Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie D810 vs D750 wysokie iso i Af

    Witam

    Przymierzam się do kupna drugiego body które będzie używane głownie do sesji ślubnych. Obecnie posiadam d810 i zastanawiam sie nad wyborem miedzy drugim d810 a d750. Chciałbym poznać opinie użytkowników którzy mieli okazje porównać oba sprzęty w fotografii ślubnej głownie w trudnych warunkach oświetleniowych.


    Zależy mi który z nich lepiej sobie radzi na wyższych czułościach, który ma pewniejszy i szybszy AF szczególnie na stołkach Sigmy seri ART 35 ,50 i 85mm. Czy d750 radzi sobie lepiej? Bo na mojej d810 delikatne ziarno pojawia się już od iso 400-640.

    Na razie jestem skłonny wybrać d750 z racji na mniejsza rozdzielczość oraz cenę. Z drugiej strony przemawia rozstawienie przycisków 2x ta sama puszka d810 no i jest możliwość robienia zdjęć w sraw ale to sie chyba mija z celem by dopłacać do puszki ponad 3 tys by focić w sraw? Pliki z d810 trochę ważą i średnio widzę obrabianie setki zdjęć już nie wspominając o archiwizacji.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    D750 ma znacznie wyższe używalne ISO niż D810. Jest stworzony do reportażu, codziennego focenia w różnych (w tym trudnych) warunkach, ma bdb AF, po postach na forum można wnioskować, że lepszy niż osiemsetki, D810 jest zrobiony do studia, tym sprzętem się raczej nie robi na wysokich czułościach. Masz już jedną osiemsetkę, wziąłbym D750 chyba, że D810 Cię w żaden sposób nie ogranicza, to dokupiłbym drugi żeby mieć identyczny materiał wejściowy przy obróbce. AF w D750 nie będzie gorszy, a ISO znacznie wyższe użyteczne. Więc jeśli D810 jest za słabe pod tym względem to brałbym D750 (ok, brałbym używane D4, ale Ty nie masz tej puszki na swojej liście dylematów więc zostanę przy 750). Jeśli jest wystarczające to mając dwie puszki takie same obrabia się wygodniej.

    Sam zdecyduj czy Ci coś więcej potrzeba. Plikami się nie przejmuj, dyski nie kosztują fortuny. Jest dokładnie tak jak to ująłeś, nie kupuje się puszki z 36mpix matrycą żeby używać sraw chyba, że wiesz że materiał wyjściowy pójdzie wyłącznie na internet, nie do druku.
    ;]

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za odpowiedz.

    No właśnie d810 używam głownie do studia w fotografii modowej, wnętrza głownie dopalam lampami studyjnymi przeważnie na najniższych czułościach. Po krótkim teście w ciemnym kościele obrazek powyżej iso 640 wyglądał już kiepsko chyba przyzwyczaiłem sie jaki obraz generuje na najniższych czułościach.

    Dlatego zależy mi na puszce by radziła sobie lepiej w takich warunkach. Myślałem by zrobić z d750 główne body jeśli rodzi sobie lepiej niż d810 w reporterce no i jest lżejsze i tańsze zawsze starczy na lampe. No i pliki mniej waza 24pix to i tak sporo nikt nie będzie drukował bilbordów, do wydruków albumowych nawet tych dużych spokojnie wystarczy


    d4 fajny aparat ale nie chce sprzętu używanego rożnie bywa z takimi

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    D750 ma znacznie wyższe używalne ISO niż D810. ..
    Jak się patrzy na cropy to tak, ale na cropy się nie zwraca uwagi, tylko na wydruk.
    Nie robiłem testów, tak pokazuje jednak porównanie na dxo, SNR zakładka print oczywiście. https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...D810___975_963
    Do ISO 6400 w sumie równo, 12.800 - róznica minimalna, a wyżej i tak już raczej się nie sięga.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-03-2017 o 10:34
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    No ale żeby obrazek z D810 na ISO 640 wyglądał kiepsko? Spokojnie można używać 3200 więc jak 640 kiepski ?

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem 750, mam 810 i generalizując wolę obrazek z 810. I przepaści ( podkreślam PRZEPAŚCI) w ISO nie dostrzegam - oczywiście nie dręczę się oglądaniem cropów.

  7. #7

    Domyślnie

    D 750 jest, jaki jest i teraz wiem, że mógłby być lepszy. Jednak zakup D810 z tą przepaścią, gorszym AF i kłopotami przy użyciu dłuższych czasów ?

  8. #8

    Domyślnie

    Przeczytaj jeszcze raz - ze zrozumieniem i będzie dobrze.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    No ale żeby obrazek z D810 na ISO 640 wyglądał kiepsko? Spokojnie można używać 3200 więc jak 640 kiepski ?
    Bo każdy ma inną granicę akceptowalnej jakości obrazka.
    ;]

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedz.

    Chyba jednak wole dołożyć do drugiego d810. Więcej użytkowników pisze że woli obrazek właśnie z tej puszki a szkoda by było kupić d750 i czuć niedosyt. Skoro nie ma aż tak dużej różnicy w AF i na wyższych czułościach będę musiał po prostu przywyknąć do tego obrazka.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co kupić d750 czy d810
    By Brassai in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 28-02-2016, 09:17
  2. Natywne ISO w D810 a D750
    By easy lee in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •