Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Też planowałem sam plener wrzucić na początku, ale później coś mnie poniosło i wrzuciłem kilka fot z reportażu. Zdjęć z wesela było dużo, szczerze nie chciało mi się wybierać, i nie chciało mi się wrzucać wszystkiego po jednej focie... Kurczy mi się wolny czas ostatnio, z niczym nie mogę się wyrobić, nawet ciężko na forum się wbić/zalogować, stronę sam "dziubie" i przyznam że wrzucałem na szybko. Mam jeszcze trochę materiału i następnym razem wrzucę normalnie
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 30-03-2017 o 00:36

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    Nie obraź się, ale mi bardziej podobał się (bez skojarzeń) Łukasz z Nikkorami niż ten teraz z Artami naprawdę, śledzę Twoją twórczość tutaj już od długiego czasu, pamiętam jakie wrażenie robiły na mnie Twoje reportaże zrobione N35DX, potem N35ED, było w nich coś co przyciągało uwagę, były emocje, widać było kreatywność. Po przesiadce na Arty zaczęło się trochę nudno: przesycone kolory, plenery bez emocji, takie jakieś efekciarstwo typu "patrzcie, jakie moje zdjęcia są super jakości"...ale po minucie zapomina się o nich, bo nic więcej na nich nie ma, niestety.Bez urazy, takie mam wrażenie, wróć dawny Łukaszu
    No, coś by się zgadzało ... też Łukaszowi ostatnio 'pocisnąłem'. Od jakiegoś czasu coś mi przeszkadza i zupełnie nie pasuje. To nienaturalna jasność,,, cholernie płasko => wszystkie cienie rozjaśnione.
    Nawet na tych fotografia powyżej, no nie ma fotki, która byłaby malowana światłem i cieniem. Wszystko jest spłaszczone. Cienie są zlikwidowane do 0. Wygląda mi to 1:1 jak moje fotografie z komunii.

    Przepraszam i wracaj na dawną drogę !!!
    "Nikon"

  3. #23

    Domyślnie

    Nr 23 jest spoko.

  4. #24

    Domyślnie

    @josephebeloki Bądźmy konstruktywni w tym co piszemy i porównajmy, pokaż Twoje zdjęcia z komunii. Jak nie chcesz oficjalnie, to na prw Malowanie światłem i cieniem ? Poważnie ? Ja nie maluję obrazów, tego raczej trzeba szukać gdzieś w muzeum, wśród artystów z pędzlami w ręku ... a cieni to szukać gdzieś w ciemnych lochach i komnatach ze świeczką w ręku ps: nie ma co przepraszać i się martwić o moją drogę, idzie w dobrym kierunku i tak raczej pozostanie, gdyby było inaczej, cofałbym się, ale wszystko leci do przodu Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 02-04-2017 o 21:47

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @josephebeloki Bądźmy konstruktywni w tym co piszemy i porównajmy, pokaż Twoje zdjęcia z komunii. Jak nie chcesz oficjalnie, to na prw Malowanie światłem i cieniem ? Poważnie ? Ja nie maluję obrazów, tego raczej trzeba szukać gdzieś w muzeum, wśród artystów z pędzlami w ręku ... a cieni to szukać gdzieś w ciemnych lochach i komnatach ze świeczką w ręku ps: nie ma co przepraszać i się martwić o moją drogę, idzie w dobrym kierunku i tak raczej pozostanie, gdyby było inaczej, cofałbym się, ale wszystko leci do przodu Pozdrawiam
    Powodzenia, po prostu nie tylko ja zauważam, że Twoje fotografie od jakiegoś czasu się popsuły i faktycznie, jak ktoś wspomniał, może to mieć związek z nowymi szkłami.

    Pozdrawiam.
    Załączone miniatury Załączone miniatury zdjecia_komunijne-6.jpg  

    "Nikon"

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Powodzenia, po prostu nie tylko ja zauważam, że Twoje fotografie od jakiegoś czasu się popsuły i faktycznie, jak ktoś wspomniał, może to mieć związek z nowymi szkłami.
    Moje fotografie na tym forum (tylko na tym) są od samego początku "popsute" dla tutaj niektórych i niezależnie jakimi obiektywami były robione. Wcześniej też to słyszałem tutaj - niektórzy jak widzą sam mój tytuł, bez zdjęć, to już wiedzą że będzie źle Na innych forach wstawiam te same materiały i jest zupełnie inaczej. To samo widzę po zwyczajnych ludziach, gdzie oferta brnie do góry, a jest większe zainteresowanie i coraz większe zadowolenie. To jest jedyne forum które znam, gdzie wystarczy zmienić obiektyw, aparat na coś innego niż się miało wcześniej i nagle niektórym włącza się autosugestia że jest coś gorszego. Ale z drugiej strony, nie dziwie się bo to forum w większości jest typowo sprzętowe, nie fotograficzne, tutaj dużo osób ogląda zdjęcia przez lupę z nosem przy monitorze, licząc każdą kropkę szumu, szukając usilnie błędów i wad, przez to neutralizując cały materiał. Dlatego też tu jestem, bo można poczytać ciekawe rzeczy. Serio. W poprzednią sobotę ten materiał inna PM pokazywała rodzinie podczas swojego wesela, wszyscy byli mega zachwyceni i poleciało dużo komplementów, dzięki czemu, jestem umówiony na dwa spotkania w celu podpisania umowy - tam nie widzą takich rzeczy jak mityczne "malowanie światłem". Ale jeśli się komuś nie podoba, bo nie robię mitycznego "malowania światłem" to ok

    Tutaj wystarczy być bardziej lubianym, albo być w kółku adoracyjnym, wtedy wrzuca się pstryki dziecka robione na kanapie na pościeli, zajechane "insta" filtrami i lecą ochy i achy.

    nie można ściągnąć zdjęcia z komunii
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 03-04-2017 o 11:52

  7. #27

    Domyślnie

    Myślę, że przesadzasz. Moim zdaniem nie powinieneś się dziwić, że wymaga się od ciebie więcej niż od innych. Więcej luzu .

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ... wtedy wrzuca się pstryki dziecka robione na kanapie na pościeli, zajechane "insta" filtrami i lecą ochy i achy.
    Najpierw zachęcasz do śledzenia trendów na Insta, a teraz przeszkadzają Ci "insta" profile? Poza tym, obstawiałbym raczej na VSCO, a nie "insta-profile" bo powinieneś się orientować, że jakieś 90% ślubniaków obecnie na tym jedzie A co do zdjęć dziecka na pościeli, czy kanapie...nie przyszło Ci do głowy, że te ochy i achy są po prostu dlatego, że takie zdjęcie się podoba, bo jest naturalne? Ludzie wolą naturalne ujęcia, nawet jak są z szumem (często dodawanym celowo), niż wycackane w PS foty, gdzie dziecko w dodatku w nienaturalnych pozach ułożone. Sam zresztą byłem zafascynowany taką fotografią, ale szybko mi przeszło i wolę wykonywać teraz zdjęcia ludzi na kanapie, niż poustawianych nienaturalnie na tle imitującym deski np. Wystarczy zresztą prześledzić kilka profili, czy to na FB czy na Insta, gdzie ludzie wykonujący stylizowane zdjęcia dzieci, rodzin nagle ni stąd ni z owąd wrzucają zdjęcia typu "lifestyle" i szczycą się, że odkryli coś takiego jak naturalna fotografia rodzinna ale to już taki off-top...
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  9. #29

    Domyślnie

    W tym sęk, że niektórzy tutaj cisną, żeby zmienić pod nich cały warsztat, i ciężko niektórym zrozumieć że to zdjęcia mają się podobać potencjalnym ludziom, i jeśli tak jest, jeśli jest zainteresowanie i zdjęcia mają swoich odbiorców, i się podobają, to nikt nie będzie zmieniał całego swojego warsztatu pod kaprysy garstki internetowych forumowiczów, którzy na takich forach szukają dziury w całym, analizując "matematycznie" każde zdjęcie przez lupę

    Jarecky wystaw tutaj zdjęcie ze sztucznie dodanym szumem, to się przekonasz jaką lawinę krytyki za to dostaniesz. Ja kiedyś tak zrobiłem, to mi w exifa wchodzili i screenshoty exfia robiono, żeby mi udowodnić i pokazac że zrobiłem to co wiedziałem że zrobiłem Teraz żeby uniknąć takich scen, pozbywam się exifu i szkoda bo niektórzy chętnie by zerkneli.Tak samo jak zdjęcia beauty, przy których wskazany jest mocny retusz, to tutaj dostają pod tyłku bo są retuszowanie. Czasami mam wrażenie, jakby tutaj czas się zatrzymał na fotografii analogowej i najlepiej wrzucić klasyczny portret bw, jakieś laski z parchami na twarzy i będą lecieć plusy, bo to naturalne jest

    Co do Instagrama, mam od niedawna, i czy widzisz tam jakieś moje zdjęcia z insta filtrami ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 03-04-2017 o 21:50

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    [...] ciężko niektórym zrozumieć że to zdjęcia mają się podobać potencjalnym ludziom, i jeśli tak jest, jeśli jest zainteresowanie i zdjęcia mają swoich odbiorców, i się podobają, to nikt nie będzie zmieniał całego swojego warsztatu pod kaprysy garstki internetowych forumowiczów, którzy na takich forach szukają dziury w całym [...]
    To po co Ty tu wrzucasz fotografie? Dla reklamy i zdobycia wejść na stronę? Bo na to by to wyglądało, że nie chcesz słuchać uwag innych... bo przecież Twoim zdaniem i tak zdjęcia mają się podobać potem ludziom, a nie garstce internetowych forumowiczów...
    Ja myślałem, że Ty to wrzucasz dla Nas, dla forumowiczów, abyśmy się wypowiedzieli, ale Ty sobie tym forum robisz po prostu ruch na stronie.

    Troszkę jak nadęty bufon się zachowujesz i laska z fochami... jak się mówi dobrze o fotkach, to ok,,, ale jak już coś ktoś zauważy => aby Ci pomóc... to wielkie obrażenie majestatu, bo to nie są fotografie dla nas tylko dla klientów.

    Zatem pytanie chyba od nas wszystkich tutaj: Dla kogo i po co (jaki cel ?) wrzucasz tutaj te fotografie?

    Szok
    "Nikon"

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Plener Moszna
    By pastrana in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 19:11
  2. [ Architektura ] Zamek - Moszna
    By mosq in forum Architektura
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 10:42
  3. Kamila i Przemek | i reportaż, i plener
    By Iza Górska in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 15:30
  4. [ Architektura ] Zamek Neuschwanstein, czyli po PL Moszna
    By audik in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 19:03
  5. Ewelina i Przemek - plener (16)
    By willy_fil_ in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 07:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •