Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Głowica kardanowa (gimbal)

    Od jakiegoś czasu rozmyślam nad zakupem głowicy kardanowej (gimbala). Aktualnie używam głowicy kulowej ale na ptactwo takie rozwiązanie w moim przypadku słabo się spisuje z podpiętym D500 + S150-600 S.
    Generalnie gimbal to dość drogi sport. Z tańszych udało mi się znaleźć Benro GH-2 oraz Triopo DG-3. Pytanie czy te dwa rozwiązania są cokolwiek warte? Czy ktoś z Was używa tych rozwiązań i jest w stanie coś na ich temat napisać? Pomijając te dwie głowice trzeba już wskoczyć na poziom cenowy Jobu i Wimberleya... czyli ponad 2000 zł. Srogo ale z drugiej strony przy cenie sprzętu fotografującego to "pryszcz".

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Manfrotto 393. Mam to pod D3 z Nikkorem 2.8 400 i wg mnie jest super.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak to mówił Sofronow, nikt nie obiecał że będzie lekko i tanio . Ja zacząłem od DG-1, a skończyłem na Wimberlay-u.
    Ten ostatni to naprawdę gwarancja działania i jakości, ale i niestety ceny. W pierwszym musiałem wymienić cały mechanizm
    obrotowy, bo ten oryginalny, prawdziwie chinski, po paru sezonach .......

  4. #4

    Domyślnie

    To i tak dobrze ze tyle wytrzymal.

  5. #5

    Domyślnie

    Opinia:
    Mam od prawie roku Sirui PH-20.
    Moja przygoda przygoda z tym gimbalem zaczeła się nieszczególnie (wada fabryczna), ale później było już tylko lepiej.
    W pierwszym egzemplarzu, który do mnie dotarł wyciekał olej. Nie zagłębiałem się przed zakupem w szczegółową budowę tej głowicy i fakt, że coś tam cieknie był dla mnie zaskoczeiem.
    Nie miałem żadnych problemów z wymianą i drugi egzemplarz nie sprawia żadnych problemów.

    Sugestia:
    Wymień stopkę statywową w swoim obiektywie, na taką ze zintegrowanym mocowaniem Arca Swiss.
    Generalnie stopka w S150-600S jest za krótka, dokładanie dodatkowej płytki QR komfortu nie poprawia, lepiej wymienić całą stopkę (im dłuższa tym lepsza).
    Tamron w drugiej wersji swojego 150-600 właśnie tak zrobił.

    Musisz się też liczyć z tym, że zmiana ogniskowej w Twoim obiektywie powoduje czasami bardzo znaczne przesunięcie środka ciężkości,
    Sytuację trochę poprawia podpięcie gripa.

  6. #6

    Domyślnie

    Odnosząc się do sugestii wymiany stopki - jest to raczej niewykonalne, gdyż stopka wraz z mocowaniem w Sigmie 150-600 S jest niewymienialna.
    A jeśli chodzi o opisywana i posiadaną przez Ciebie głowicę to cenowo poziom Wimberleya - mimo, że Sirui jest carbonowa to wolę jednak w tej cenie właśnie Wimberleya.
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 10-04-2017 o 11:54

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Ok, dzięki - czyli mowa o samej stopce, źle zinterpretowałem Twój post.. Nie wiem jednak w jaki sposób takie rozwiązanie miałoby być lepsze od dołożenia długiej płytki QR. Biorąc pod uwagę koszt wymiany samej stopki to średnio interesujące rozwiązanie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Manfrotto 393. Mam to pod D3 z Nikkorem 2.8 400 i wg mnie jest super.
    Też to kupiłem i naprawdę sprawdza się super. Swoje waży, to minus zasadniczy, a może i to, że w przeciwieństwie do normalnego gimbala ma ramiona po obu stronach. Generalnie polecam.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Nie wiem jednak w jaki sposób takie rozwiązanie miałoby być lepsze od dołożenia długiej płytki QR. Biorąc pod uwagę koszt wymiany samej stopki to średnio interesujące rozwiązanie.
    Zakładam, że chcesz używać całego zakresu ogniskowych.
    Zapnij aparat, ustaw 600 mm i spróbuj znaleźć środek ciężkości i określić jak długiej płytki potrzebujesz.
    Sprawdź ceny takich płytek, prawdopodobnie okaże, że dedykowane stopka od Jobu jest niewiele droższa.
    Do mnie przemawia zasada, że im mniej dodatkowch cześci tym lepiej.

    I jeszcze uwaga dotycząca działania głowicy Sirui.
    Chyba przez to, że w środku jest gęsty olej, wykazuje ona pewną bezwładność i tolerancję na zmianę środka cięzkości.
    Wyważenie zestawu dla ogniskowej 500 przy poluzowanej głowicy, daje stabilizację z zakresie 450-600, nadal można wszytkim kręcić "jednym palcem" , ale trzyma swoją pozycję mimo zmiany ogniskowej, szczególnie na długim końcu.

    Nie wiem jak w przypadku WH-200, ale konstrukcja Manfrotto raczej na to nie pozwoli.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 12:03
  2. Mały 3-osiowy gimbal do dsrl. Beholder DS1 czy coś innego?
    By skinny500 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2016, 19:26
  3. Głowica
    By Zbyszek66 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •