Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Co można robić w MON ie

    Kilka dni temu kolega z forum zapytał mnie co konkretnie można robić, decydując się na służbę w wojsku. Odpowiedź jest prosta. Wszystko MON to tak duża "firma", że zatrudnia specjalistów w praktycznie każdej znanej w cywilu dziedzinie. Stwarza to naprawdę spory problem podczas planowania kariery. Jaki - trzeba się zdecydować
    Zamiast marudzić postanowiłem zapodać kilka fotek, które może choć trochę pomogą.
    Proszę wybaczyć ich jakość ale nie miałem ze sobą lepszego sprzętu - byłem tam służbowo.

    Dobrze się zaczęło od niezapotrzebowanej przez sztab autostrady - 2 godz. postój na bramkach


    Na Orlenie lekkie poruszenie gdy poiliśmy "zielone diabły"


    No dobra ale nie o tym miałem mówić więc do rzeczy. Kim można być w woju??
    Jeżeli masz doskonałe zdrowie to wiele więcej nie potrzeba aby zostać pilotem myśliwca - WSOSP w Dęblinie stoi przed tobą otworem
    Tu nasz "polski" Mig-29


    Jeżeli latanie nie pasi to ciekawą robotę robią chłopaki w Formozie - trzeba za to lubić wodę


    W pakiecie z dość dobrym sprzętem do nurkowania taktycznego podwodny holownik dla dwóch nurków


    Jeżeli ma być na lądzie to wybór jest ogromny:
    np. GROM


    Spadochroniarz



    Komandosi z Lublińca - doskonała, sprawdzona w boju formacja. Chłopaki robią robotę


    Do wyboru jest jeszcze młoda jednostka AGAT a jeżeli komuś bliżej do logistyki i dowodzenia niż do szturmu to jest jeszcze NIL


    Jeżeli lubisz wodę ale nie koniecznie widzisz się jako "specjals" , ciekawą robotę mają saperzy z Rozewia
    O to ich mobilna stacje zaopatrywania podwodnego. Za pomocą widocznych sznurów podawane jest wszystko co potrzebne do pracy pod wodą: powietrze, olej do napędu maszyn, gazy do spawarek itd...


    A to właśnie podwodne piły hydrauliczne - pierwsza do cięcia betonu, druga jak w ogrodzie do drewna. Sprzęt wykorzystywany np. do podcinania mostów


    Inną opcją jest Marynarka. Tutaj kilka ich podwodnych zabawek:


    Jeżeli ma być bardziej konwencjonalnie to np. piechota zmotoryzowana
    Wnętrze wieżyczki Rosomaka - stąd dowódca i działonowy prowadzą obserwację na kamerach termowizyjnych no i czasem coś ustrzelą


    albo zmech (czyli "dekle")
    Pewnie każdy wie co to jest ...... oczywiście Leopard


    no i nasz mały ale Twardy


    Jeżeli jednak czujesz w sobie pewne zwierze to spełnisz się tutaj


    I tak w ramach ciekawostki na zakończenie. Hangar zbudowany dla rozbitego prezydenckiego Tupolewa - do dzisiaj stoi pusty


    ....może mnie nie zamkną

    Pozdrawiam
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #2

    Domyślnie

    Na tym tygrysie w czarnych beretach, to chyba nie zmech siedzi?
    Zarąbisty minireportaż, obejrzałem z przyjemnością. Chyba nic z "białego wywiadu", którego można się czepnąć.
    Dajcie mi ze 20 lat mniej i dołączę do Was.

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam na Lepoardzie siedzi etatowa załoga. Jaki element nie pasuje Ci do "zmecholcow " ?
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  4. #4

    Domyślnie

    Co to wojskowi też na bramkach stoją?

    Lubię militaria więc pytam czy będzie więcej?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety na bramkach trzeba czekać bo droga prywatna (Kulczykowa) - jaki kraj takie autostrady
    Mogę coś jeszcze podrzucić bo system nie pozwolił wstawić więcej niż 25 fotek i musiałem kasować.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Niestety na bramkach trzeba czekać bo droga prywatna (Kulczykowa) - jaki kraj takie autostrady
    Mogę coś jeszcze podrzucić bo system nie pozwolił wstawić więcej niż 25 fotek i musiałem kasować.
    Git... więc czekam. Fajnie by było gdybyś też numerował zdjęcia (może się ktoś będzie chciał konkretnie odnieść do jakiegoś).
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #7

    Domyślnie

    Fajny reportaż, do tego przyjemnie się czyta. Chciałbym zobaczyć takie tankowanie na Orlenie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Fajny reportaż, do tego przyjemnie się czyta. Chciałbym zobaczyć takie tankowanie na Orlenie
    @kurczeblade gdybyś stał w kolejce mając mało czasu to akurat by Ci się odechciało

    Kurde ale rosomakiem by pojeździł. @Ostry600 ciężko jest takim czymś jeździć?
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 04-04-2017 o 12:29
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    @kurczeblade gdybyś stał w kolejce mając mało czasu to akurat by Ci się odechciało

    Kurde ale rosomakiem by pojeździł. @Ostry600 ciężko jest takim czymś jeździć?
    Spokojnie. Tankowalismy tylko po 200l bo MON kazał z floty brać jak najmniej.
    Jeżeli chodzi o jazdę to nie ma problemu. Wsiadasz i gaz w podłogę bo to jest automat. Trzeba tylko wyczuć gabaryty w wziąć poprawkę na 24T tym bardziej że masy nie czuć bo się fajnie zbiera.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  10. #10

    Domyślnie

    Super że Ci się chciało wrzucać aż tyle, obejrzałem z dużą przyjemnością i z chęcią zobaczył bym więcej. Część zdjęć to jakaś wystawa/targi?
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. gdzie nie można robić zdjęć?
    By betonowe zamki in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:03
  2. Czy na MŚ/ME można robić zdjęcia jako freelancer?
    By spiritus in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 00:26
  3. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 15:41
  4. prosze napisac co mozna robic obiektywem
    By jkh in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-02-2007, 10:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •