Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 101
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Red face Plener "modelkowy" II Ciechocinek 07.2017

    EDIT - dla nowoczytających. 15 osób to już dawno mamy, zapraszam tych co chcą brac udział od czwartku, wersja A, 25 fotografów.

    Hm. Nie spodziewałem się tak dużego zainteresowania plenerem modelkowym. 13 osób na liście rezerwowej rozczarowanych (na czerwcowy termin). Nie poszła informacja SMSami do stałych bywalców, nie dałem mailingu ze swojej www, nie ogłosiłem na canon-board ani na olympusclubie. Wszystko się potoczyło bardzo szybko. Niektórzy słusznie się spodziewali, że w takim przypadku spróbuje zrobić powtórkę tej imprezy. Trochę czasu zajęło mi np. ustalenie jaki termin da mi ośrodek itd.
    Robię więc drugi plener, miejsce to samo, tym razem pod koniec lipca.
    1. Pierwszeństwo będą miały te osoby, które się nie załapały na plener w czerwcu. Ale to nie znaczy, że nie ma sensu dla nich zgłaszanie się. Bo jeśli nie będę miał kompletu nowych uczestników to będą mogli jechać. Modelki będą inne.
    2. Będzie można się zamienić z kimś na terminy, tylko .. do tanga trzeba dwojga. Jest parę osób, co bardzo by chciały być w czerwcu, ze względu na kumpli, którzy tam będą. Zapytamy tych z czerwca, czy ktoś woli lipiec i jak się przepiszą to się stworzą wolne miejsca będzie można jechać 8-11 czerwca. Zobaczymy. Tu zbieram zapisy na lipiec!

    3. Nie wiem jaka się okaże frekwencja. Czy zbierzemy 5 grup 5 fotografujących (czyli 25 uczestników)? Zapowiada się, że tak. Ale jeśli nie to ... zrobimy plener o dzień krótszy, 3 grupy po 5 fotografów, czyli 15 uczestników, 3 modelki (w tym jedna do aktu), makijażystka i ja. Podam więc 2 opcje cenowe. Celujemy w plener od czwartku do niedzieli, 25 fotografujących w 5 grupach. Jak się nie uda - 15 osób od piątku do niedzieli. Inna cena. Jak się zgłaszasz to napisz czy się piszesz na obie wersje (od czwartku i od piątku) czy tylko na jedną z nich (i jak tak, to na którą?) Wersja dłuższa wychodzi ekonomicznej w przeliczeniu na dzień/modelkę. Wersja krótsza patrząc na cyferki jest tańsza. Więc może być róznie z waszymi "apatytami" na wersję imprezy.

    4A. Termin - preferowany - standardowo od czwartku (wieczorem, zjazd przed kolacją) do niedzieli (okolice obiadu wyjazd), od 27 do 30 lipca 2017. 4 dni, 3 noce
    4B. (edit - nieaktualne - realizujemy A) Termin gdyby nas było 15 - od piątku (wieczorem, zjazd przed kolacją) do niedzieli (okolice obiadu wyjazd), od 28 do 30 lipca 2017. 3 dni, 2 noce

    5. Miejsce położone dość centralnie i "przy autostradzie" (więc szybki dojazd) - Ciechocinek, pensjonat Pod Jemiołą www.pensjonatpodjemiola.pl Byliśmy tam w 2014 roku. Wracamy tam, bo tam było świetnie. I standard pensjonatu całkiem wysoki i atmosfera fajna - właścicielka (Hania) sama fotografuje (ambrotypia, mokry kolodion).
    Cena noclegów i wyżywienia - po 95 zł nocleg ze śniadaniem, wyżywienie - kolacja 20, obiad 20 zł, czyli dzień z kompletem posiłków kosztuje nas 135 zł. W niedzielę nie weźmiemy obiadu - połowa osób wyjedzie pewnie wcześniej, więc po co przepłacać. Ci co będą chcieli zjeść zamówią bez problemu. Czyli za cały plener (4 dni, 3 noclegi) jest do zapłacenia za siebie po 385 zł.
    Jeśli plener w wersji 15 fotografów, od piątku to za 3 dni, 2 noclegi wychodzi 250 zł.

    Są pokoje 1 - osobowe, nie ma problemu z takim zakwaterowaniem (za dopłatą), bo ta cena jaką podałem to jest za zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych (albo jak nas będzie dużo to także w 3 osobowych).
    Pensjonat ma na tyle atrakcyjne wnętrza, że spora część sesji zapewne będzie się odbywała w jego wnętrzach. A jednocześnie mamy blisko za miasto, nad Wisłę, są i inne atrakcje (stajnie, konie). Spokojnie, miejscówki będą, Hania nam opisze co i gdzie, zresztą ci co byli 3 lata temu wiedzą gdzie co jest ciekawego i zaprowadzą.

    6. Modelki -
    wersja A - zakładam, że będzie nas 25 fotografujących i zabieramy 5 modelek (4 "ciuchowe", 1 do aktu)- grupa będzie w proporcjach 5 fotografów na modelkę. Nie będzie podziału na grupy 4 i 6 osobowe. Narobiłem sobie tym tylko problemów.
    Cena ekipy - 385 zł - tyle przypada na głowę każdego fotografa.
    wersja B - 15 fotografujących, 3 modelki (nadal 1 do aktu) cena ekipy 377 zł - tyle przypada na głowę każdego. Nie jest zdecydowanie taniej niż w wersji 1 m.in ze względu na wyższy koszt modelki aktowej. Tam ona stanowiła 20% modelek, tu będzie to 33% stanu modelek.

    Nie podaję (na te chwilę) składu modelek. Tradycyjnie. Ale mam oko i mam kontakty, trafiają się przez to nam takie modelki, które później sa w Playboyu, sa wodziankami u Kuby Wojewódzkiego (dwie - Marta i Angelika), sa finalistki konkursu Miss Polonia, aktualna i była Miss pomorza i kujaw (Paulina i Agata), aktualna miss targów motoryzacyjnych z Poznania (Agata). Po czasie to już nas nie byłoby na nie stać. Czy teraz będzie dziewczyna, która zrobi karierę i będzie szeroko rozpoznawalna - nie wiem. Tego nikt nie może zapewnić.
    W obu wersjach jedna modelka będzie pozowała do aktów. Jeśli dostaniemy wsparcie od szefa (albo znajdziemy sponsorów) to "podmienimy" modelkę ciuchową na aktową i aktowe będą wtedy dwie. makijażystki dwie w wersji A i jedna w wersji B.

    Chciałbym podlinkować recenzje z poprzednich plenerów. Niestety, wszystko przenosi się na FB i ginie w mroku. Nie ma jak linkować. No OK - tu są opinie
    z Ciechocinka właśnie: http://www.jjstudio.pl/photos.php?id=33
    a tu inne, z Łeby http://www.jjstudio.pl/photos.php?id=32
    Tu wątek o poprzednim plenerze w Ciechocinku http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=249858 - udzielają się nasi forumowicze, można ich zapytać jak było.

    Sprawa jest pilna. Hania (pensjonat) chce wpłaty zaliczki do 1 maja. Dość szeroko rozpuszczam więc wici, bo musi do końca miesiąca uzbierać się nas 25 lub 15. Tym razem pójdzie info na SMSy itd. itd
    Będę wymagał wpłaty 377 zł do 1.05.2017 (ewentualnie 4 maja). Jeśli nie uzbieramy grupy - kasę zwrócę. Natomiast pobytowe A - 385 zł+ 8 zł lub B - 250 zł albo już na plenerze, albo .. wpłacić można od razu 770 zł (jeśli będzie plener w wersji B to oczywiście na imprezie rozliczę kase dokładnie i zwrócę 143 zł nadpłaty, bo wersja B kosztować będzie 627 zł).

    Są pytania?

    Lista: stan wpłat na 22.05 godz. 14.25
    boldem - wpłaty
    czerwone - akceptują/wolą opcje grup 4 osobowych

    freebie - Wojtek - Warszawa (obie wersje, A i B)wpłata na ekipę
    Cybulski - Zbyszek - Warszawa - Konstancin - Jeziorna (obie wersje, A i B) całość
    rpromin - Roman - Łódź - Pabianice + Monika - koniecznie razem
    Monika - tak jak rpromin, wpłacono za 2 osoby całość
    Beata - Bydgoszcz - z BAF (obie wersje, A i B) całość
    Anyth - Grzegorz - Rzeszów (obie wersje A i B) wpłata na ekipę
    Sławek - Łódź- (obie wersje, A i B) całość + pokój 1
    Gosia Jag - Bydgoszcz (z BAF) wpłata na ekipę
    Piotrek77 - UK (obie wersje, A i B) całość wpłata - za pokój 1 też.
    Turbuh - Krzysztof - Warszawa (obie wersje, A i B) całość
    rainer - Grzegorz - Kamieniec Ząbkowicki - Wrocław (obie wersje, A i B) wpłata na ekipę
    anihil - Sebastian - Białystok (jest też w czerwcu) - całość
    Ryw - Rysiek - Warszawa (obie wersje, A i B) wpłacona całość + pokój 1
    pawszm - Paweł - Kraków (obie wersje, A i B) wpłata na ekipę
    Abre - Pola G - Warszawa (+ 1,5 (z FB, od Kustry) wpłata na ekipę
    Vorlon - Artur - Bydgoszcz wpłata na ekipę
    Dawid_80 - Dawid - Rzeszów wpłata całości
    Artur100 -całość, pokój jedynka, przeszedł z czerwcowego
    Magda G (z internetu ) - całość
    Krzysztof_G - Jaworzno - całość - zamiast photofun

    photofun - Piotr - Gdańsk - zwrot kasy - chętny na sobotę
    Timi - chętny na piątek

    Pinokio - Marek - Warszawa - zwrot kasy

    Rezerwa:
    malinowskifoto - Inowrocław - brak kontaktu i wpłaty
    destrothai (z CB) - brak kontaktu i wpłaty

    Modelki:
    Emilia https://www.maxmodels.pl/modelka-emiiilia.html - to modelka aktowa
    Olga https://www.maxmodels.pl/modelka-olgas.html
    Martyna https://www.maxmodels.pl/modelka-sha2502.html
    Karina https://www.maxmodels.pl/modelka-karina2893.html
    Kasia https://www.maxmodels.pl/modelka-katarzynamukosa.html
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-07-2017 o 12:27

  2. #2

    Domyślnie

    modelki beda te same na obu plenerach?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Będą inne.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Jacek
    Ja się generalnie piszę, ale oczywiście wolałbym się zamienić z kimś z czerwcowego, żeby dołączyć do mojej alkogrupy
    P.S. Mam skopany link w wątku o plenerze czerwcowym, powinien przekierowywać tu, a przekierowuję tam

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Spoko. Właśnie o tobie najbardziej myslę jeśli chodzi o wymianę "międzyplenerową" , że tak to określę.
    Czyli na razie cie wpisuje tutaj. Jak będzie końcówka zapisów to się zorientujemy czy się ktoś zamieni, a jak nie, to się możesz wypisać (lub pojechać w lipcu). Póki mamy kwiecień i bez wpłat to bez konsekwencji.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Witajcie!
    Ja się piszę na termin lipcowy w wersji od czwartku, jakby znalazło się miejsce na czerwcowy to jak najbardziej jestem zainteresowany.
    Wojtek

  7. #7

    Domyślnie

    @Jacek_Z zapisz mnie też na plener w lipcu obie wersje A i B mi pasują
    D85,75,71 || N 14-24,24-70,70-200,200-500 || S 85A

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, zapisuję się, obie wersje A i B pleneru w lipcu mi pasują.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    OK, pomału się lista tworzy
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    @Jacek_Z Ja niestety odpadam. W tym terminie mam niestety inne plany

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Plener Jacka Plener "modelkowy" I Ciechocinek 8-11.06.2017
    By Jacek_Z in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 225
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 18:44
  2. Plener modelkowy 4-7 września, Ciechocinek
    By Jacek_Z in forum Plenery i warsztaty rok 2014
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 18-03-2017, 00:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •