Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Dwie lampy i problem z błyskiem. SB-900 oraz Quantuum DP-600

    Witam
    Mam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić ;/. Posiadam 2 lampy jedna to SB-900 druga Quantuum DP-600 wszystko wyzwalam za pomocą wyzwalaczy Yongnuo YN-622n 2szt. + YN-622TX.
    Problem polega na tym, że nie mogę uchwycić błysku z dwóch lamp naraz ! Jeżeli odpalam tylko dp-600 wszystko jest oki, jeżeli odpalam tylko SB-900 wszystko jest oki, natomiast jeżeli odpalam jedna i drugą to uchwycę tylko błysk z SB-900. Dodam tylko, że fizycznie obie lampy blyskają, ale mam wrażenie, że DP-600 błyska wcześniej przez co błysk nie jest uchwycony ;/.
    Obie lampy są ustawione w tej samej grupie C1, ale na dwóch różnych kanałach SB-900 - "A" w trubie manual, Quantumm - "B" w trybie manual. Sterowanie SB-900 działa bez problemu, DP-600 jest manual wiec działać nie będzie.
    Czas z jakim robie zdjecie 1/125.

  2. #2
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Czegoś nie łapię... Jeśli na różnych kanałach, to nigdy razem nie błysną. Rozumiem, że się pomyliłeś - obie są na tym samym kanale C1, ale w różnych grupach A i B.
    Jeśli obie błyskają, to z takim czasem oba błyski zawsze zmieszczą się w czasie 1/125.
    Ustaw lampy pionowo na sufit i zrób im zdjęcie. Jeśli na zdjęciu jest błysk obu, to wszystko musi być OK.
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  3. #3

    Domyślnie

    A któraś z lamp ma wbudowaną fotocelę? To odpalić jedną radiowo, a drugą na błysk pierwszej przez fotocelę.
    Może lampa odczytuje odpalenie jako przedbłyski?
    Tutaj jest... podpis

  4. #4

    Domyślnie

    A SB-900 w jakim trybie masz ustawioną? Bo jeżeli w TTL, to wszystko jasne.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myszap Zobacz posta
    mam wrażenie, że DP-600 błyska wcześniej przez co błysk nie jest uchwycony
    Nie wiem jak jest w przypadku DP-600, ale jeśli fotocela nie jest wyłączana poprzez włożenie wtyczki, a sb-900 działa jako "TTL" (z błyskiem pomiarowym), to jest bardzo duża szansa, że kolejność jest taka: błysk pomiarowy sb-900 + błysk studyjnej, potem błysk właściwy sb-900 a studyjna nie zdąży się naładować.

    Spróbuj zrezygnować z wygody zdalnego sterowania mocą sb-900: ustaw lampę (na lampie, nie na 622-tx) w M, ustaw jej ręcznie moc, i wtedy spróbuj wyzwolić radiem obydwie.

  6. #6
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Przecie napisał wyraźnie, że obie ma w trybie manual...

    Edit:
    Sprawdziłem i okazuje się, że 622 wyzwalają błyski z mocą ustawioną na 622TX, ale lampa wsadzona w sanki 622, nie wiedzieć po co, i tak robi przedbłyski pomiarowe (czas 1" na drugą kurtynę i wszystko jasne).
    Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 31-03-2017 o 22:52
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba udało mi się rozwiązać problem. na Lampie Quantuum DP-600 miałem włączone " SENSOR" cokolwiek to znaczy, ale po wyłączeniu tej funkcji jak na razie wszystko działa poprawnie. Nawet jak zejdę czasem do 1/1000 to oba błyski są widoczne. Wiecie co to jest za funkcja w tej lampie ? Nie mam instrukcji wiec nie wiem.

  8. #8
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Light sensor, to po polsku fotocela. Lampy Move 400 to mają, to pewnie DP-600 też.
    Tu masz manuale: http://quadralite.pl/pl/instrukcje-down
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myszap Zobacz posta
    Chyba udało mi się rozwiązać problem. na Lampie Quantuum DP-600 miałem włączone " SENSOR" cokolwiek to znaczy, ale po wyłączeniu tej funkcji jak na razie wszystko działa poprawnie. .
    Bo fotocela robiła to o czym pisze r_m:

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    ...jeśli fotocela nie jest wyłączana ...., a sb-900 działa jako "TTL" (z błyskiem pomiarowym), to jest bardzo duża szansa, że kolejność jest taka: błysk pomiarowy sb-900 + błysk studyjnej, potem błysk właściwy sb-900 a studyjna nie zdąży się naładować.

    Spróbuj zrezygnować z wygody zdalnego sterowania mocą sb-900: ustaw lampę (na lampie, nie na 622-tx) w M, ustaw jej ręcznie moc, i wtedy spróbuj wyzwolić radiem obydwie.
    Cytat Zamieszczone przez SlaWasII Zobacz posta
    Przecie napisał wyraźnie, że obie ma w trybie manual...

    Edit:
    Sprawdziłem i okazuje się, że 622 wyzwalają błyski z mocą ustawioną na 622TX, ale lampa wsadzona w sanki 622, nie wiedzieć po co, i tak robi przedbłyski pomiarowe .. .
    To nie sa przedbłyski pomiarowe, ale są. Komunikacyjne.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Podobne wątki

  1. Softbox a wyzwalanie lampy błyskiem z wbudowanej
    By josem32 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 16:30
  2. CLS i lampy Metz'a, wyzwalanie błyskiem i takietam
    By mlmar in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 16:04
  3. wyzwalanie sb-800 błyskiem innej lampy ??
    By fottomi in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2006, 11:30
  4. Dwie powabne oraz dumne... :)
    By mihow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 23:20
  5. Panowie i ich lampy z błyskiem :P
    By zezowaty pinhol in forum Plenery i warsztaty rok 2005 (Mysłakowice, Tomaszów Mazowiecki)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-03-2005, 22:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •