Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie D5200 - problemy podczas nagrywania filmików

    Cześć!
    Szukam przyczyny wystąpienia poważnych zakłóceń podczas nagrywania trzech filmików.
    Na każdym z nich nagrywałem lądowania różnych samolotów stojąc w tym samym miejscu (układy filmików są niemalże identyczne).
    Problem pojawia się w każdym przypadku w momencie, gdy samolot przelatuje za drzewem (w zasadzie za patykami). Obraz się tnie, psuje, nic nie widać.
    Załączam link do jednego z nagrań (opisane zjawisko rozpoczyna się po 28. sekundzie):
    https://www.youtube.com/watch?v=NQMHeyIlQlM
    Proszę o pomoc, jestem bezradny.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Napisz jaką masz kartę pamięci.

  3. #3

    Domyślnie

    Toshiba micro SD HC "4" (8 GB) w adapterze.

  4. #4

    Domyślnie

    Co Wy macie z tymi adapterami. Już któryś raz spotykam się z taką sytuacją. Włóż normalną kartę, np. takiego SanDiska i wtedy zobacz.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ustaw nagrywanie na 720p i zrób test, jeśli będzie ok to musisz kupić szybsza kartę.

  6. #6

    Domyślnie

    to "4" to oznaczenie prędkości - czyli karta w porywach osiąga 4 MB/s zapisu.
    D5200 zapisuje ok 3 MB/s przy FHD, więc nie ma najmniejszych szans, aby karta dawała rady.

    No i druga sprawa - karty microSD są do urządzeń na karty microSD. W urządzeniach z gniazdem SD mogą działać z połową prędkości.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 27-03-2017 o 22:33
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Zdarza się, że karty nagrywają szybciej, niż pokazuje etykieta, zwłaszcza te C4.
    Ale faktem jest, że class 4 z dużym prawdopodobieństwem będzie za wolna. Nikon do filmów zaleca C10. Chyba nawet w instrukcji piszą, że zastosowanie karty wolniejszej od 10 może spowodować zakłócenia w nagrywaniu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    Co Wy macie z tymi adapterami. Już któryś raz spotykam się z taką sytuacją. Włóż normalną kartę, np. takiego SanDiska i wtedy zobacz.
    Adapter nie ma żadnego wpływu na prędkość karty.

    Pozdr,

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom69 Zobacz posta
    Adapter nie ma żadnego wpływu na prędkość karty.

    Pozdr,
    Na prędkość może nie, ale problemy z zapisem miałem kilkukrotnie używając karty micro-sd z adapterem w różnych aparatach. Z klasyczna kartą SD takich problemów nie miałem. Adapter w moim odczuciu ma tylko taki sens w tym wypadku, żeby już nie musieć dokupować czytnika kart, jeśli w komputerze masz juz czytnik kart SD. Biorąc pod uwagę moje własne doświadczenia oraz liczne posty na tym forum, można uznać, że Nikon z micro-sd i adapterami się nie lubią
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  10. #10

    Domyślnie

    Używałem wielokrotnie micro sd z adapterami jako rezerwowe i przez parę lat - odpukać - nie zauważyłem różnicy w porównaniu ze zwykłymi SD class 10.
    Ale zgadzam się, że najbezpieczniej jest używać normalnej, markowej karty SD kupionej w porządnym sklepie.
    Zwłaszcza przy najszybszych kartach każdy dodatkowy nieprzemyślany drucik (np z adaptera) może zakłócić transmisję danych.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ilość klatek/s podczas nagrywania filmów
    By Witosz in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 21:28
  2. D7100 hot pixele podczas nagrywania
    By mark.zajaczkowski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 07:14
  3. Dźwięk podczas nagrywania
    By zabawieni in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 20:48
  4. Laptop jako ekran podczas nagrywania.
    By Graivite in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 16:20
  5. Coolpix P510 - dźwięk podczas nagrywania
    By michalsca in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 19:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •