Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Koncert dyplomantów liceum muzycznego

    Z okazji ukończenia liceum muzycznego najlepsi uczniowie mogą zaprezentować się na koncercie dyplomantów w filharmonii jako soliści. Jest to dla wielu z nich jedyny taki koncert w życiu bo w przyszłości większość z nich nie będzie solistami tylko muzykami różnych orkiestr. Ludzie mają możliwość ich posłuchać i zobaczyć na scenie, jednak niewiele osób ma możliwość zobaczyć co dzieje się za sceną, jak wyglądają przygotowania i emocje związane z występem.

    1) Flecistka rozgrywająca się w garderobie przed występem

    2) Uczennice przygotowujące się do koncertu w garderobie

    3) Stolik w garderobie z niezbędnymi rzeczami

    4) Uczennice ustalające szczegóły z konferansjerem

    5) Oboistka i skrzypaczka odstresowujące się przed występem

    6) Pracownicy techniczni oglądający występ na monitorze zza sceny

    7) Flecistka czekająca na wejście na scenę

    Kosz kwiatów, który otrzymuje solista po zagranym utworze

    9) Uczennice oglądające występ koleżanki zza sceny

    10) Akordeonistka schodząca ze sceny

    11) Uczestnicy koncertu składający sobie wzajemnie gratulacje za sceną po skończonym koncercie
    "Emotion is really the only thing about pictures I find interesting. Beyond that it is just a trick" - Christopher Anderson<br>

  2. #2

    Domyślnie

    A gdzie są zdjęcia z koncertu?

  3. #3

    Domyślnie

    brakuje fot z koncertu i odpuściłbym sobie opis zdjęć-reportaż powinien sam o sobie opowiadać
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #4

    Domyślnie

    Zazwyczaj piękne panie (najczęściej bez ...) pozują z instrumentem jako rekwizytem, ale to jak go trzymają wywołuje śmiech u tych co umieją się nimi posługiwać. Tutaj jest autentyk. Tego skupienia, tych póz i wygłupów, nie zrozumie nikt, kto sam nie grał na żadnym instrumencie. Ale, wydaje mi się, że uchwyciłeś więcej niż napisałeś, spójrz na te oczy altowiolistki z 4-rki ... bezcenne
    Moim zdaniem, ciut inne , ciaśniejsze skadrowanie, wydobyło by więcej emocji z fotografowanych postaci. To tak na marginesie ...

  5. #5
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    fajne, ale słabo ci poszło z obróbką.

  6. #6

    Domyślnie

    Ogromne dzięki za wszystkie komentarze.
    Inspirowałem się zdjęciami Wojtka Grzędzińskiego z Konkursu Chopinowskiego i Tomasza Lazara z Fashion Week.
    Tylko, że chciałem to zrobić całkiem po swojemu i pokazać tylko to co się dzieje za sceną bo tego ludzie nigdy nie widzą (taka koncepcja na reportaż).
    Sam jestem muzykiem i w ogóle nie fotografuję koncertów przed sceną (bo nie lubię) - takie zboczenie
    Mam zdjęcia z próby, ale jakoś mi nie pasowały do mojej koncepcji.

    Jestem ogromnym pasjonatem fotografii prasowej i tak szukam tego jak bym chciał fotografować. Próbuję uczyć się mieszać fotoreportaż (który mówi sam za siebie) i dokument (w którym opis jest ważny) i dlatego zaszalałem z opisami chyba troszkę na wyrost :P

    merkator zwróciłeś uwagę na takie szczegóły, że chyba też masz związki z muzyką?

    Co do obróbki to faktycznie tylko dość pobieżnie wywołałem RAWy a warunki były okrutne. Przy garderobach punktowe słabe światełka, a za sceną było całkowicie ciemno. Dla mnie i mojego sprzętu to była szkoła życia. Będę przy nich jeszcze grzebał, więc może się coś wyciągnie.
    "Emotion is really the only thing about pictures I find interesting. Beyond that it is just a trick" - Christopher Anderson<br>

  7. #7

    Domyślnie

    Owszem, trochę wykształcenia muzycznego jest w mojej rodzinie Począwszy od wujków i ciotek, a skończywszy na córkach. Tak się złożyło że wszyscy muzykowaliśmy na instrumentach smyczkowych.
    A wracając do fotek, usiądź jeszcze raz nad materiałem, weź zdjęcia 1, 4, 5, 7, 9. Popraw piony, skadruj ciaśniej, troszkę popracuj nad światłem a zobaczysz, że "kompozycja" będzie znacznie lepsza.
    Aż się zdziwisz jak silny wyraz dadzą tak opracowane obrazy. Libretto jest dobre, czas na uwerturę Pokażesz efekty ?

  8. #8

    Domyślnie

    Dla mnie 7...pamiątka na całe zawodowe życie...
    D3100 + N 18-105 + N 35/1.8 G

  9. #9

    Domyślnie

    Ciekawe zaglądnięcie za scenę. Może faktycznie ciaśniejsze kadry lub bliższe podejście dałoby mocniejsze odczuwanie emocji. Sam bym chciał spróbować czegoś takiego (moją córcia walczy z gospodarką). Co do opisu zdjęć, chyba lepszy byłby jednolity tekst z nawiązaniem do fotografii, ale to takie moje subiektywne odczucie. I na koniec, faktycznie uchwycone ciekawe momenty...

    Pozdrawiam T.S. /Wysłane z Nokia 3210/

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki ogromne za komentarze. Będę jeszcze siedział duuuużo nad tymi i innymi zdjęciami z koncertu. To było na szybko zaraz po koncercie. Teraz po jakimś czasie jak przeglądam zdjęcia to z połowę wybrałbym innych i w innej kolejności. A i obróbka to pozostawia wiele do życzenia Muszą się jeszcze uleżeć
    Ogólnie edycja fotoreportażu to bardzo trudna sprawa i mam z tym dużo kłopotów.
    Miałem już umówione warsztaty o edycji, ale zmieniony termin mi nie pasuje i jestem bardzo smutny z tego powodu
    "Emotion is really the only thing about pictures I find interesting. Beyond that it is just a trick" - Christopher Anderson<br>

Podobne wątki

  1. Sesja zespołu muzycznego - gdzie w plener niedaleko Warszawy?
    By nietakiswiety in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2016, 16:57
  2. Pomysł na fotografie zespołu muzycznego
    By alf129 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2014, 09:31
  3. PSP synchronizacja podkładu muzycznego jak?
    By manfred in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 16:47
  4. Liceum - rozszerzenia
    By Dante14 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 13:34
  5. [ Architektura ] Liceum Plastyczne w Katowicach
    By patrycjusz in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-11-2006, 19:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •