Close

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 101
  1. #71
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Ja zbieram od 5 modelek oświadczenia o zgodzie a wykorzystanie zdjęć do portfolio. Są u mnie.
    Niektórzy je fotografują komórkami by mieć coś dla siebie
    5 oświadczeń modelek, każde w dwóch egz. (bo dla modelki i dla fotografa) x 20 fotografów to się robi ... 200 kwitów.
    Ja mam zgody i oczywiście je archiwizuje, mam skoroszyt z papierami plenerowymi (było już ich trochę).

    Wy też podpiszecie, że modelki mogą używać do pf (i makijażystki, i ja - backstage) i że nie będziecie używać ich w celach komercyjnych (no chyba, że podpiszecie odrębną umowę z modelką, po tym gdy znajdziecie klienta na zdjęcie i uzgodnicie wpierw z modelką satysfakcjonującą obie strony kwotę za te zgodę).
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-07-2017 o 23:44

  2. #72

    Domyślnie

    eh, myslalem, ze jakims rzutem na tasme sie pojawie, a tu kicha, bawcie sie dobrze pozdrawiam i samych zyleta strzalow zycze


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    OK. Co do blend. Na grupie musi być co najmniej jedna, najlepiej jak sa jednak dwie - duża 180 i mała 120.

    Grup będzie jednak 5, więc jeśli ktoś chce uprawiać błyskanie to niech zabierze swój zestaw - tzn lampę systemową zapewne (no chyba, że ktoś ma generator), statyw, parasolkę, uchwyt do parasolki, synchronizację radiową (w słońcu jest lepsza niż korzysatnie z nikonowskich przedłbysków). Grup będzie 5 i ja nie mam 5 zestawów do rozdania grupom. Musicie mieć swoje.
    W takim razie zabieram też statyw, parasolkę, radio i lampę - będzie komplet do błyskania.

  4. #74
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Na plenerze mamy wolność. Nikt nie ingeruje w to co chcemy robić. Piszę to, by było wiadomo, że nikt nikomu nie każe używać światła błyskowego. Są osoby, które nie lubią błysku i nie ma "obowiązku" by miały się za to błyskanie zabrać na plenerze. Błyskanie jest nieobowiązkowe. Udział w "pokazie" tego co będzie robił Jacek Wożniak - nieobowiązkowy. Bop on "skradnie" trochę czasu z tego co będziecie mieli na swoje sesje modelek. Niestety czas nie jest z gumy, a Jacek nie przyjedzie na cały dzień.


    Aha. Dobrą metodą na komunikowanie się fotografów ze sobą i z modelkami jest ... fejsbuk. Założyłem grupę o nazwie Plener Ciechocinek 2017.07 https://www.facebook.com/groups/289880894754005
    Grupa ma status "tajna". Czy taki status pozostanie - to inna sprawa, na razie nie będzie tam tajnych rzeczy
    Proszę byście dodali mnie do znajomych to ja umieszczę was w tej grupie. Jeśli nie jesteś znajomym to nie ma opcji dodania do grupy. To ja: https://www.facebook.com/jacek.ziolkowski
    Piszcie do mnie wiadomości bym was dodał. Bo tu kojarzymi nicki, a na fejsie sa nazwiska, albo pseudonimy i mogę nie wiedzieć, że chodzi o kogoś z pleneru. Piszcie do mnie to was dodam.
    W grupie już są modelki, makijażystki i kilku z Was, tacy co mam w znajomych.
    Proszę nie nagabujcie jakoś strasznie modelek. Tzn możecie popytać czy mają cos tam i mogą zabrać na plener bo wam pasuje do koncepcji zdjęcia. Dodajcie się i modelki wzajemnie do znajomych.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-07-2017 o 10:14

  5. #75

    Domyślnie

    to ja się też skromnie zamelduję że przy dobrych wiatrach się pojawię na plenerze, chyba że Jacek odrzuci moje zgłoszenie a miało mnie nie być ... przy okazji będę podróżował samochodem z Katowic więc jakby ktoś coś to chętnie przygarnę ...

  6. #76
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Nie ma kogo stamtąd brać.
    Warszawa - Olga - ona mieszka na Dolinie Służewieckiej. Kto ma tam najbliżej? Bo ja nie wiem czy np. z Konstancina jeziornej to pasuje czy wręcz przeciwnie, a sa osoby jadące z samej Warszawy (ale też nie wiem z jakiej jej części).

    Z Gdyni i z Wrocławia mnie ma komu zabrać modelek?
    Modelka z Wrocławia mówi, że może dojechać do Łodzi.

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie ma kogo stamtąd brać.
    Warszawa - Olga - ona mieszka na Dolinie Służewieckiej. Kto ma tam najbliżej? Bo ja nie wiem czy np. z Konstancina jeziornej to pasuje czy wręcz przeciwnie, a sa osoby jadące z samej Warszawy (ale też nie wiem z jakiej jej części).

    Z Gdyni i z Wrocławia mnie ma komu zabrać modelek?
    Modelka z Wrocławia mówi, że może dojechać do Łodzi.
    Jacku, Wrocław już jest ogarnięty. Pozdrawiam.

  8. #78

    Domyślnie

    Dogadałem się z Olgą, biorę Olgę z wawy.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #79
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    No to pozostala do zabrania Karina z Gdyni. Chyba będzie musiała dojechać do Bydgoszczy albo Ciechocinka sama.

  10. #80

    Domyślnie

    Ale cisza przed plenerem
    D85,75,71 || N 14-24,24-70,70-200,200-500 || S 85A

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Plener Jacka Plener "modelkowy" I Ciechocinek 8-11.06.2017
    By Jacek_Z in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 225
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 18:44
  2. Plener modelkowy 4-7 września, Ciechocinek
    By Jacek_Z in forum Plenery i warsztaty rok 2014
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 18-03-2017, 00:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •