Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blaszak Zobacz posta
    no właśnie jak dla kogo. Dla wielu osob 50mm jest bardziej przydatnym i ciekawym szkłem na dx
    Nie mówię o preferencjach fotografa, ale fakt jest taki że 35mm jest po prostu uniwersalniejsze, podobny efekt do użycia 50mm uzyskasz robiąc z 35mm crop x1.3(nie wiem czy akurat d5200 ma te opcje, ale dochodzi też kadrowanie), a niestety robiąc zdjęcia np. w ciasnych pomieszczeniach, z 50mm niżej już nie zejdziesz.

    Mam 50mm 1.8D przypięte do swojego D7200, moje ulubione szkło i mając KIT'a praktycznie w ogóle go nie używałem mając pięćdziesiątkę, ale jednak gdy przychodziło mi zrobić chociażby zdjęcie z urodzin rodzinnych, był kłopot.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kosmoludek Zobacz posta
    A który będzie lepszy do zdjęć nocnych?
    Do zdjęć gwiazd - żaden, za wąskie.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #13

    Domyślnie

    50-tkę miałem, fajne małe i lekkie szkło ale według mnie na dx typowa porterówka i w końcu sprzedałem bo większość czasu spędzała w torbie.
    35 mam i często używam, uniwersalne szkło, że tak powiem "szkło codzienne". Gdzieś tam w postach było, że ma wolny AF, to prawda ale bez przesady, daje rade

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Do zdjęć gwiazd - żaden, za wąskie.
    Z drugiej strony jak sobie zmajstruje przynajmniej "barn door tracker" to każdy z nich będzie dobry. Koszt symboliczny, ale nie każdy ma smykałkę majsterkowicza. Może akurat kolega Kosmoludek ma.

    Sam mam zarówno 35 jak i 50mm 1.8G, ale obawiam się że też nic przełomowego w tym wątku nie powiem. Też uważam, że posiadając 18-105mm najlepiej ustawić sobie 35, a później 50mm i nie ruszać przez cały dzień. Jak to nie rozwieje wątpliwości to powtarzać do skutku. Ja osobiście 35mm praktycznie nie zdejmuję. To zdecydowanie mój ulubiony i najczęściej używany przeze mnie obiektyw. Dla mnie jest najbardziej uniwersalny, a wolnego AF wcale nie odczuwam. Używam go w pomieszczeniach, na spacerach, na wyjazdach... Wiecie kiedy go nie używam? Właśnie w nocy. Pewnie teraz wbiję kij w mrowisko, ale moim zdaniem paskudnie pracuje pod punktowe, mocne źródła światła takie jak latarnie uliczne. Wiem, że wiele osób tego nie odczuwa, ale z uwagi na fakt, że dużo fotografuję w nocy to odczułem to bardzo wyraźnie. Oczywiście szkło chwalone za świetną pracę pod ostre światło, więc na pewno z moim jest coś nie tak... no ale sprawdziłem 3 egzemplarze na 2 body i niestety w identycznych warunkach zachowują się dokładnie tak samo - na zdjęciu każda latarnia uliczna skutkuje małą tęczą odbitą względem środka kadru. Wartość przysłony niewiele zmienia. Oczywiście to nie jest tak, że nie da się nim fotografować nocą. Czasami jest wszystko ok, ale jednak zjawisko występuje, nie tylko w warunkach laboratoryjnych, ale nocą na mieście. Nie zadałem sobie jednak trudu aby dokładnie to zbadać i nie umiem z całą pewnością powiedzieć kiedy dokładnie to się dzieje. Poszperałem w internecie i znalazłem więcej osób, które natknęły się na ten problem z tym obiektywem. Widocznie ten typ tak ma, ale nadal bardzo go lubię, nadal często używam i wciąż każdemu polecam. No ale uniwersalny jest dla mnie, dla autora tematu wcale nie musi taki być.

  5. #15

    Domyślnie

    35 dx to wolne szkło jak mało które miałem do tej pory, ze śrubokrętami starymi nawet się nie umywa nawet do 24-70 sigmy na śrubokręcie, jeśli chodzi o af to jest tylko wolny, ale celny i samo szkło jedne z moich ulubionych, jeśli chodzi o ostość to bajkaa kupilem je za parę funtów i mega szkło ale na fx winieta, wiec dlatego poszło w swiat
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  6. #16

    Domyślnie

    Trudno podjąć decyzję :P spróbuje zrobić to "barn door tracker".
    Analizując to co napisaliście to chyba teraz jestem za szkłem 35, kąt widzenia jak 50 na ff, bardziej uniwersalne. Może pod koniec roku dokupię jakieś inne szkiełko.
    A trochę spytam się z innej strony, jakie jasne szkło polecacie do ogólnego użytkowania na co dzień? Kwotowo, żeby nerki nie sprzedawać

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kosmoludek Zobacz posta
    Trudno podjąć decyzję :P spróbuje zrobić to "barn door tracker".
    Analizując to co napisaliście to chyba teraz jestem za szkłem 35, kąt widzenia jak 50 na ff, bardziej uniwersalne. Może pod koniec roku dokupię jakieś inne szkiełko.
    A trochę spytam się z innej strony, jakie jasne szkło polecacie do ogólnego użytkowania na co dzień? Kwotowo, żeby nerki nie sprzedawać
    Dokładnie to polecane w tym wątku: 35 mm DX Ew. Sigma 17-50 2.8. Z obu będziesz zadowolony
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  8. #18

    Domyślnie

    Ja bym nie miał oporów, 35 dużo uniwersalniejsze i często można nim zastapić 50, na odwrót niestety nie
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  9. #19

    Domyślnie

    50 1.8 G to świetny obiektyw, zrobisz tym prawie wszystko, sam używałem przez dwa lata do sesji, ludzi, fotek art, miałem tylko 50mm - bardzo fajny

  10. #20

    Domyślnie

    Sigma nowa trochę kosztuje jak dla amatora. Chyba zdecyduje się narazie na N35 i może dokupię Yongnuo 50mm f/1,8. Jak dozbieram kaski to wymienię na sigme 17-50 f2,8.
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34
  4. Nikkor AF-S DX Micro Nikkor 85mm F3.5G VR
    By piorut in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 347
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •