Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Xume - Quick Release Adapter

    Nie znalazłem żadnych informacji na forum, a system wydaje mi się ciekawy.

    W skrócie, mamy dwa pierścienie z magnesami neodymowymi - jeden wkręcamy w filtr, a drugi na obiektyw - filtr "przykleja się" do obiektywu. Proste.
    Jako, że poza systemem Cokin używam tylko jednego nakręcanego filtra (ND 3.0) i zastanawiam się czy światło "nie wcieka" gdzieś przy długich czasach?
    Gwint bardzo pewny pod tym względem ale upierdliwy - zdarzało mi się rozogniskować obiektyw podczas nakręcania filtra.

    Ktoś z forumowiczów używa, jakieś doświadczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Odkopuję pytanie, być może ktoś już tego używa.
    Dokładam też dwa swoje.

    1. Czy jest winieta na szerokim końcu 24-70?
    2. Czy pasuje oryginalna przednia pokrywka obiektywu?

  3. #3

    Domyślnie

    Obawiam się, że pokrywka obiektywu nie pasuje - sądzę po tym, że w ofercie Xume jest dedykowana.

  4. #4

    Domyślnie

    Zamówiłem.
    Mi najbardziej przeszkadza wkręcanie i wykręcanie polara (używając mojego ulubionego słownictwa - jest upierdliwe )
    Poużywam na Thames Festival, to napiszę krótka recenzję pod koniec września.
    A jeśli się to kompletnie nie sprawdzi, to odeślę amazonowi i też o tym poinformuję.
    Ostatnio edytowane przez pysson ; 22-08-2017 o 18:49

  5. #5

    Domyślnie

    Super, daj znać jak się sprawuje. Ja w zasadzie jestem zdecydowany ale wstrzymuję się, bo nie kupiłem jeszcze ND do nowego obiektywu, a poprzedni jest 5mm za duży i szuka nowego właściciela

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawdziłem na szybko dwa filtry - Hoya ProND 1000 i CPL Marumi Exus podpięte do 2.8/24-70 i FF.

    1. Nie zauważyłem większej winiety niz normalnie na szerokim końcu i pełnej dziurze.
    2. Oryginalna pokrywka obiektywu nie pasuje - trzyma się "na słowo honoru"
    3. Filtr Hoyi z pierścieniem nie mieści się do oryginalnego pudełka, Marumi natomiast tak
    4. Podnoszenie aparatu trzymanego tylko za filtr to mistyfikacja, albo używane są do tych pokazów jakieś wydmuszki

    Reszta wyjdzie w praniu.

  7. #7

    Domyślnie

    Wyszło w praniu:

    1. magnes jest tylko w pierścieniu mocowanym do obiektywu
    - pokrywy obiektywu Xume nie można założyć na filtr (albo filtr, albo dekielek)
    - użycie dwóch filtrów jednocześnie (np. polar + ND) wymaga czterech pierścieni i wtedy pojawia się winieta

    2. pierścienie przykręcane do filtrów są cienkie, odkręcenie go z polara to niezła zabawa, czyli najlepiej przykręcić i zapomnieć (dotyczy polara)

    3. pokrywka Xume jest za szeroka, żeby przyszła przez nią oryginalna osłona przeciwsłoneczna

  8. #8

    Domyślnie

    Że będzie winieta przy dwóch filtrach (+pierścienie mimo że cienkie) to oczywiste... pokrywka Xume nie przemyślana (szerokość) - możesz sprawdzić czy przy zamocowanym samym pierścieniu (magnesie) do obiektywu można używać oryginalnej pokrywki?

  9. #9

    Domyślnie

    Nie można.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Natomiast nie problemu z osłoną przeciwsłoneczną, jej przeszkadza tylko pokrywka Xume.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam od dłuższego już czasu i jestem zachwycony - koniec nakręcania i odkręcania filtrów. Używam 77mm i 82mm. 77mm stosuję w większości przypadków na mniejszych średnicach obiektywów z przejściówkami, 82mm na Zeiss 21mm z jednym filtrem może dawać winietę, z dwoma na pewno, ale jak się chlasta do kwadratu, to nie przeszkadza. Używam z filtrami B+W, więc nie są to slimy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. MH-22 Quick Charger zdechla
    By schuvi in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2017, 10:58
  2. IPTC Problem z release date - Photo Mechanic a Fotostation
    By jas_rambo in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-09-2015, 11:31
  3. MODEL RELEASE - gotowe umowy (PDF) by remiksson
    By remiksson in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 21:52
  4. Sprawdzanie Total shutter release pod UBUNTU ?
    By Grygolas in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 12:57
  5. SilkyPix PRO Release Candidate
    By a.d.a.m in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 00:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •