Witajcie,
Mam pytanie głównie do użytkowników D7100 posiadających Tamrona SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro (272EN II). Od niedawna mam ten obiektyw i zauważyłem nieco dziwne zachowanie AF w połączeniu z D7100. W zasadzie nie oczekuję konkretnej pomocy. Chciałbym się jedynie dowiedzieć, czy u innych posiadaczy tego zestawu jest tak samo bo z natury jestem dociekliwy w kwestiach technicznych.

Problem polega na tym, że w obiektywie zapiętym do D7100 i limiterem AF ustawionym na bliski zakres, czyli z tego co pamiętam 0,29-0,4m, AF poszukując ostrości dojeżdża do limitu (0,4m) i nie chce się "odbić" w drugą stronę. Blokuje się w tym miejscu i stoi jednocześnie utrudniając wyłączenie limitera oraz przełączenie na MF (ale się da). Potrafi się natomiast wycofać jeśli powoli zacznę zbliżać aparat do obiektu, w który celuję, czyli układ AF rozpozna, w którym kierunku powinien ostrzyć. Jeśli limiter ustawię na zakres od 0,45m do nieskończoności to bez problemu się "odbija" od obu końców zakresu. Sytuacja o tyle ciekawa, że z D80 limiter pracuje bez problemu na obu zakresach.

Ma ktoś taki zestaw i mógłby to sprawdzić? Problem dla mnie praktycznie żaden, bo nie używam limitera w bliskim zakresie, ale ciekawi mnie dlaczego tak jest oraz czy u innych jest tak samo.

Pozdrawiam