Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: P900 akumulator

  1. #1

    Domyślnie P900 akumulator

    Chciałem się poradzić. Parę osób pisało, że do P900 na wstępie warto dokupić parę akcesoriów. Między innymi ktoś pisał, że najlepiej dodatkową baterię albo nawet kilka i ładowarkę. W sumie racja, ale oryginały mają ceny zaporowe. Znalazłem zamienniki ale nie wiem czy ktoś może wie co one są warte? Cena bardzo niska więc i podejrzana jak dla mnie

    http://allegro.pl/nikon-coolpix-b700...339454145.html

    Co myślicie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam dwa zamienniki Newella, używam od 2 lat w P900 i nie widzę różnicy względem oryginalnego aku.
    flickr dużo gratów

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź. Osobiście nie miałem nigdy obaw przed zamiennikami, zwłaszcza w przypadku produktów, których ceny są wyraźnie sztucznie zawyżane, ale jednak wolałem się upewnić. Skoro dokładnie tych zamienników używasz to jestem spokojny. W tej cenie to ja zamówię pewnie nawet 3.

    Mam w takim razie jeszcze jedno pytanie. Tym razem odnośnie ładowarki, bo ta w oryginale też ma cenę zaporową. Znalazłem w bardzo przyzwoitej cenie coś takiego:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=6732611776
    Zna ktoś coś?

  4. #4

    Domyślnie

    Przypomina mi ona ładowarki oferowane na Aliexpres :/ Osobiście chyba bał bym jej się używać.
    Ja rownież użytkuję 2 zamienniki Newella i jestem z nich zadowolony. Co prawda dopiero od kilku miesięcy, ale aparacik ma już przejechane prawie 6.000 zdjeć.
    Jeśli chodzi o ładowarkę, to wykorzystuję do tego celu ładowarkę Panasonica (DE-A26) od jakiegoś Lumix'a. Musiałem ją tylko trchę przerobić, bo bieguny były na odwrót. Ale porównałem parametry obydwu baterii i na razie jest wszystko ok. Tylko baterię Nikona póki co ładuję w aparacie.
    Podczas 3-togodniowego wyjazdu w sierpniu zmieniałem baterię prawie 20 razy. Nikon robi zauważalnie więcej zdjeć, ale 300 w przypadku zamiennika za 36 zł to całkiem niezły wynik.

  5. #5

    Domyślnie

    Co do tej ładowarki. Nie mylisz się co do jej pochodzenia, ale możesz mi wierzyć, że jest ona bezpieczna dla akumulatorów. Rzecz jasna sprawdziłem to przed rozpoczęciem eksploatacji mierząc prący i napięcia. Ładowarka ta ładuje akumulator mniejszym prądem niż oryginały oraz sam aparat. Prąd zmienia się w czasie więc nie chce mi się tego całkować żeby stwierdzić czy o połowę czy inaczej. Niemniej samo ładowanie trwa przez to niespełna dwa razy dłużej. W ten sposób akumulatora nie uszkodzisz a wręcz nawet wydłużysz jego żywotność (w wypadku ładowania a aparacie czy w niej to tego wydłużenia realnie nie zauważysz ale w porównaniu z tzw. szybkimi ładowarkami to już znacznie). Ja osobiście ładuję w niej zarówno te swoje zamienniki jak i oryginał. W aparacie nie ładuję ze względu na to, że blokuje sobie w ten sposób aparat

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    Co sadzicie o tym:
    http://allegro.pl/nikon-en-el23-akum...099307784.html

    niby oryginaly, tylko cena jakas mala

  7. #7

    Domyślnie

    Moją opinię @gruniu znasz. Skoro boisz się zamienników to kup oryginał. Natomiast ja nadal polecam ten zamiennik za 25 PLN, który Ci pokazywałem. Jeśli się boisz to popróbuj sobie na akumulatorze Newella i zobaczysz, że nie ma się kompletnie czego bać. A przepłacanie za podróbkę (a nie zamiennik) mija się z celem, to już lepiej kupić karkowy oryginał. No ale zrobisz jak zechcesz.

  8. #8

  9. #9

Podobne wątki

  1. P900 - jest !
    By wasilewk in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 30-07-2018, 18:15
  2. Nikon P900 OSTROŚĆ
    By 89karolina in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 23:04
  3. Statyw Do Nikona p900
    By wojciech998 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 14:48
  4. P900 - Ostrość, nieskończoność
    By dziennikarz in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 07:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •