodła motoru. Jako, że dotarłem popołudniem to pozostało mi jedynie wyskoczyć rowerkiem na zachód słońca nad brzeg rzeki. Chyba jedyną i główną rozrywką dzieci jest tam puszczanie latawców - robią to cały czas i codziennie. Warunki tam słabe bo to średnio wietrzny rejon ale zabawę mają przednią. Ja z nimi również Udało się nam również zorganizować dedykowaną wycieczkę po kanałach, objeździć wyspę wszerz i wzdłuż, wielokrotnie zgubić i wrócić do domu na oparach paliwa... Ale jak się do tego zabraliśmy i co z tego wyszło to już następnym razem.

    40. prom Vinh Long do An Binh to koszt 1tyś VND (z motorkiem 2tyś VND)

    41. zawsze tak tłoczno ale prom płynie coś około 2 minut - więc luz

    42.

    43.

    44.

  2. #22

    Domyślnie

    w tzw międzyczasie wrzuciłem kompleksową galerię zdjęć. Zapewne częśc z nich juz tu na forum wisi, inne może sie pojawią lub nie.
    http://kusiewbusie.pl/wietnam/

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Wietnam w godzinę
    By ycp in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 23:17
  2. [ Reportaż ] Wietnam & Kambodża
    By maciejclk in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 02:30
  3. [ Portret ] Wietnam kilka dekad później...
    By MikeP in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 02:57
  4. Nad brzegiem Hoi An - Wietnam
    By sibelio in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 00:28
  5. Wietnam i Kambodża [relacja]
    By Noe in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •