Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Aparat do timelapse

    Witam!

    Mam dylemat. Otóż od pewnego czasu zacząłem się interesować techniką timelapse. Wykonałem kilka prostych produkcji za pomocą D300 + 50 + 18-55. Szkoda mi jednak migawki na katowanie body (które z resztą niedawno zakupiłem) kilkoma tysiącami zdjęć do jednego projektu, więc poszukuje taniej alternatywy.

    A zatem:
    Po pierwsze - Rozglądałem się za Nikonem 1, samo body można znaleźć w zadziwiająco niskiej cenie. Czy te "chińskie" przejściówki na bagnet F załatwią sprawę przy użytkowaniu moich szkieł do timelapse?
    Po drugie - Posiadam D60 z przebiegiem ok. 25k. Czy warto kupić interwałometr i strzelać tym timelapse? (Po 60-tce bym tak nie płakał)
    Po trzecie - Jakieś inne opcje/pomysły/porady? Nie zamykam się oczywiście tylko na Nikona.

    Dodam, że budżet jaki mam nie jest powalający - mogę wydać około 600zł.

    PS. Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział.
    D300 + D60 + Nikkor 50mm 1.8G + Nikkor 18-55 + Nissin Di866 Mark II Pro

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup nikona D80 i możesz go zajechać bo kosztuje 300-400zł, obrazek daje bardzo ładny, pikseli 3872 x 2592 to prawie 4K i podepniesz swoje szkła.
    Ewentualnie kupisz samsunga NX3000 w tej cenie plus wężyk programowany.

  3. #3

    Domyślnie

    J5 też ładnie robi timelapsy - tylko nie we wbudowanej funkcji( też ma taką), a jako interwalometr.
    Jedynie problem jest z zasilaniem - trzeba podłączyć zewnętrzne.
    A optyka wcale nie jest taka zła.


    edit ..
    Nie doczytałem ... 600 zł to na J5 +dodatkowe zasilanie trochę za mało.
    Ostatnio edytowane przez vid3 ; 10-04-2017 o 18:28

  4. #4

    Domyślnie

    D60 - najlepsze rozwiązanie. Sprawdź, może jakiś darmowy program obsługuje to body.
    D80 + kabelek USB + komputer /ew. tablet/ + darmowy program. Większość z tych rzeczy już masz.
    Czyli tanio i sensownie.
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    a może ... tak ?



    Mam dwa takie.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

    Cytat Zamieszczone przez koesh
    Kup nikona D80 i możesz go zajechać bo kosztuje 300-400zł, obrazek daje bardzo ładny, pikseli 3872 x 2592 to prawie 4K i podepniesz swoje szkła.
    Ewentualnie kupisz samsunga NX3000 w tej cenie plus wężyk programowany.
    Obecnie obserwuje killka aukcji 80-tek.

    Cytat Zamieszczone przez amirez
    D60 - najlepsze rozwiązanie. Sprawdź, może jakiś darmowy program obsługuje to body.
    D80 + kabelek USB + komputer /ew. tablet/ + darmowy program. Większość z tych rzeczy już masz.
    Czyli tanio i sensownie.
    Wolałbym jednak nie bawić się z komputerami/tabletami. Byłbym w stanie wyłożyć tą stówkę na interwałometr.

    Cytat Zamieszczone przez vid3
    a może ... tak ?
    Elektronik ze mnie żaden. Wolałbym nie ryzykować

    Zainteresował mnie też Panasonic G2 + Vario 14-42 za 650zł (oferta jakiegoś lombardu w Lublinie, nie wiem jaki jest stan faktyczny aparatu) oraz Nikon 1 J2 + 10-30 za 549zł. Co o tym myślicie?
    D300 + D60 + Nikkor 50mm 1.8G + Nikkor 18-55 + Nissin Di866 Mark II Pro

  7. #7

    Domyślnie

    A może kamera sportowa np. aee z wbudowana funkcja Time Lapse, np AEE LYFE silver lub AEE s50+. Obydwie mieszczą się w budżecie i obydwie kosztuja ok 600zł.

    Wysłane z Xperia Z3
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  8. #8

    Domyślnie

    A jakiego typy timelapsy chcesz robić? Bo jeśli nocne niebo, to trochę Ci $ może zbraknąć
    Wbrew pozorom, telefony dość dobrze się nadają do tego, maja dostęp do aplikacji timelapsy i inne podobne, podłączacz power banka, karta do środka i sprzęt gotowy. Sam tak używałem lumi 830 za dnia, a lumi 950 nawet o zmierzchu.
    Ostatnio edytowane przez arturmsi ; 18-04-2017 o 19:45

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez greku792
    A może kamera sportowa np. aee z wbudowana funkcja Time Lapse, np AEE LYFE silver lub AEE s50+. Obydwie mieszczą się w budżecie i obydwie kosztuja ok 600zł.
    Całkiem ciekawe, ale wydaje mi się, że obraz z aparatu jest ładniejszy, bardziej plastyczny.

    Cytat Zamieszczone przez arturmsi Zobacz posta
    A jakiego typy timelapsy chcesz robić? Bo jeśli nocne niebo, to trochę Ci $ może zbraknąć
    Wbrew pozorom, telefony dość dobrze się nadają do tego, maja dostęp do aplikacji timelapsy i inne podobne, podłączacz power banka, karta do środka i sprzęt gotowy. Sam tak używałem lumi 830 za dnia, a lumi 950 nawet o zmierzchu.
    Głównie miasto, może jakieś krajobrazy. O nocnym niebie raczej nie myślałem. Widziałem kilka całkiem niezłych timelapsów zrobionych telefonami, ale jakoś mnie to nie przekonuje na 100%...
    D300 + D60 + Nikkor 50mm 1.8G + Nikkor 18-55 + Nissin Di866 Mark II Pro

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Znajomy miał nikona D70s kupionego dosłownie za grosze i natrzaskał nim z tego co wiem już ponad 200 tysięcy zdjęć, a że nikon D80 obecnie łatwo kupić tanio to nawet bym się nie zastanawiał, wężyk programowalny kosztuje 50zł.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nocny Timelapse
    By TheKubson in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 22:23
  2. Across the lands - timelapse
    By krunz in forum Video/film
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 17:32
  3. Beauty [timelapse]
    By Pumexior in forum Video/film
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 00:11
  4. Timelapse
    By Shaiith in forum Video/film
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 23:17
  5. Timelapse
    By MagikPl in forum Video/film
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 08:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •