Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pendrive

  1. #1

    Domyślnie Pendrive

    Witam!
    =========
    Przeglądając portale aukcyjne /różne/ zauważyłem pojawienie się pendrive o ogromnej pojemności /128, 256Gb, nawet 2Tb/ w stosunkowo niskich cenach.
    Pytanie: ściema, g... warte, można kupić, ale gwarancja żadna, że nie pogubi plików
    Tutaj jest... podpis

  2. #2

    Domyślnie

    Albo to pendrive tylko udający zadaną pojemność, a faktycznie mający w środku kartę microsd + elektronikę :P
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Ja osobiście wolę zamiast pendrivea użyć dobrej karty SD np. Sandiska czy od biedy Kingstona. Inna kwestia jeśli daję klientowi produkt na danym nośniku ( ale do tej pory nie miałem Żadnych problemów z jakością pendrive).
    Troche bałbym się kupować takie duże pojemnosci na allegro z resztą wiadomo że sama pojemność to nie wszystko bo liczy się tez prędkość przesyłu danych.
    Inna perspektywa fotografii i filmu| skynetic
    Nowe studio fotograficzne w Łodzi| piorunstudio.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Generalnie to wszystko zależy od tego jak bardzo niska jest cena. Zakładając, że cena nie jest absurdalnie niska i pendrive rzeczywiście ma deklarowaną pojemność to tanie modele są przede wszystkim wolne... potwornie wolne. Najtańsze potrafią być tak wolne, że zapis nieco przekracza 1 MB/s. Na tym właśnie polega haczyk, o który pytasz. Zapisywanie nawet 32GB z prędkością 3-5 MB/s trwa wieczność, a co dopiero 1-1,5 MB/s. Dla mnie prędkość jest ważniejsza od pojemności, ale ja w zasadzie nie potrzebuję większych niż 32 GB. No i od lat wszyscy mi mówili żeby nie kupować pamięci flash na aukcjach, bo nie ma żadnej gwarancji, że są to produkty oryginalne. Nie wiem czy to się zmieniło na przestrzeni lat. Trochę na pewno, w końcu wiele poważnych firm sprzedaje na aukcjach, ale od firmy "krzak" bym nie kupił.

    Jak już o prędkości mowa to małe, szybkie pendrive mają często problemy z przegrzewaniem się i w efekcie bardzo zwalniają przy długotrwałym zapisie. To taka mała dygresja, mam kilka takich maluchów i czasem parzą w palce.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odzew. Zawsze warto zapytać mądrzejszych, aby drwa do lasu nie wozić
    Tutaj jest... podpis

Podobne wątki

  1. długopis Nikon z pendrive
    By Daga in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 21:52
  2. Pendrive karta z nadrukiem
    By BUBYPL in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 19:47
  3. Problem z pendrive'm
    By ku6i in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 18:54
  4. Problem z pendrive
    By Waldy in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 23:28
  5. Szyfrowanie pendrive
    By J@sió in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 20:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •