Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Wietnam

  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    No dobra, ale kontynuuj

  2. #12

    Domyślnie

    Fajny materiał - piękne zdjęcia Ja byłem służbowo i na taki swobodny street z nikonem miałem tylko kilka godzin - to co mnie urzekło to mega pozytywni ludzie.
    D810 | N35 1.8g | S50 1.4 Art | T15-30 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 | TC-17II | SB-910 | CX241
    Było: D750|D610| D7200 | D5200 | S10-20 4-5.6 | S17-50 2.8 |T70-200 2.8 | SB-700

  3. #13

    Domyślnie

    Zatoka Ha Long to chyba jedna z najpopularniejszych atrakcji Wietnamu. Kto zna wie jak wygląda, kto nie zna ma internet. Sprawa prosta. Niestety miejsce jest zapchane turystami, wycieczkami, łódkami - masa możliwości z noclegiem w zatoce lub bez, jednodniowe, dwudniowe itp itd. Tanio i na bogato. Niestety zawsze w tłumie innych turystów. Postanowiłem ominąć to wszystko i zdecydowałem się na zatokę Bai Tu Long oraz pobyt na wyspie Quan Lan. Opcji by się tam dostać jest kilka - zainteresowanych szczegółami zapraszam na PW. Najprostszą czasowo opcją jest bus z Hanoi do Ha Long (80k VND 4h - z reguły jak się mówi ze do Ha Long to bilety są do Chai Bai - w kasie wyraźnie zaznaczmy że chcemy do Ha Long). Z Ha Long mamy łódź bezpośrednio na wyspę Quan Lan która płynie zatoką Ha Long oraz Bai Tu Long - więc wycieczka w cenie promu. Koszt 200k vnd (wietnamczycy 160k vnd). Start 2 razy dziennie z Hon Gai (link) o 8 i 14. Powrót z Quan Lan o 7. Inne opcje wymagają noclegu po drodze bo się czasowo nie zepniemy - szczegóły PM.
    Na wyspie byłem sam z turystów - sezon jak widać na zdjęciach. Wyspę można objechać skuterem z jednego krańca na drugi w około 1.5h. Ja jechałęm 4h bo co chwilę skręcałem w różne zakamarki no i foty

    25.

    26.

    27.

    28.

    29.

    30.

    31.

    32.

    33.

    34.

    35.

    36.

    37.

    38.

    39.

    Ale tam cały czas nie jest tak ponuro
    https://www.google.pl/search?q=quan+...w=1280&bih=894

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    To co na ostatnim to po jakimś tsunami, czy "sorry, taki mamy tu klimat"?

  5. #15

    Domyślnie

    Taki klimat. Nic szczegolnego. Miejsce nie wysprzatane pod turystow zatem normalny wietnam

    Wysłano z nokii3310

  6. #16

    Domyślnie

    Poruszałeś się tam skuterkiem? Jeśli tak to drapnij kilka słów o kosztach, warunkach i co ważniejsze - potwierdzasz opinię, że obcokrajowców na każdym niemal skrzyżowaniu zatrzymują grzecznie prosząc o stosowną opłatę spowodowaną brakiem honorowanego tam prawa jazdy?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Poruszałeś się tam skuterkiem? Jeśli tak to drapnij kilka słów o kosztach, warunkach i co ważniejsze - potwierdzasz opinię, że obcokrajowców na każdym niemal skrzyżowaniu zatrzymują grzecznie prosząc o stosowną opłatę spowodowaną brakiem honorowanego tam prawa jazdy?
    Tak, przejechałem nim jakieś 500km. Z wypożyczeniem nie ma najmniejszego problemu - koszt około 20zł dzień + wacha. Można brać w hotelu w którym mieszkasz, normalnie z ulicy. Jak Ci nie pasuje np ten który mają na stanie to w 10 minut zorganizują inny. Tam nie ma problemu w tym temacie. Z tymi policjantami to też bym nie przesadzał - nikt mnie nie zatrzymał, prawka na motor też nigdzie nie wymagano. Jak jedziesz bez kasku lub ewidentnie naginasz przepisy to wtedy mogą zatrzymać. Wtedy kończy się łapówką. Ogólnie policja niechętnie łapie z powodu bariery językowej. W przypadku kontroli najlepiej od razu wyciągać portfel i kartkę do negocjacji ceny i mówić po polsku Mandaty jeśli się pojawiają też są że tak powiem symboliczne - kilkadziesiąt zł. W turystycznych miastach kontrole faktycznie mogą być wzmożone - na zadupiach, a tam się głównie poruszałem policjanci jedynie spali na skuterach

  8. #18

    Domyślnie

    uzupełniłem nieco Bai Tu Long o detale, ceny, trasy i możliwości. Przepraszam za link ale forum by chyba nie przyjęło takiej ilości tekstu.
    http://kusiewbusie.pl/bai-tu-long/

  9. #19
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Fajnie i szczegółowo. Zacne.

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    34

    Domyślnie

    Świetne zdjęcie, oddają klimat.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wietnam w godzinę
    By ycp in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 23:17
  2. [ Reportaż ] Wietnam & Kambodża
    By maciejclk in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 02:30
  3. [ Portret ] Wietnam kilka dekad później...
    By MikeP in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 02:57
  4. Nad brzegiem Hoi An - Wietnam
    By sibelio in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 00:28
  5. Wietnam i Kambodża [relacja]
    By Noe in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •