Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 97

Wątek: Dress code

  1. #11

    Domyślnie

    Nie przesadzajmy z tymi muchami, krawatami i koszulami w spodnie. Czasy januszy sztywnej mody na weselach dawno się skończyły. Ja teraz kupiłem fajne eleganckie polówki, do tego spodnie eleganckie, ale nie na kant, marynarka jak zimno, ale marynarka nie od kompletu spodni na kant i jak do trumny. Mi strasznie przeszkadza koszula w spodniach, i sztywne ubranie. człowiek często kuca, lub staje na palcach z wyciągniętymi rękami żeby zrobić zdjęcie, koszule ciągle wyłażą, gdzie trzeba często to poprawiać, do tego mając koszule w spodniach jest przewaznie mocno ściśnięty pasek,co często wywoła je ból pleców... Do tego jeszcze muszka i na kelnera, eee to nie dla mnie

    Teraz widziałem że jest moda na arabskie brody, koszule rodem "dostałem na magazynie ubranie robocze" do tego skórzane pasy reporterskie, najlepiej brązowe żeby najmocniej rzucały się w oczy. Ostatnio byłem jako gość na dwóch weselach i i dwa razy spotkałem takich fotografów. Inne rejony, inni ludzie, ale byli identyczni - jak by byli zeskanowani z jakiegoś katalogu o modzie amiszów. Może to wygląda, ale takie chodzące bombki choinkowe, które rzucają się w oczy. Styl na Amisza
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 28-04-2017 o 09:44

  2. #12

    Domyślnie

    Bardzo wazne buty! Miekka podeszwa - abys w kosciele nie 'stukal' przy kazdym kroku.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GA2 Zobacz posta
    Bardzo wazne buty! Miekka podeszwa - abys w kosciele nie 'stukal' przy kazdym kroku.
    Buty cichobiegi, marynarka, elegancka koszula, dzinsy lub jakies eleganckie spodnie materialowe
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  4. #14

    Domyślnie

    A według mnie klucz jest bardzo prosty i uniwersalny: należy ubrać się tak by nie wyróżniać się w tzw. tłumie. Szczegóły do ustalenia z gospodarzami/zleceniodawcami itp.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  5. #15

    Domyślnie

    Miałem kilka par co pytało jak się ubieramy bo kogoś tam kiedys widzieli w jeansach na ślubie więc z tymi jeansami bym tak nie szalał....
    ;]

  6. #16

    Domyślnie

    Ja co roku spotykam kamerzystów, którzy są ubrani tak, że aż się dziwię, że ich ksiądz z kościoła nie wyprosił, a para młoda nie miała pretensji. Czyli - spodnie jeansowe, trampki i t-shirt obowiązkowo z oczojebnym logo firmy na plecach. Nie rozumiem zwłaszcza zabiegu z tym logo i czemu to ma służyć. Jeśli o mnie chodzi, to preferuję styl, że tak powiem, elegancki, ale jednocześnie nie sztywny. Czyli czarne spodnie materiałowe, jakieś eleganckie buty (ale nie lakierki), czarna lub grafitowa koszula "slim", ewentualnie w upalne dni elegancka koszula z krótkim rękawem. No ale bez krawata, marynarki, czy spodni w kant. Np. coś takiego: http://www.wolczanka.pl/product_pict...aa63229b8d.jpg

  7. #17

    Domyślnie

    Czarno, czarno, czarno to widzę, tak na kata trochę :-] w lato nigdy koszuli w długim rękawem. Lepszy krótki rękaw, niż zapocone pachy

    ale każdy inaczej lubi. Ważne żeby nie zrobić siary, typu jak koledzy wcześniej pisali. Jeansy + czarna koszulka z www. Ja też spotykam często takich kamerzystów. Ciekawe czy podobnie jest u niektórych fotografów


    u mnie to tak mniej więcej, zależy co mi żona przygotuję z szafy i wyprasuje
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 15-05-2017 o 12:49

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Czarno, czarno, czarno to widzę, tak na kata trochę :-]
    Ale dzięki temu nie wyróżniasz się z tłumu Osobiście nigdy nie założyłem na zlecenie innej koszuli niż czarna lub grafitowa. Oczywiście w lato koniecznie koszula z krótkim rękawem.

  9. #19

    Domyślnie

    Ktoś tu dobrze napisał wcześniej, że grunt to nie wyróżniać się w tłumie i ten tytuł: Dress code. Na weselu widzimy wszystkich Gości w garniturach, smokingach, frakach itp. A żeby od nich nie odstawać wystarczy brązowe lub czarne buty typu: derby lub oxford, spodnie typu "chino" lub garniturowe granatowe, szare lub beżowe i koszula długi rękaw z kołnierzem biała, błękitna lub jasny róż (może być jakiś wzór: paski krata, kropki). Oczywiście bez krawata i koszula rozpięta dla luzu. Gdyby było gorąco rękawy podwijamy do łokci i tyle. Panowie widzieliście kogoś na weselu z krótkim rękawem z Gości? Pewnie tak, ale to sporadycznie. Do tego marynarka może być sportowa (naszywane kieszenie na zewnątrz) najlepiej granatowa (lub odcienie niebieskiego) najbardziej uniwersalny kolor. W dress codzie nie ma czegoś takiego jak koszula z krótkim rękawem, albo kolor czarny koszuli (kolor elegancki na wieczorową imprezę ze Znajomymi ale też i pogrzebowy) lub grafitowym tak przez niektórych Forumowiczów podawanych albo polówka. W polówce można pójść na tenisa, spacer, rower itp. ale nie na ślub i wesele. Chodzi o szacunek do ludzi i stąd są zapytania Młodych co by kwasu przed rodziną i znajomymi nie było. Nikt tu nie wymaga czarnych lakierków i garnituru oraz białej koszuli i czarnego krawata lub muchy bo po co, ktoś z Gości, Ciebie pomyli z Młodym.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gerronimo Zobacz posta
    Ale dzięki temu nie wyróżniasz się z tłumu Osobiście nigdy nie założyłem na zlecenie innej koszuli niż czarna lub grafitowa. Oczywiście w lato koniecznie koszula z krótkim rękawem.
    Ja strasznie nie lubię tak ciemnych koszul ale są tego plusy, można ukrywać się w cieniu.

    Temat ciekawy, widać że dużo osób tutaj ma podobny styl ubioru. Kiedyś kupiłem fajną koszule, ale z kolorem i materiałem nie trafiłem, bo w upale, jak człowiek się pocił strasznie było widać mokre plamy "słoneczka pod pachami" a wiadomo, często mamy podniesione ręce... Koszula trafiła do innych celów. Ja wcześniej upierałem się na koszule, zapinane i wsadzane do spodni. Ale ostatnio w tych "lepszych" sklepach można kupić fajne bawełniane polówki i jest okropnie wygodnie, szczególnie w upałach.

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] White dress
    By sowart in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 15:33
  2. [ Glamour/Beauty ] Trash dress
    By sowart in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 02:13
  3. [ Reportaż ] Z planu filmowego "Source Code"
    By goralikus in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 08:10
  4. [ Portret ] Blue Dress.
    By shizu in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 21:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •