Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie epson 1500w -odpowiednie tusze i papier

    Witam
    Mam drukarkę epson 1500w z CISS. Szukam zamienników, które dadzą mi dobrą jakość wydruku, ale żeby nie było tak drogo jak na oryginałach. Czy komuś z was udało się dobrać tusze w butlach i papier fotograficzny do tej drukarki, tak żeby było dobre odwzorowanie kolorów. Obecnie moje wydruki na zamiennikach z allegro są zbyt ciemne i wchodzą w niebieskości.
    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze, czy na zamiennikach, które używasz obecnie robiłeś na nowo profile do swoich papierów? Jeśli nie, to to jest przyczyna (pewnie jedna z wielu) dominanty barwnej. Jeśli tak, to ile pól miały wydruki pół pomiarowych? Dla atramentów barwnikowych powinny mieć maksymalnie dużo, na pewno więcej niż 2-3 tys.

    Opcji masz wiele. Zamienniki są co najmniej słabsze (albo duuuużo słabsze) niż oryginalna Claria Epsona. Możesz kupić duże tanki do jednego z dry labów Noritsu, tam jest dokładnie Claria (poszukaj na sieci, nie pamiętam które). Jeśli zamienniki, jedyne enkapsulowane (czyli trwałe) jakie znam, to InkThriftCL z Cone Color z USA, trzeba sprowadzać, najtańsze nie są. Miałem na 1400, szału nie było ale było dość dobrze (papier profesjonalnie oprofilowany na 2700 polach). Miałem też Lyson'a Photonic FX (albo jakoś podobnie), wydruki w miarę ok, trwałość kiepska (3 miesiące zdjęcie stało obok okna, bez oprawy, i wyblakło). Próbowałem też atramentów od L800, gamut trochę szerszy, ale trwałość podobnie dość słaba.
    Znam takich, którzy leją do tej drukarki tusze pigmentowe, głowica da radę, ale tu już musiałbyś poszukać indywidualnie. Na końcu sprzedałem drukarkę i kupiłem pigmentową .

    Papier dowolny glossy, pearl, satin, luster (najtańsze dobre znajdziesz Tetenala i Solution, trochę droższe Fomei). Nienajgorzej wychodzi też na zwykłych matach, używałem Fomei Portrait 230 (zwykły i warmtone). Baryty się nie nadają, podobnie droższe "kartony" fine art.

    Generalnie barwniki maja te wadę, że trudno się je profiluje, większość zamienników ma kiepską trwałość, KAŻDY papier musi mieć swój osobny profil, kolory w cieniach wychodzą brudne.

Podobne wątki

  1. Epson L800 papier
    By meu in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 14:23
  2. Epson 1500W - Fatalny druk zdjęć
    By _Ocean_ in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 17:47
  3. kosz wydruku dla Epson Stylus 1500W
    By antebot in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 10:20
  4. Pixma 9000 mark II czy Epson 1500w?
    By d.prowadzisz in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 12:11
  5. Epson R285 i tusze pigmentowe
    By Zoidberg in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2009, 16:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •