Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Tabelki tabelkami.. Chciałbym zobaczyć zdjęcie z D810 i D750 zrobione jedno po drugim w takich samych warunkach, z tymi samymi ustawieniami, tym samym szkłem. Nawet dwa zdjęcia, jedno zrobione na ISO3200, dobrze doświetlone, a szczególnie zdjęcie niedoświetlone na iso np 3200 i wyciągnięte o 2-3EV. Szczególnie na tym drugim mi zależy, bo po przesiadce zdziwiło mnie to jak mało informacji ta puszka ma w cieniach, i jak szybko wychodzi szum przy wyciąganiu tych cieni.

    Jak ma ktoś te dwie puszki to będę mega wdzięczny za taką niedoświetloną fotę wyciągniętą o 2-3EV z obu body.
    ;]

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Zawsze na wysokich ISO jest słabsze DR (to widać przy wyciąganiu).
    3200 ciągnięte o 2 EV to ISO 12800 - tu już widać różnice między D810 a 750 (wg DXO).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    [...]Masz już jedną osiemsetkę, wziąłbym D750 chyba, że D810 Cię w żaden sposób nie ogranicza, to dokupiłbym drugi żeby mieć identyczny materiał wejściowy przy obróbce. [...]
    Nie wiem dlaczego nikt nie wspomina o obiektywach; nawet, jeśli Kolega będzie dysponował dwoma 810-tkami ale założy na każdą z nich szkło innego producenta (np. Nikkor/Sigma) to materiał wyjściowy też będzie inny (kolor/kontrast/winieta/itp.).
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  4. #14

    Domyślnie

    Bardziej komfortowo pracuje się na dwóch takich samych korpusach. Zarówno obsługa, jak i późniejsza obróbka.
    D814 | 12-300/1.4-4

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego nikt nie wspomina o obiektywach; nawet, jeśli Kolega będzie dysponował dwoma 810-tkami ale założy na każdą z nich szkło innego producenta (np. Nikkor/Sigma) to materiał wyjściowy też będzie inny (kolor/kontrast/winieta/itp.).
    Masz 100% rację, jednak rawy nie różnią się tak bardzo z powodu różnych szkieł, jak z powodu różnych body.
    ;]

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Masz 100% rację, jednak rawy nie różnią się tak bardzo z powodu różnych szkieł, jak z powodu różnych body.
    I dlatego od kiedy pracuję na dwóch body, różnych body - kalibruję aparaty za pomocą color checkera i nie ma później problemu w obróbce Także ten powód do kupowania dwóch takich samych body jest taki o sobie. Zdecydowanie większe znaczenie ma 'przyciskologia' więc jeżeli aparaty się od siebie diametralnie nie różnią, to czemu nie.

  7. #17

    Domyślnie

    Drugie d810 kupione dzieki wielkie za pomoc

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Co kupić d750 czy d810
    By Brassai in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 28-02-2016, 09:17
  2. Natywne ISO w D810 a D750
    By easy lee in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •