Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jak najtańsza lustrzanka do zdjęć na aukcje

    Powiem tak. Mam chęć wydać (niezbyt pewnie mądre) trochę kasy i sprawić sobie kolejny aparat. Kolejny, bo mam już D700 i D100. Oba sprzęty leżą sobie jednak z reguły naładowane, spakowane w plecaczku i wykorzystuję je do bardziej wzniosłych celów
    By pstryknąć parę fotek na aukcje nie che mi się po prostu ich wydzierać za każdym razem. Do tej pory na takie pstrykanie używałem trochę większych kompaktów (np.ostatnio Olympus SP-550UZ). Wszystkie kupione używane i jak na złość szwankują po jakimś czasie. Kolejnego już nie chcę/nie planuję. No i właśnie narodził mi się pomysł by sprawić sobie jeszcze jakąś tanią lustrzankę. Tanią to znaczy 0-300 zł Jeśli padnie jakiś ciekawy pomysł to może budżet rozszerzę do 400.

    Widzę na allegro, że w tych pieniądzach już pewien wybór jest. Niekoniecznie same nikony bo i inne są, ale w przypadku konkurencyjnego systemu raczej musiałbym upolować coś z obiektywem (no chyba, że inny system dobrze współgra z M42 bo parę takich obiektywów też mam). Przyjmijmy więc, że jednak Nikon bo do niego mam graty. Ktoś podrzuci jakiś ciekawy pomysł?

    Uściślając do czego ma być ten nowy zakup. Przede wszystkim zdjęcia na aukcje. Amatorskie żadne profesjonalne użycie. Najczęściej robię je wieczorami/w nocy (z ręki) czyli fajnie jakby nowy sprzęt pracował z jakimś większym ISO (bez konieczności używania lampy). Nie jest to jednak krytyczne bo i foty z lampą przeboleję (mam zewnętrzną jak coś). Z lenistwa robię je najczęściej w jpg. Ot i wszystko. Nie musi być super szybki, mieć xx milionów pikseli. Ważne by fotki bez przesadnego kombinowania wychodziły ostre Ewentualną fanaberią może być w miarę dobra praca z manualnymi obiektywami M42 bo jak wpominałem też jakieś mam.
    Gdyby nowy zakup okazał się genialny to kto wie może zabierałbym go i w teren na spacerowe wyjścia rodzinne itp. mało amibtne cele.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Powiem tak. Mam chęć wydać (niezbyt pewnie mądre) trochę kasy i sprawić sobie kolejny aparat. Kolejny, bo mam już D700 i D100. Oba sprzęty leżą sobie jednak z reguły naładowane, spakowane w plecaczku i wykorzystuję je do bardziej wzniosłych celów
    By pstryknąć parę fotek na aukcje nie che mi się po prostu ich wydzierać za każdym razem. Do tej pory na takie pstrykanie używałem trochę większych kompaktów (np.ostatnio Olympus SP-550UZ). Wszystkie kupione używane i jak na złość szwankują po jakimś czasie. Kolejnego już nie chcę/nie planuję. No i właśnie narodził mi się pomysł by sprawić sobie jeszcze jakąś tanią lustrzankę. Tanią to znaczy 0-300 zł Jeśli padnie jakiś ciekawy pomysł to może budżet rozszerzę do 400.

    Widzę na allegro, że w tych pieniądzach już pewien wybór jest. Niekoniecznie same nikony bo i inne są, ale w przypadku konkurencyjnego systemu raczej musiałbym upolować coś z obiektywem (no chyba, że inny system dobrze współgra z M42 bo parę takich obiektywów też mam). Przyjmijmy więc, że jednak Nikon bo do niego mam graty. Ktoś podrzuci jakiś ciekawy pomysł?

    Uściślając do czego ma być ten nowy zakup. Przede wszystkim zdjęcia na aukcje. Amatorskie żadne profesjonalne użycie. Najczęściej robię je wieczorami/w nocy (z ręki) czyli fajnie jakby nowy sprzęt pracował z jakimś większym ISO (bez konieczności używania lampy). Nie jest to jednak krytyczne bo i foty z lampą przeboleję (mam zewnętrzną jak coś). Z lenistwa robię je najczęściej w jpg. Ot i wszystko. Nie musi być super szybki, mieć xx milionów pikseli. Ważne by fotki bez przesadnego kombinowania wychodziły ostre Ewentualną fanaberią może być w miarę dobra praca z manualnymi obiektywami M42 bo jak wpominałem też jakieś mam.
    Gdyby nowy zakup okazał się genialny to kto wie może zabierałbym go i w teren na spacerowe wyjścia rodzinne itp. mało amibtne cele.

    Może nikon d3000?

  3. #3

    Domyślnie

    W sumie ciekawa propozycja. Sprzęt nowy, w porównaniu do innych mieszczących się w zakresie ceny, jest szansa, że trochę pochodzi. A jak spisuje się z manualnymi obiektywami?

    BTW, utrudnienie wyboru Tak mi się tylko przypomniało teraz, że obiektywy jakie mam to niestety żaden nie ma własnego silnika. Wszystkie na śrubokręt Ale nie znaczy, że skreślam aparaty bez napędu. I tak chyba większość tanich Nikonów go nie ma (D40, 50, 60 a te w większości wchodzą w budżet).

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nikon D80 chyba będzie najlepszym wyborem w tej cenie, ewentualnie D200.

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli po prostu chcesz kupić sobie kolejna zabawkę,tylko warto by było nie wydać kasy.
    To może prostsze rozwiazanie? Nie pakuj tak głęboko d700 i będziesz miał "problem" z głowy?
    No chyba że tak bardzo zależy ci na kolejnym gracie ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Edytka:
    Żeby nie było , "gracie" jako kolejnym urządzeniu

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nikon D80 chyba będzie najlepszym wyborem w tej cenie, ewentualnie D200.
    Też szedłbym w ym kierunku.

  8. #8

    Domyślnie

    Odnoszę takie wrażenie "Żeby mi się chciało jak mi się nie chce".

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    Nie za bardzo rozumiem problem. Masz 2 nienajnowsze ale dobre aparaty (szczególnie D700) i chcesz kupić kolejną lustrzankę, żeby pstrykać fotki do aukcji?? Przecież to nie ma sensu. Radziłbym albo przeprosić się z D700, albo użyć smartfona, nowe generacje telefonicznych aparatów spokojnie dadzą radę. No chyba, że bawi Cię kupno kolejnego gadżetu.. no ale może ja się nie znam.

  10. #10
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Stół bezcieniowy i namiot, plus dwie-trzy małe lampy studyjne będą zdecydowanie lepszym wydatkiem niż kolejna pucha. Zdjęcia produktów z ręki na wysokim ISO to ślepy zaułek. Wszak wlaściwe oświetlenie(nie chodzi o moc, a o rozłożenie światła i refleksów) to 99% sukcesu w tej dyscyplinie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lalki, oświetlenie, aukcje
    By koberek in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 22:00
  2. Allegro i zakończone aukcje
    By MstrG in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 22:28
  3. Lustrzanka do zdjęć kulinarnych dla początkującej
    By herkules85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 22:24
  4. Lustrzanka do robienia zdjęć sprzętu komputerowego
    By FranekMały in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 12:05
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-01-2008, 22:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •