Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekNikon Zobacz posta
    Zestaw będę wykorzystywał do fotografowania ludzi, portrety, postacie - głównie w plenerze. W przyszłości chciałbym zająć się f. ślubną.

    Zestaw 4 S17-50/2.8 +N 35/1.8 + N 80-200/2.8
    Zastanawiasz się nad zestawem szkieł, ale powinieneś wymienić głównie body. Na jakiekolwiek pełnoklatkowe.
    Pakowanie się w zestaw 4, 3, 2 jest bez sensu, bo sa w nich 2 szkła DX. Co spowoduje tylko większe komplikacje przy przechodzeniu na FX. Zestaw 1 da ci mozliwośc przejścia na FX w miare bezboleśnie.
    Myśl o FX. Portrety i sluby (wysokie ISO) to zdecydowane wskazania na przejście na FX.
    Nie czekaj aż będzie cie stać na coś z wysokiej półki. Kup używanie D600 lub D700. Zmieścisz się w 3 tysiącach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Jacku, ale ja myślę o zestawach pod DX
    Zanim dojdzie do moich ślubniaków to trochę jeszcze minie. Specjalnie wybieram DX, bo chcę się w ogóle spróbować w fotografii i ogólnie w tym momencie łatwiej mi dokupić dobre obiektywy do tego co mam, niż sprzedawać d7000 z obiektywami, polować na FF itp. Do 3 tyś owszem wyrobię się ale z d700 z przebiegiem od 70 tyś w górę, a na zmianę systemu, albo zmiana na najtańszego 5D classic odpada. Mieszkam w UK, tutaj na ebayu łatwo dorwać niezajechaną sztukę d700 do 3 PLN w przeliczeniu, ale mój łączny budżet pozwoliłby mi wówczas na zakup 2 obiektywów, typu tamron 28-70 + jakaś stałka. Zestaw DX tworzy mi więcej możliwości na ten moment (więcej obiektywów o różnych ogniskowych o różnym świetle). Zresztą jakiś czas temu kupiłem d700 właśnie z ebay uk i trafił mi się egzemplarz 22k klatek, ale z rdzą i patyną na pierścieniu mocowania obiektywów i go oddałem. GO na FF jest przepiękna, ISO również, wszystko na +, ale jak mówię, na ten moment wolę poświęcić FF na rzecz lepszych obiektywów DX. Jeśli rozwinę się w tym w dobrym kierunku, i tak czy siak na FF przyjdzie czas. Na razie nastawiam się na sesje plenerowe typu narzeczeńska, budowanie portfolio, zdjęcia w zamkniętych pomieszczeniach będą należały do rzadkości, a więc wysokie ISO nie będzie mi potrzebne.
    Na razie wygrywa zestaw nr 4/3 z przewagą na 3.
    Pozdrawiam.

  3. #13

    Domyślnie

    Jacek dobrze radzi- po co inwestowqć tymczasowo w sprzęt DX skoro i tak będziesz to wyprzedawać. Strata kasy.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sigma 18-35 1.8 załatwi ci temat stałek i uniwersalnego jasnego szkła na DX, o ostrości i rozdzielczości nie wspomnę, nawet na D7000 jest świetnie, a od D7100 rozdzielczość miażdży z tym obiektywem.

    Przykładowo dla 35mm http://i.imgur.com/wFSG5qf.jpg
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 01-04-2017 o 14:01

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekNikon Zobacz posta
    Jacku, ale ja myślę o zestawach pod DX

    na ten moment wolę poświęcić FF na rzecz lepszych obiektywów DX.
    Widzę. Uważam, że popełniasz błąd i powinieneś zmienić priorytety. D7000 to nie cudo, średnie szkła z tego cuda nie uczynią. Wolałbym "przestarzałe" FX ze szkłami ze średniej półki. 80-200 zresztą już masz, a to fajne szkło.

    Cytat Zamieszczone przez MaciekNikon Zobacz posta
    Mieszkam w UK, tutaj na ebayu łatwo dorwać niezajechaną sztukę d700 do 3 PLN w przeliczeniu, ale mój łączny budżet pozwoliłby mi wówczas na zakup 2 obiektywów, typu tamron 28-70 + jakaś stałka.
    Świetny pomysł. Zrób tak, zamiast brnąć w DX.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Muszę się jednak upierać przy swoim DX + ciut lepszych szkłach. A na dowód wklejam kilka zdjęć i efektów jakie uzyskuję na ten moment. Zdjęcie faceta, to przypadkowy gość, pozwolił sobie pstryknąć fotę d700 + 50.1.8 G otwarty. B/W to ja z córeczką 80-200/2.8. Sama córeczka to 50/1.8G, otwarty. Różnic AŻ tak dużych nie ma do zastosowań kiedy zaczyna się fotografię głównie plenerową, a na tym będę się skupiał.
    Wiem, że FF z samej racji FF'u zrobi z obiektywów ciut lepsze + ostrość, GO, iso na plus, ponieważ kilka dni miałem D700 i się nim bawiłem. Kolejny argument za DX to to, że d7000 teraz sprzedawać się nie opłaca. Jest za dobry, jak na 1000 z hakiem.




  7. #17

    Domyślnie

    Sęk w tym, że D7000 "lepszy" nie będzie, a cena tylko spadnie.

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D7000 to najbardziej niedoceniany aparat, ludzie często w tej cenie kupują D90, widziałem zdjęcia ślubne robione D7000 i nigdy nie napiszę że tylko i wyłącznie FX się do tego nadaje.

  9. #19

    Domyślnie

    Ale po uzbieraniu odpowiedniego portfolio i doświadczenia, co zajmie mi strzelam ok rok do dwóch lat (w zależności od posiadanego czasu) D7000 spokojnie zostanie mi jako back up, a wtedy mogę dokupić nowszego i wówczas tańszego np. D750/D800.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    D7000 to najbardziej niedoceniany aparat, ludzie często w tej cenie kupują D90, widziałem zdjęcia ślubne robione D7000 i nigdy nie napiszę że tylko i wyłącznie FX się do tego nadaje.
    Wszystkim można pracować. Dosłownie. Kwestia tego co się komu w finalnym efekcie podoba/nie podoba, kwestia tego kto na co zwraca uwagę, kwestia komfortu samej pracy...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Używany d7000- pomoc w wyborze.
    By Esperapormi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 11:16
  2. D5100 pomoc w wyborze obiektywów dla amatora do 4tys
    By Yey in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 22:02
  3. Pomoc w wyborze obiektywów do D5200
    By Maciej_S85 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 21:58
  4. Pomoc w wyborze 1 z trzech obiektywow do d90 :) z gory dziekuje!
    By shadow187 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 19:29
  5. Pomoc przy wyborze obiektywów micro oraz tele
    By TKfoto in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •