Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2017
    Miasto
    Inowrocław
    Posty
    16

    Domyślnie Nikkor 50 mm 1.8 g czy 1.4 g lub 35mm 1.8g ?

    Witam.Jestem poczatkujaca Caly czas dużo czytam,uczę się...iiii mam pytanie. Posiadam Nikona d5100 dx i 18-105. Ubogo strasznie.Chciałabym zainwestować w stalke.będę u brata pstrykala na chrzcie.taka tam zabawa chcialabym zrobic to dobrze..kompletnie nie wiem co nada się do mojego body do ciemnego kosciola ,ciemnych pomieszczeń. 35mm czy 50 mm / 1.4g czy 1.8 g ,pomozecie?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam 5100 i bardzo sobie chwalę matrycę za gumowe iso , miałem 35 ..ogniskowa mi pasowała ale reszta rozczarowywała pozbyłem się tego obiektywu mimo ze pełno zachwytów w sieci , mam 50 1.8 jest o niebo lepsza ostrzejsza ale czasem za wąska dlatego kupiłem sigmę 18-35 1.8 i efekty są fajne bez porównania do nikkora 35 .Wiesz w małym kościele potrzebujesz szerokiego kąta często nie da się cofnąć i zmieścić w kadrze tego co chcesz , 50 to takie szkło które potrzebuje troszkę przestrzeni ...ogniskowa 35 i niżej w małych pomieszczeniach jest niezastąpiona , taka moja rada skoro masz kita 18-55 to przejdź się do kościoła i pooglądaj przez wizjer na jakich ogniskowych będziesz miała kadry które obejmują to co chcesz sfotografować ...zobaczysz czy 35 czy 50 czy coś innego by zmieścić to co chcesz stojąc w konkretnym miejscu ..wtedy będzie Ci łatwiej podjąć decyzje jakie szkło się sprawdzi.
    d5100...s18-35 1.8 / n50 1.8 / n70-300

  3. #3

    Domyślnie

    W kościele, zwłaszcza przy chrzcie, 50 mm może być za wąsko. 35 też jakoś przesadnie szeroko nie będzie, ale już trochę lepiej. Ja forografowałem w małym wiejskim kościele (jako "wujek Janusz polskiej fotografii") właśnie takim zestawem: D5100 + 35 DX, bez lampy. Była to komunia bratanicy (oczywiście fotki były robione już po oficjalnej części, ponieważ całą uroczystość fotografowali wynajęci fotografowie). Sigma 18-35 jest świetna, ale ma jedna wadę, która mnie przeszkadzała: waga Reasumując mój nieco przydługi wywód: ja bym sugerował raczej 35 DX, bo 50 mm może być za wąsko. Ale @harpoon słusznie zauważył, że możesz też wcześniej (nawet powinnaś jeśli masz być głównym fotografem) podejśc do tego kościoła i sama ocenić. Być może warto także porozmawiać z księdzem, czy nie będzie robił problemów
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  4. #4

    Domyślnie

    Z posiadanego szkła możesz użyć szeroki koniec, 18-24mm, a 50tkę do ciaśniejszych kadrów. Jeśli nie czujesz się na siłach do przepinania to z proponowanych 35mm, chociaż na dx wolałbym 28mm.

    PS

    Którego jasnego szkła byś nie brała, sprawdź sumiennie czy trafia poprawnie, ponieważ posiadany aparat nie posiada mikrokalibracji af.
    Ta sama uwaga w stosunku do Sigmy 17-50, którą pewnie zaraz ktoś zaproponuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli chcesz stałkę to na DX raczej 35mm, ew. Sigma 17-50 (chociaż to szkło i tak trzeba przymykać żeby było ostro, przynajmniej te które ja testowałem) ale tu kwestia mikrokalibracja jak kolega wyżej.
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Ta sama uwaga w stosunku do Sigmy 17-50, którą pewnie zaraz ktoś zaproponuje.
    Warto dopisać, że Sigma kalibruje serwisowo obiektyw do aparatu, na gwarancji nawet za darmo. Brak regulacji AF jest problematyczney zawsze przy jasnych szkłach i przy zauroczeniu małą głębią ostrości.

    Cytat Zamieszczone przez wojtek321 Zobacz posta
    Jeśli chcesz stałkę to na DX raczej 35mm, ew. Sigma 17-50 (chociaż to szkło i tak trzeba przymykać żeby było ostro, przynajmniej te które ja testowałem) ale tu kwestia mikrokalibracja jak kolega wyżej.
    Absolutnie się nie zgodzę, Sigma na 2.8 jest ostra i równa w całym zakresie, chyba że jest nieskalibrowana. Nie musiałem swojej przymykać nigdy dla ostrości...

  7. #7

    Domyślnie

    A tak na marginesie... nie licz na to, że zdążysz zmieniać podczas imprezy obiektywy w aparacie. Potrzebne jakieś w miarę uniwersalne szkiełko.
    Tutaj jest... podpis

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    A tak na marginesie... nie licz na to, że zdążysz zmieniać podczas imprezy obiektywy w aparacie. Potrzebne jakieś w miarę uniwersalne szkiełko.
    E tam, to zależy od wprawy i organizacji Jest to strata kilkunastu sekund, ale się da.
    Oczywiście masz też rację, z uniwersalnym szkłem jest po prostu łatwiej

Podobne wątki

  1. Nikkor AF-S 35mm f/1.8G DX vs Nikkor AF 35mm f/2D
    By paparazzi89 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 18:29
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 22:10
  3. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 16:37
  4. Samyang AE 35mm f/1.4 AS UMC a Nikkor 35mm f/1.8G AF-S DX
    By morfeus in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 19:42
  5. pytanie co wybrac Nikkor 35mm f/1.4 AI-s czy AF Nikkor 35mm f/2.0D
    By ranbir kapoor in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2006, 11:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •