Close

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 101
  1. #91
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Zależy od osobnika Niektórzy zapewne pilnowali swojego sprzętu mając go ciagle przy sobie.
    Ale odnoszę wrażenie, że większość miała przekonanie, że nic nie zginie i zostawiała wszystko gdziekolwiek.
    W każdym razie w ogrodzie przed pensjonatem na stołach i krzesłach leżało tyle aparatów, plecaków itd., że wybór był większy niż w co niektórym sklepie fotograficznym. I nie był to tani sprzet. W ośrodku nie byliśmy sami. Natomiast było nas tylu, że byśmy widzieli, że to nie ktoś z naszych sięga po sprzęt. No i byli tam inni goście pensjonatu, których dane szło by pozyskać z recepcji.
    Ja zgubiłem osłonę przeciwsłoneczną HB-29 i .. znalazłem inna osłonę, HB-32. I tym samym informuję tu (na FB pisałem to wcześniej), że mam osłonę i ... szukam osłony.
    Poza tym nie mam sygnałów, że coś zginęło.


    Ludziska, mam emaile do wszystkich modelek, na razie 3 osoby o to poprosiły (na fejsie).
    Mam nadzieję, że w weekend nastąpi wysyp zdjęć bo na razie jest ich mało. Choć przy tej pogodzie ...

    Chcieliście pleneru we wrześniu. Podsyłajcie propozycje miejscówek.

  2. #92

    Domyślnie

    Dzięki Jacku za odpowiedź. Choć mój sprzęt nie jest drogi, dbam o niego jak o cnotę własnej córki Jak bym miał przy sobie sprzętu za 30k to bym chyba oszalał i myślał tylko o jego bezpieczenstwie a nie o dobrej zabawie.

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekW Zobacz posta
    Dzięki Jacku za odpowiedź. Choć mój sprzęt nie jest drogi, dbam o niego jak o cnotę własnej córki Jak bym miał przy sobie sprzętu za 30k to bym chyba oszalał i myślał tylko o jego bezpieczenstwie a nie o dobrej zabawie.
    Jak do tej pory ( choć na tym plenerze nie byłem ), nie pamiętam przypadku aby coś ( i nie tylko o sprzęt foto chodzi ) na takiej imprezie komuś zginęło; a zdarzało się że sprzęt krążył wśród użytkowników parę dni - zawsze wracał do właściciela . O wartości niejednokrotnie lepiej nie pisać bo i po co .

  4. #94
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Zgadza się. Bywało, że ktoś zgubił jakiś drobiazg (typu osłona na obiektyw), ze dwa razy aparaty uległy zmoczeniu jak fotograf w ferworze sesji zrobił krok za daleko stojąc w rzece. Wymiana obiektywu w stajni skutkowała kurzem na matrycy. No ale to jest kwestia uwagi/nieuwagi fotografa i nie jest jako tako związane z plenerem - to może się zdarzyć przy prywatnej sesji też. Tak samo jak kradzież aparatu.

    Co do krążącego sprzętu - też potwierdzam, jak najbardziej. Fotografowie użyczają sobie sprzętu, plener jest dobrą okazją do sprawdzenia sobie tego, co ma się w planach kupić. Rok temu mieliśmy z NPS nikony D5 i D500. A prywatnie to np. teraz w Ciechocinku miałem możliwość podpięcia Zeissa Sonnara 135/2.
    I skomentuję wpis wilka Taaaak pamiętam plenery gdy rozdawał swoje body i szkła, samemu siedząc sobie przy stoliku popijając kawę. A ludziska fotografujący jego body mieli pliki o początku TWX_ (czy jakoś tak podobnie) i z wpisem w exif pliku o prawach autorskich Wilka Tak to bez wielkiego wysiłku stawał się autorem bardzo wielu zdjęć z pleneru

    O cenach nie ma co mówić, bo jednocyfrowiec z jasnym tele to koszt ponad 30 tys, a takiego sprzętu było niemało. Niejedna osoba miała plecak wartości kilkudziesięciu tysięcy (np. dwie jedynki canona).
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-08-2017 o 22:54

  5. #95

    Domyślnie Plener "modelkowy" II Ciechocinek 07.2017

    bylo bezpiecznie, mysle, ze kazdy katem obserwowal swoj i cudzy sprzet z tego wzgledu, niestety na swinie nie ma rady i pilnowanie nie pomoze jak sie umuli, wlamow do pokoju nie zanotowalem troche wiecej zaufania, jak mowia dobrym slowem mozna zdzialac duzo, ale wiecej slowem i pistoletem z tego wszystkiego raczej bym sie obawial o wlasne zakrecenie i gapiostwo wlasnie


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 03-08-2017 o 23:00
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  6. #96

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za szczerość i rozwianie moich rozterek. Pozdrawiam!

  7. #97

    Domyślnie

    Cóż... niektórzy zaliczali inne stany świadomości i żadnych dramatów nie uswiadczylismy... chyba

  8. #98

    Domyślnie

    mam mały backstage z soboty 29.07, który kręciła moja żona jak błyskaliśmy


  9. #99
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Bonus najlepszy ....

  10. #100
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Jest jedno miejsce wolne na plener, który ma się zacząć w ten piątek 15-17.09. Plener krótszy (bo normalnie startowaliśmy od czwartku), 2 modelki do aktu, jedna ubraniowa. Wątek jest tu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=283649 podane sa już tam modelki.
    Jak ktoś chce to się proszę PILNIE zgłaszać.

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Plener Jacka Plener "modelkowy" I Ciechocinek 8-11.06.2017
    By Jacek_Z in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 225
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 18:44
  2. Plener modelkowy 4-7 września, Ciechocinek
    By Jacek_Z in forum Plenery i warsztaty rok 2014
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 18-03-2017, 00:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •