Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    coś tam jeszcze jednak zostało...
    ogólne coś złego się stało podczas obróbki i obrazek został pozbawiony palstyki przez co wydaje się "twardy", zbyt kontrastowy i grubo przeostrzony

    edit: pierwsza wersja wygląda najlepiej jak dla mnie
    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 24-03-2017 o 23:53

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    coś tam jeszcze jednak zostało...
    ogólne coś złego się stało podczas obróbki i obrazek został pozbawiony palstyki przez co wydaje się "twardy", zbyt kontrastowy i grubo przeostrzony

    edit: pierwsza wersja wygląda najlepiej jak dla mnie
    No właśnie z plastyką było źle od samego początku przez to fatalne oświetlenie (a właściwie jego brak). W tej ostatnie faktycznie podniosłem kontrast za bardzo chyba. Coś jeszcze pokombinuję, ale nie wiem, jak to wyjdzie, bo chyba raczej braku światła podczas robienia zdjęcia nie da się za bardzo skorygować (przynajmniej przy moich kiepskich umiejętnościach ).
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #13

    Domyślnie

    Budynek nie jest prosty (na zdjeciu) lecz mocno prostowany. Za blisko kamery byl, nieodpowiedni obiektyw. Obrobka jeszcze gorsza.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  4. #14

    Domyślnie

    Jakby kogoś interesowało, to prosto z puszki fotka wyglądała tak:

    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #15

    Domyślnie

    Jest takie powiedzenie - " z ... bata nie ukręcisz", nic na siłę. Fotka do albumu domowego

  6. #16

    Domyślnie

    Podpisuję się pod diagnozą zahira - za bardzo chciałeś suwakami kontrastu i ostrości zrekompensować brak ciekawego światła. Z reguły się to nie sprawdza, warto chyba wówczas wybrać delikatniejszą konwersję do cz-b (efekt gotowego presetu NIK z Analog Efex pro 2). Wypadałoby również wyprostować wieże. Jeśli było miejsce, żeby odejść od kościoła, to mniej zniekształceń byłoby na zdjęciu przy wykorzystaniu obiektywu o dłuższej ogniskowej. Zostawiłbym chyba więcej dołu.
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 26-03-2017 o 13:45

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    Podpisuję się pod diagnozą zahira - za bardzo chciałeś suwakami kontrastu i ostrości zrekompensować brak ciekawego światła. Z reguły się to nie sprawdza, warto chyba wówczas wybrać delikatniejszą konwersję do cz-b (efekt gotowego presetu NIK z Analog Efex pro 2). Wypadałoby również wyprostować wieże. Jeśli było miejsce, żeby odejść od kościoła, to mniej zniekształceń byłoby na zdjęciu przy wykorzystaniu obiektywu o dłuższej ogniskowej. Zostawiłbym chyba więcej dołu.
    Jasne! Dzięki za uwagi!
    Delikatniejsza konwersja wydawała mi się zupełnie "mdła" dlatego zdecydowałem się na "ostrą" ale tak jak piszesz- tym razem też się to nie sprawdziło.

    Odejść tam teoretycznie można jeszcze kawałek dalej i stanąć w bramie wejściowej i wtedy faktycznie może wystarczyłoby około 20 mm a nie 14. Z tego miejsca, gdzie robiłem, na 18 mm było za wąsko i kościół już się "nie mieścił" bez mocnego uniesienia aparatu do góry, co powodowało "zbieganie się" perspektywy i konieczność jeszcze silniejszego prostowania. Dlatego zmieniłem n18-35 na s14 i wtedy kościół się w miarę dało "upchnąć" w kadrze.
    Ale w każdym razie spróbuję znów jak tam będę następny raz, tylko nie wiem kiedy i nie wiadomo przy jakiej pogodzie.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Strzegom Bazylika
    By Przemek-83 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 12:59
  2. [ Architektura ] Bazylika Chelm
    By maja_89 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 11:07
  3. [ Architektura ] Bazylika
    By jerezano in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 10:44
  4. [ Architektura ] Bazylika
    By -bob- in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-06-2009, 13:07
  5. [ Architektura ] Bazylika Katedralna O Polnocy
    By autograf in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 16:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •