Close

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 97 z 97

Wątek: Dress code

  1. #91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Sądzę, że z tym strojeniem się, to nieco przesadzacie. Tyle stron na temat wyglądu kogoś, kto na takiej uroczystości pracuje za niewolnika i dla większości jest nikim.?
    Dokładnie. Ale trzeba pamiętać, że ta branża to głównie polecenia. Jeśli na jednym ślubie dasz się zapamiętać to z niego będziesz mieć kolejne. Często młodzi wracają do Ciebie po latach na różne inne sesję. Ja miałem w jednej rodzinie, w okresie 3 lat - 4 śluby, za rok mam z tej samej rodziny 1 ślub znajomych tej rodziny, którzy na tych ślubach byli...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 30-05-2017 o 13:09

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    będziesz mieć
    bedziesz MIAL co za mania sie porobhila...

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    jeśli ktoś nawet biega w jeansach i koszulce ze swoim logiem, i trzepie 30-40(znam takiego kamerzystę) ślubów rocznie i robi to dobrze, za dobrą kasę, oddając fajne materiały, to jakie to ma znaczenie, to nie wy mu do gara żarcie wrzucacie.
    Problem polega na tym, że klientowi zamawiającemu usługę fotograficzną czy filmową nie przychodzi do głowy, że ktoś może nie dostosować się do okoliczności.
    W dniu ślubu nie wypada takiemu delikwentowi zwrócić uwagę że robi wieś, jest za późno, to i tak już nic nie zmieni.
    Pozostaje robić dobrą minę do złej gry.
    Drugi problem to taki, że w większości przypadków sponsorami są rodzice i o ile części młodym to nie przeszkadza, to głównym płatnikom już tak.
    Sam wydałem swoją córkę w lipcu.
    To ekipa wynajęta przeze mnie (było prawie 30 stopni) fotograf i Pan z Panią filmowcy.
    Pot nie zalał wizjerów, oddali fajne materiały, czyli można być zawodowcem i być jednocześnie odpowiednio ubranym:


    Byłem we wrześniu na ślubie, gdzie Pani Fotograf (sympatyczna i profesjonalna) przyszła w modnych poszarpanych dżinsach, różowych najeczkach i koszulce z diamencikami.
    Żałuj że nie słyszałeś komentarzy jednej z matek przy oglądaniu filmu dwa miesiące później.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    fajnie jak ktoś się wypowiada w temacie i pokazuje innym jak to wygląda w praktyce - szkoda że zaraz się zlatują hejterzy i robią wyśmiewki ...
    ... więc łatwiej jest posiadać jakieś koszule i spodnie, niż 2-3 komplety garniaków na wymiar. Ja bardzo ciekaw jestem selfie @Woldemorth . Bo jak widać są gusta i guściki. Tak jak @Aeon88 napisał, tylko niepotrzebnie są takie spiny w temacie
    Nikt nic nie pisał o gajerze, to tylko twoje kontrargumenty.
    Czepiłem się głównie koszul z krótkim rękawem, bo to dla wielu osób to samo co spodnie z krótkimi nogawkami czy sportowe buty/sandały.
    Każdy z tych elementów, razem czy osobno jest niedostosowany do okoliczności.
    Część gości nie wyczuwa tej różnicy a pozostała i owszem.
    Stosując się do zasad, jesteś w zgodzie ze wszystkimi a nie z częścią, nazwijmy ją mniej wyrobioną lub łagodniej, mniej wymagającą.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Pokażcie wszechwiedzący styliści w czym wy focicie śluby!? Bo rozumiem że focicie i wiedza oparta na doświadczeniu?
    Ślubów nie robiłem, ale jako operator mam równie ciężki zawód jeśli chodzi o stopień wysiłku fizycznego.
    Staram się dostosować do okoliczności i noszę to co w danej sytuacji jest stosowne.
    Czasem jest to drelich, czasem t-shirt, na spotkania produkcyjne i dokumentacje koszula z długim rękawem,
    na wywiady z osobistościami typu Penderecki, Tenzin Gjaco, prezydenci czy imprezy gdzie goście są w strojach eleganckich, zawsze garnitur.

    Wiem że ciebie nie przekonam, bo jak widzę ty wiesz swoje,
    piszę ponieważ może ktoś czytający to obecnie lub w przyszłości zrozumie, że można trzepać 30-40 ślubów w t-shirt-cie z logo
    i można robić "30-40 ślubów rocznie i robiąc to dobrze, za dobrą kasę, oddając fajne materiały", jednocześnie mając klasę a nie tylko sześć.



    Tak wyglądam w drelichu:


    a tak w t-shirt

    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  4. #94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    bedziesz MIAL co za mania sie porobhila...
    Ta... a porobiła czy porobhila. MIAL, czy miał ?
    Nie ma to jak komuś wytykać błędy, zostawiając treść z błędami Ah zaraz będzie, bo na telefonie napisane, bo tamto, bo siamto


    @Woldemorth
    Ok, rozumiem co masz do przekazania i masz w tym trochę racji. Ale nie można tego tak sztywno traktować, podałeś przykład na podstawie maszynistów, tam gdzieś o jakiejś ochronie. Tylko to nie jest jakaś zasada i wyrocznia, która głównie dlatego znajdzie Ci klientów i pozwoli Ci brać większą kasę. PM nie wybierają fotografa na podstawie jego ubrania. Co do marudzenia rodziców, babci, ciotek - to posłuchaj sobie na weselach, jak potrafią niektórzy marudzić i narzekać na wszystko, jedzenie, wystrój sali, sukienkę młodej, zarost młodego (jakby to miało być robione specjalnie pod nich) zawszę się znajdzie jakiś gwóźdź programu, który zamiast się bawić, przyjdzie wszystko obczajać, szukając dziury w całym, narzekając na lewo i prawo. Do mnie potrafi przyjść jakiś nieznany mi wujaszek PM i zrzędzić co mu się nie podoba. Wtedy uśmiech, odwrót na pięcie ...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 30-05-2017 o 15:38

  5. #95

    Domyślnie

    [QUOTE=kurczeblade;3853312]Chcecie zobaczyć do tej szafy i się dalej pośmiać ? ale nie noszę do tego brody drwala

    Ja noszę brode drwala i nie wiem w czym masz problem
    d780, d700, Nikkor 18-35,24,35,85,24-70
    www.foto-maciejewski.pl
    Fejs - https://www.facebook.com/fotomaciejewski

  6. #96

    Domyślnie

    Jak widac mozna sie klocic o wszystko. Nie tylko moja prawda jest najmojsza ale moja koszula najkoszulsza a spodnie najspodniejsze (a broda najbrodsza). A co tam na swiecie slychac? http://enviragallery.com/what-should...ographer-wear/
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  7. #97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Jak widac mozna sie klocic o wszystko. Nie tylko moja prawda jest najmojsza ale moja koszula najkoszulsza a spodnie najspodniejsze (a broda najbrodsza). A co tam na swiecie slychac? http://enviragallery.com/what-should...ographer-wear/
    Ja się nie kłuce, ale faktycznie uwazam ze mam świetną brodę
    d780, d700, Nikkor 18-35,24,35,85,24-70
    www.foto-maciejewski.pl
    Fejs - https://www.facebook.com/fotomaciejewski

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Podobne wątki

  1. [ Portret ] White dress
    By sowart in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 15:33
  2. [ Glamour/Beauty ] Trash dress
    By sowart in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 02:13
  3. [ Reportaż ] Z planu filmowego "Source Code"
    By goralikus in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 08:10
  4. [ Portret ] Blue Dress.
    By shizu in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 21:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •