Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Dwójkę, lub (może bardziej) trójkę chętnie "pomacałbym" w Rawkach

    Za cienki jestem by wygrać RAW'ki, także ciężko będzie .


    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Właśnie, co do kadrów, kompozycja ogólnie bardzo mi się podoba, tylko te gałązki...
    Wiem, nie ma jak ominąć, 7,8 podoba mi się, a np. z miejsca zdjęcia nr 4 na dłuższej ogniskowej prawą część to byłoby super.
    Muszę tam pojechać i pokazać o co mi chodzi
    Ten most (Széchenyi lánchíd czyli Łańcuchowym imienia Széchenyiego) jeszcze wstawię, ale z innego miejsca. Jeśli chodzi o gałęzie, to spójrz na 5. To z tego samego miejsca (może krok czy dwa w lewo lub prawo) i z dłuższej ogniskowej. Nie ma jak ominąc tych gałęzi. Dobrze że jeszcze nie było liści.
    Co do pojechania, to chciałbym tam pojechać tylko na zdjęcia, ale jakoś nie mogę się zebrać . Byłem w Budapeszcie już kilka razy, a dopiero pierwszy raz mogłem porobić trochę zdjęć.


    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    WB trochę rozjechane, chyba ogólnie za zimne. Na niektórych jakby światła za mocne czy kontrast za duży, coś deczko nie pasuje.
    W sumie, czepiam się na siłę, kombinuję co bym rzeźbił gdyby to były moje zdjęcia.
    Jeszcze raz, wszystko bardzo dobre, dla mnie 2 i 3 najlepsze.
    CO do rozjechania się to muszę się zgodzić, zaś chłodu będę bronił, bo miałem dość lamp sodowych i wściekłej żółtaczki na każdym zdjęciu. Szczególnie dokuczliwe było to na ludziach których tam fotografowałem.


    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    O, a ostatnie prawie idealne, jak dla mnie
    I to "prawie" robi dużą różnicę .

    Już kolega @ siemalysy, zwrócił na nie uwagę gdy pokazywałem mu te zdjęcia jeszcze przed wstawieniem. Miałem je dać od razu, ale śpieszyłem się rano i zrobiłem "mijaka" przy wklejaniu linków .

    Ogniskowa 70 mm; f 8; t 10s, obiektyw Nikkor 70-300 D.

  2. #12

    Domyślnie

    Suma Summarum, przynajmniej masz zdjęcia, w dodatku dobre. Nie to co nie mają i sie czepiają, jak ja
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Suma Summarum, przynajmniej masz zdjęcia, w dodatku dobre. Nie to co nie mają i sie czepiają, jak ja
    Nie zauważyłem "czepiania się", ale ja jestem na takie rzeczy trochę impregnowany .
    Jak ktoś pisze co myśli, to czytam i najwyżej się z nim nie zgadzam. Forum służy wymianie myśli i wrażeń związanych z fotografią i nie tylko .

  4. #14

    Domyślnie

    Brawo Tomku, piękna seria
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  5. #15

    Domyślnie

    Fajne kadry, które mogłyby wyglądać jeszcze lepiej gdyby nie forsowna obróbka - widać, że autor bardzo się starał odzyskać jak najwięcej detali, co się bardzo fajnie z resztą udało ale przez to obraz stał się spłaszczony, twardy, z ubogą paletą barw i przesadzonymi highlight (tu za to bez dbałości o detal).
    Nie kupuję również niebieskiej dominaty (momentami wygląda jak zamierzony cross process?) zamiast ciepłej (sodowej) będącą nieodłączną aurą nocnych miast - wiadomo, że należy ją skorygować ale nie pozbywać lub zastępować zimnymi (twardymi) odcieniami.

    Mój wpis możesz potraktować bardzo swobodnie, bo jak widać zdjęcia spotkały się z uznaniem forumowiczów, a ja po prostu zapamiętałem nocny Budapeszt w zupełnie innych barwach i tonacji

    pozdrawiam

  6. #16

    Domyślnie

    Bajka zdjecie! Naprawdę wszystkie udane a samo miasto ma w sobie magię! Jedno (jak nie najpiękniejsze) miasto w europie. Chociaż Lisboa podobała mi się bardziej... taki off topic.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    Fajne kadry, które mogłyby wyglądać jeszcze lepiej gdyby nie forsowna obróbka - widać, że autor bardzo się starał odzyskać jak najwięcej detali, co się bardzo fajnie z resztą udało ale przez to obraz stał się spłaszczony, twardy, z ubogą paletą barw i przesadzonymi highlight (tu za to bez dbałości o detal).
    Nie kupuję również niebieskiej dominaty (momentami wygląda jak zamierzony cross process?) zamiast ciepłej (sodowej) będącą nieodłączną aurą nocnych miast - wiadomo, że należy ją skorygować ale nie pozbywać lub zastępować zimnymi (twardymi) odcieniami.
    Wbrew pozorom, obróbka była bardzo skromna.
    Korekta WB, czyli mocne zredukowanie dominanty lamp sodowych, której Tobie i niektórym brakuje . Lekkie dodanie kontrastu i czasami rozjaśnienie/ściemnienie.

    Na większych zdjęcia, szczegóły pozostały widoczne. Budynki w Budapeszcie mają często mnóstwo ozdobnych gzymsów, attyk i sam nie wiem czego bo się na tym nie znam . Gdy podświetla się to pod dużym kątem, to pojawiają się różne cienie i miejsca odbijające światło. Dla tego nie wstawiłem zdjęć Kościoła św. Macieja, bo poległem na tych żółtych światłocieniach, które doprowadzały mnie do szału. Tobie być może by się spodobały .


    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    Mój wpis możesz potraktować bardzo swobodnie, bo jak widać zdjęcia spotkały się z uznaniem forumowiczów, a ja po prostu zapamiętałem nocny Budapeszt w zupełnie innych barwach i tonacji

    pozdrawiam
    Wybacz ale ja zwykle większość opinii traktuję równie poważnie/swobodnie (niepotrzebne skreślić). Dla Ciebie nie zrobię wyjątku .
    Czytam co piszą inni i staram się czegoś nauczyć, choć nie oznacza to że się się z tym co czytam zgadzam.

    Kolory Budapesztu widziałem zarówno w dzień jak i w nocy. Dla tego nie mogłem zdzierżyć tej żółci lamp sodowych.

    Również pozdrawiam i dziękuję za opinię.

  8. #18
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    wybieram się we wrześniu do Budapesztu poleniuchować w ichnich bajorach więc możesz wklejać więcej zdjęć, ile masz tam tych zdjęć jeszcze

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sebastianito Zobacz posta
    Bajka zdjecie! Naprawdę wszystkie udane
    Z ust autora tak wspaniłych zdjęć jak Twoje, to wspaniały komplement.

    Cytat Zamieszczone przez Sebastianito Zobacz posta
    a samo miasto ma w sobie magię! Jedno (jak nie najpiękniejsze) miasto w europie. Chociaż Lisboa podobała mi się bardziej... taki off topic.
    Bardzo lubię Budapeszt właśnie za tą jego magię. Już czuje się że to południe, a jeszcze nie jest upalnie. Do tego ten duch dawnej stolicy wielkiej monarchii, który ciągle się unosi w powietrzu i którego nie przykryła nowoczesność, sprawia że momentami człowiek czuje się jak po podróży w przeszłość.

    Tylko szkoda że część miasta jest nadal zaniedbana i wygląda jakby nie została odbudowana po wojnie. Za to, to co wyremontowano momentami aż zapiera dech w piersiach.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez blaszak Zobacz posta
    wybieram się we wrześniu do Budapesztu poleniuchować w ichnich bajorach więc możesz wklejać więcej zdjęć, ile masz tam tych zdjęć jeszcze
    Wstawię, tyko ciągle mnie nie ma w domu. Teraz też za chwilę wychodzę, ale postaram się jeszcze dzisiaj dodać widoki z kolejnego wzgórza.

  10. #20

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Budapeszt 2
    By Jaro72 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 19:15
  2. [ Architektura ] Budapeszt
    By Mugen in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 16:39
  3. [ Krajobraz ] Góry z góry widziane przez chmury
    By creep in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 19:07
  4. [ Architektura ] Budapeszt
    By mypod in forum Architektura
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2009, 20:37
  5. [ Architektura ] Budapeszt
    By verus in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 10:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •