Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    W D7100 i D7200 chyba podniesiono ten limit do 200 tyś
    Nie podniesiono. Ciągle to 150 tys. tak jak w D7000.

  2. #12

    Domyślnie

    A skąd przeświadczenie, że kitowe obiektywy Nikona z zasady nie mają problemów z ff/bf?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    A skąd przeświadczenie, że kitowe obiektywy Nikona z zasady nie mają problemów z ff/bf?
    Zwykle kit bywa zgrany ze sprzedawanym korpusem.

  4. #14

    Domyślnie

    A słyszałem, że to d80 był ostatnim aparatem, który przechodził indywidualną kontrolę przed opuszczeniem fabryki. Myślisz, że obecnie też ktoś sprawdza, kalibruje każdy zestaw? Czy może przy GO jaką oferują kity dokładna kalibracja nie ma dużego znaczenia?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    A słyszałem, że to d80 był ostatnim aparatem, który przechodził indywidualną kontrolę przed opuszczeniem fabryki. Myślisz, że obecnie też ktoś sprawdza, kalibruje każdy zestaw?
    Nie wiem czy ktoś to sprawdza. Ale swoją opinię wyrażam na podstawie kontaktu z kilkoma "fabrycznymi" zestawami, które nie miały bf/ff.
    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Czy może przy GO jaką oferują kity dokładna kalibracja nie ma dużego znaczenia?
    Raczej nie. N18-105 (z fabrycznego zestawu D3100) wymagał u mnie korekty na D300 bo było widoczne przesunięcie GO. Podobnie N55-300 na D300. A to szkła ze sporą GO...

  6. #16

    Domyślnie

    W sumie ciekawe pytanie, czy kity z zestawów, pudełek powiedzmy, są celniejsze niż np. kupione oddzielnie. Przypuszczam, że nie ma takich przesłanek, bo Nikon chyba kalibruje wszystko do wzorca, ale jestem ciekawy, jak to jest.
    Ale, najważniejsze. Zupełnie nie zgadzam się z tezą, że kit do czegokolwiek jest potrzebny i że zakup zestawu z kitem (używanego) jest lepszym rozwiązaniem, pozwalającym uniknąć kalibracji (?), niż np. kupno samego body i dokupienie obiektywu (który przecież można sprawdzić).

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zestawy często są składane już u dystrybutora, naklejają tylko kody na pudełka, czasami obiektyw jest w białym pudle czasami w kolorowym nikona, zatem przypuszczam że nikt tam tego nie paruje i nie kontroluje, obiektyw do wzorca, aparaty też, tak mi się wydaje.

  8. #18

    Domyślnie

    Owszem, kalibruje do wzorca.
    Ale ja miałem wypadek z moim sprzętem zaraz po zakupie i wymagał całkowitego rozebrania i ponownego złożenia, stąd AF stopniowo fiksował coraz bardziej. Tydzień temu odebrałem sprzęt (korpus i dwa szkła) z serwisu po kalibracji. Dziś wyszedłem w plener na rekonesans a jakiś drapieżnik przelatywał w odległości ok 300 m, Spróbowałem czy wyjdzie, i okazało się, że fotka zrobiona nikkorem 55-300 na maksymalnej ogniskowej wyszła ostra. Na co przedtem nie mogłem liczyć, powyżej 200 mm miałem mydło.
    Już kilka osób zauważało, że AF sprzętu po kalibracji w serwisie działa o wiele lepiej niż tego prosto z pudełka. Teraz mogę to potwierdzić osobiście. Po prostu zgrali z sobą wszystkie elementy układanki.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Myślę, że ma na myśli konieczność wysyłania sprzętu do dwu serwisów by skalibrować AF...
    No również długie wyświetlanie zdjęcia na ekranie po zrobieniu. Nie wiem czy w nowych egzemplarzach z nowym softem wyeliminowano sprawę ignorowania ustawień body w tym temacie. Dla jasności - problem żaden ale jak się czyta ten temat na forum to wydaje się, że to dla niektórych sprawa życia i śmierci.
    Co do kalibrowania to kupiłem używkę i nie wysyłam, jest ok.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Myślę, że ma na myśli konieczność wysyłania sprzętu do dwu serwisów by skalibrować AF. Najpierw sam korpus do serwisu nikona a potem korpus i szkło do serwisu sigmy.
    Po co wysyłać do 2 serwisów? Wysyłanie sprzętu do Nikona na kalibrację nie ma w tym wypadku żadnego sensu, serwis Sigmy skalibruje obiektyw do body, niezależnie od tego czy będzie ono wcześniej skalibrowane do nikonowskiego wzorca, czy nie. Oczysiście, można wcześniej skalibrować body do wzorca, ale akurat Sigma nie ma tu nic do rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez Bruner ; 10-04-2017 o 12:01
    D5300, Sigma 10-20 f4-5.6, Sigma 17-50 f/2.8, Tamron 70-300 VC USD, SB-700, YN RF-605N

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7000 + Nikkor 18-105vr i Sigma 17-50/2.8 prośba o info.
    By Gromly in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 05-11-2016, 16:03
  2. D5200, D7000 prośba o poradę
    By Hellvetica in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 13:40
  3. Zoom czy stałka do D7000???? prośba o rade!
    By target_xx in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 21:22
  4. D7000 prośba o wyjaśnienie zachowania się aparatu
    By meu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 16:33
  5. prośba o sample z D7000
    By pxl666 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 22:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •