Close

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 95
  1. #41

    Domyślnie

    Używam Pentaxa już 6 rok. Jedyne na co mogę po marudzić to ubogi rynek wtórny i brak długich (~500mm) szkieł (których raczej nie potrzebuje ale jak marudzimy to....). Sporo osób narzekało (teraz już jest lepiej) na system oświetlenia i AF. Posiadam k-3ii i af działa naprawdę dobrze. A lampki świecą jak powinny. Mój poprzedni K-30 również nie miał problemów z AF.
    Największą zaletą systemu są korpusy, stosunek ceny/rozmiaru/ergonomii/jakości obrazka na moje potrzeby deklasuje Nikona Canona i całą resztę.
    Choć nie ukrywam że jakieś 6 miesięcy temu miałem chwilę słabości i zastanawiałem się na D7200 i zmianą systemu. Tutaj dochodzimy do tematu rynek wtórny. Na pozór niewielki ale 99% egzemplarzy to obiektywy sprawne, zadbane i można brać w ciemno. Natomiast N i C (informację od znajomych) - dużo ofert ale trzeba być czujnym i nie raz zdarzało im się trafić na zajechaną sztukę.

    Co by nie pisać. Każdy system jest dobry jak się robi zdjęcia i czerpie z tego radość zamiast robić dochodzenie i teoretyzować który system lepszy. Lepsze to jest lustro od kompaktu, a nie Nikon od Pentaxa.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pazuzu Zobacz posta

    Lepsze to jest lustro od kompaktu, a nie Nikon od Pentaxa.
    Wszystko zależy w jakim aspekcie.I lustro i kompakt mają swoje wady
    D200 - Nikon 50mm f1.8d - Sigma 18-50 f2.8-4.5 - Tokina 50-135 f2.8 - Helios 44m4 - Nissin Di700
    moja evolucja d3100-d90-d7000- wszystko z Sigmą 17-50 f2.8

  3. #43

    Domyślnie

    Że nie ma tu pentaxiarzy? Oto i jestem kolejny Się zgłaszam. Na to forum trafiłem za sprawą puszki kliszowej, ale w Pentaxie przerobiłem K10D, K-x i K-5. Jestem też uchodźcą samsungowym z forum pentaxa i tutaj wwątkach NX mogę hasać do woli Generalnie obcowanie z puszkami Pentaxa powoduje, że wzięcie do ręki innego sprzetu z podobnej półki cenowej powoduje lekki niesmak obcowania z nudną tandetą. To piękne aparaty z dobrych materiałów. Nawet jak jest plastik to taki jakby lepszy. szkła.... no w sumie wszystko jest co trzeba. Ale nie o tym... Otóż z głupia frant zacząłem sobie porównywać w znanej scence testowej rawy z nowych aparatów pentaxa K-70 i KP. No i jestem trochę w szoku jeśli idzie o iso:

    https://www.dpreview.com/reviews/ima...03391219510314
    <a href="http://www.flickr.com/photos/133295965@N06/albums/">ALBUMY TEMATYCZNE</a>
    <a href="https://www.facebook.com/FotografiePlockaGrzegorzPiaskowski/">Facebook</a>

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekajana Zobacz posta
    Że nie ma tu pentaxiarzy? Oto i jestem kolejny Się zgłaszam. Na to forum trafiłem za sprawą puszki kliszowej, ale w Pentaxie przerobiłem K10D, K-x i K-5. Jestem też uchodźcą samsungowym z forum pentaxa i tutaj wwątkach NX mogę hasać do woli ...
    Właśnie. Zawsze uważałem Pentaksiarzy, za świadomych użytkowników, którzy dokonali świadomego wyboru. Nie wiedziałem wcześniej jednak, że to tacy rasiści To jak administratorzy i moderatorzy tamtejszego forum potraktowali NXową mniejszość... Nic dziwnego, że forum Pentaksa zalicza zjazd po równi pochyłej.

    Minolty było mi szkoda. Pentaksa też by było.
    Podaż na aparaty fotograficzne spada. Producentów sporo. Nie każdy przetrwa.
    Nikon już odczuwa skutki swojej fatalnej polityki. Mam nadzieję, że Canon niedługo też zacznie.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #45
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekajana Zobacz posta
    ...zacząłem sobie porównywać w znanej scence testowej rawy z nowych aparatów pentaxa K-70 i KP. No i jestem trochę w szoku jeśli idzie o iso:
    Faktycznie ciekawie wygląda, a K-70 ma fajną promocje widzę 2999zł i obiektyw 50mm za 1zł.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Nie wiedziałem wcześniej jednak, że to tacy rasiści To jak administratorzy i moderatorzy tamtejszego forum potraktowali NXową mniejszość...
    .
    Tak po prawdzie to na zamkniecie wątków o Samsungu NX procowali po równo: fani Pentaxa i fani NX, także tego . Tam się cały czas kotłowało, były ciągle awantury o to kto lepszy, kto ma mniejszego (obiektywa i aparata), lepszą jakość. i takie tam
    Ja osobiście żałuję, że administracja poszła po najmniejszej linii oporu i zamknęła te tematy. Sporo się tam również działo dobrego i wiele wiedzy nt NX tam się pojawiało. Ja to czytałem z uwagą, bo wtedy system wydawał się bardzo ciekawy i rozwojowy. Teraz tamtejszy dział "inne systemy" jest praktycznie martwy.

  7. #47

    Domyślnie

    https://www.dpreview.com/news/358694...der-to-survive
    Ricoh cienko przędzie i będzie się pewnie skupiał na "core" biznesie, to może źle wróżyć pentaksowi.

  8. #48

    Domyślnie

    Niestety, obawiam się, że obawy o przyszłość przemysłu foto są jak najbardziej uzasadnione. Boję się, że niedługo rynek bardzo się spolaryzuje, i zostaną tylko smarkfony z prostymi aparatami o ograniczonych możliwościach, i bardzo drogie aparaty zaawansowane, dostępne tylko dla zawodowców i zamożnych hobbystów. Te ostatnie będą produkowane przez raptem jedną, może dwie firmy. Na razie nie było jeszcze słychać o poważnych problemach u Sony, Canona i Pasikonika. Pozostali nieliczni mają problemy: Ricoh/Pentax, Olympus, Nikon.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #49

    Domyślnie

    W przypadku Pasikonika może być różnie. Wróciłem dopiero co z Japonii i o ile Olympus jest wszędzie ze swoimi korpusami i optyką, to Panasa m43 prawie nie ma obecnego w sklepach dużych sieci (Yodobashi, Laox, Biccamera). Prawie nie ma korpusów (chyba w jednym miejscu widziałem na raz G80 i GX7II), z optyki zaś poza Panaleikami oraz budżetową 25 i 42.5 nic. To dziwne, bo jest ich podstawowy rynek. Nie udało mi się nawet obejrzeć GH5. Za to pobawiłem się bez problemu Pentaxem 645 . Dla porównania Fuji jest wszystko co mają w ofercie. O Nikonie, Canonie i Sony nie wspominając.
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  10. #50

    Domyślnie

    Może na swoim rynku Pasikonik sprzedaje się pod nazwą National (jak to było wiele lat temu) i dlatego nie znalazłeś?

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Ptaki ] Przerzucanie piachu
    By grafo in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2020, 15:17
  2. Lexar do piachu?
    By jsiminski in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 19:49
  3. Nikon D5300 czy Pentax k-50 czy Pentax KS 2
    By Maybe in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 07:46
  4. [ Sport ] Mielenie piachu.
    By Pablo 77 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 11:42
  5. [ Sport ] 2 i 4 kolka w piachu
    By sradkg in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •