Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Hydroxyzinum przed wizytą u dentysty.

    Polecacie? Nigdy tego nie łykałem, ale u dentysty jestem w 99% pewien, że albo ucieknę, albo zemdleję.
    Może jakaś alternatywa? Jakiś głupi Jaś, coś?

  2. #2

    Domyślnie

    Spoko temat na fotograficzne forum ale chyba mogę pomóc. Jestem po rat-med a moja żona jest dentystką.
    Hydroxyzyna jest lekiem uspokajający ale też powoduje senność. Nie jest wskazany podczas wizyty u stomatologa. W gabinecie mojej żony przy tego typu pacjentach co ty (a uwierz że nie jest odosobnionym przypadkiem) podaje się Dormicum (Midazolam). O taki lek powinieneś prosić. Jeżeli to dobry gabinet to jak powiesz że bardzo się boisz powinni Ci podać z wyboru. Działa dokładnie jak tzw "głupi jas". Testowałem na sobie podczas resekcji 8ki i bardzo miło wspominam
    Pamiętaj że nic nie zastąpi jednak porządnego znieczulenia miejscowego. I tu znowu. Dobry lekarz po podaniu zastrzyku odczeka chwilę do zadziałała leku ale i w trakcie zabiegu gdy zgłaszasz ból znieczuli jeszcze raz.
    Przy większych zabiegach skutkuje tylko znieczulenie kanałowe.
    Jeżeli standard opieki w twoim gabinecie choć trochę odbiega od powyższego - zmień go
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #3

    Domyślnie

    Hydroxyzynka i kilka shotów zadziała lepiej ( To częściowo serio )
    A całkowicie serio - skonsultuj się z lekarzem, który będzie przeprowadzał zabieg i przedstaw sprawę jasno, poproś o leki.
    Zdecydowanie nie polegaj na odpowiedziach ludzi na forach internetowych i nie bierz żadnych leków przed wizytą bez konsultacji / powiadomienia lekarza.
    d70s + N18-70 + N55-200

  4. #4

    Domyślnie

    Hahaahah. Wlasnie dzisiaj skonczylem 1,5 roczny ciag wizyt u dentystki (bo przedtem nie bylem z 5 lat i wyznawalem metode ze ide dopiero jak boli).
    Tylko znieczulenie miejscowe, chwile odczekac i polubisz dentyste
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedzi .

    No generalnie całe życie latam po dentystach, ale jeszcze nie musiałem wyrywać, do teraz. Po prostu jak usłyszałem o wyrywaniu nogi się ugięły i co zrobisz?
    W takim razie, muszę się skonsultować z gabinetem, bo faktycznie może mają jakieś leki, tak jak kolega @Ostry600 wspomniał.

    Wiem, wiem. Temat na forum fotograficzne jak znalazł, ale tu jest mnóstwo osób, więc spróbowałem .

  6. #6

    Domyślnie

    Spoko. Ja usuwanie 8 wspominam lepiej niż każdy inny zabieg. Tu powinno być zastosowane znieczulenie kanałowe które dobrze podane łapie od czoła do szyi.
    Nie polecam nawet częściowo serio stosowania jakichkolwiek drinków. Pacjentów pod wpływem nie wolno znieczulac. W takiej sytuacji w naszym gabinecie pacjent jest delikatnie wypraszany i dostaje jeszcze jedną szansę w innym terminie
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 06-04-2017 o 16:42 Powód: pis.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  7. #7

    Domyślnie

    Nie chce kolegi straszyć, ale jak mi usuwali 6 na chirurgii na Nowym Zjeździe.
    Korony prawie nie było, ząb dawno martwy. Oczywiście pękł w drobny mak.
    Lekarz wiercil, dlubal, szarpal tak ze myślałem że mi łeb urwie.
    Alee przez cały 40 min zabieg nie czułem absolutnie nic.

    Znowu z innym razem na chirurgii usuwali mi 8 i trwało to tylko 5 min.

    Chce po prostu poradzić, że jeśli chcesz szybko, fachowo i z porządnym znieczuleniem. To lepiej iść na chirurgie stomatologiczna bo tam non stop rwa zeby.

    I nie odmowie fachowości mojej dentystce, ale jak rwanie zeba, to wolę chirurga
    z konkretna para w lapie
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Nie polecam nawet częściowo serio stosowania jakichkolwiek drinków.
    Serio była tylko część o mieszaniu alkoholu i hydroxyzyny - sugeruję przeczytać ulotkę gdzie jest napisane czego nie robić.

    Żeby nie było wątpliwości - picie alkoholu, branie leków, substancji psychoaktywnych, czy nawet aspiryny ( a raczej szczególnie aspiryny ) przed zabiegami bez konsultacji z lekarzem jest zdecydowanie złym pomysłem, może stwarzać zagrożenie zdrowia i życia.
    Ostatnio edytowane przez Kurtz ; 05-04-2017 o 19:46
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #9

    Domyślnie

    Tak jak piszą przedmówcy, jak pójdziesz do dobrego chirurga to nie powinno Cię nic boleć, mnie nie bolało, a miałem tę przyjemność już kilka razy.
    Kiedyś jak walczyli ze 2h ( bo moje zęby się kruszą ) to dostałem dodatkowe dawki, jak poprzednie przestawały działać. A bolała to mnie szyja następnego dnia, bo tak majstrowali,
    że pod koniec zabiegu pomoc musiała trzymać mi głowę, ponieważ ja już nie dawałem rady jej utrzymać w miejscu.

  10. #10

    Domyślnie

    Od samego czytania już mnie boli ósemka.
    W życiu piękne są tylko chwile.......

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Z wizytą
    By timi in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 14:51
  2. [ Foto-żart ] z wizytą
    By kzkzg in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 00:58
  3. [ Krajobraz ] Z wizyta w...
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 16:48
  4. z wizytą
    By jacek.gold in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 08:56
  5. Do dentysty!!!
    By emet_b in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 21:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •