Close

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 92
  1. #71

    Domyślnie

    Wielkie dzięki.
    Faktycznie, u mnie to jest tak, że jest tam taki trym ICM, i tam w zaawansowanych da się wyświetlić wszystkie profile, i można wybrać. Czyli tych powyższych trybach Sterownik sam podstawia profil ICC zgodnie z wybranym medium ?

    --
    Czyli wracam chyba na dobrą ścieżkę, czyli najlepiej byłoby samemu profilować papiery, np. ColorMunki Photo ? - kosztuje to 3/4 drukarki.

    A do bw wejść w qtr.

    ---

    A co to jest w ogóle ColorBase 2, i gdzie to znaleźć, bo na stronach Epsona jakoś nie mogę.

    Ps.
    450 za gruby na P600? PRzecież na P600 moge drukowac nawet na foamboardach.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 23-04-2017 o 10:14

  2. #72

    Domyślnie

    Tylko który ColorMunki Photo czy Design? Widzę, ze CMPhoto zawiera wzornik ColorChecker, a ja mam już ColorCheccker Passport. Czy sprzedać Passporta (oraz posiadanego ColoMunki Display) i kupić wszystko razem w CMPhoto?

  3. #73

    Domyślnie

    Czujnik jest ten sam, różni się oprogramowaniem. Wersja design dla grafików, photo dla foto Color checker jest w postaci śmiesznej karteczki, którą wyjąłem z ciekawośći jeden raz, bo nie wiedziałem co to .
    Też długo ze sobą walczyłem i się w końcu przemogłem z kupnem, zwłaszcza że mam w planie kupno p400 lub p600, a ostatnio mi p800 po głowie chodzi, tylko jak to żonie powiedzieć ))

  4. #74

    Domyślnie

    Drukowanie zdjęć to niekończące się pasmo udręki i wątpliwości. Im większa wiedza o CM, im lepszy sprzęt, tym oczekiwania coraz większe a tym samym zadowolenie z uzyskiwanych efektów coraz mniejsze
    O kosztach tej zabawy już nie wspomnę
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Drukowanie zdjęć to niekończące się pasmo udręki i wątpliwości. Im większa wiedza o CM, im lepszy sprzęt, tym oczekiwania coraz większe a tym samym zadowolenie z uzyskiwanych efektów coraz mniejsze
    O kosztach tej zabawy już nie wspomnę
    Coś w tym jest Aczkolwiek wydaje mi się, że to odnosi się głównie do mattów, bo z podłożami bardziej foto, chyba będzie łatwiej.
    Albo skończy się (po tych moich testach sample packów) na tym, że zostanę przy 2, 3 sprawdzonych papierach i tyle.

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Czyli wracam chyba na dobrą ścieżkę, czyli najlepiej byłoby samemu profilować papiery, np. ColorMunki Photo ? - kosztuje to 3/4 drukarki.
    I tak i nie. Munkim zrobisz dość dobre profile, dla nowej pigmentówki. Nie będa one fantastyczne, ale często lepsze niż fabryczne. Jak podłączysz Munkiego do Argyll'a i będzie Ci się chciało dłubać, może być lepiej.
    Ale nie osiągnie się jakości profilu zrobionego przez świadomego operatora profesjonalnego spektrofotometru. Poza tym Munki ma filtr UV czyli można robić pomiar tylko M2, MO i M1 już nie.
    Jeśli Cię stać, to oczywiście lepiej go mieć niż nie mieć. Kolejny w serii kosztuje już tyle co ponad 2 takie drukarki...
    Ja bym na początek zamówił dobry profil u kogoś kto się na tym zna. Kosz ok. 100 zł. Dla pigmentów na tuszu PK, można je dość swobodnie zamieniać między standardowymi papierami.

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    A do bw wejść w qtr.
    tak, tu na pewno potrzebny jest jakikolwiek spektrofotometr

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    A co to jest w ogóle ColorBase 2, i gdzie to znaleźć, bo na stronach Epsona jakoś nie mogę.
    to jest narzędzie Epsona do linearyzacji drukarki (zakładając, że drukujesz ze sterownika a nie RIPa), rodzina z "2" (kiedys był ColorBase) od serii P600/P800 obsługuje też Color Munkiego. drukuje się plansze testowe CMYK na papierze Epsona, skanuje spektrofotometrem i zapisuje do pary drukarka-sterownik. dopiero na tak przygotowanym urządzeniu jest sens robić profilowanie. z biegiem czasu, jak drukarka przestanie trzymać parametry, nie trzeba będzie robić profili na nowo, tylko robi się powtórnie relinearyzację i wszystkie profile hulają. w zastosowaniach pro zaleca sie linearyzować nawet co miesiąc.
    teoretycznie drukarka z fabryki powinna być ok. moja P800 nie była...

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    450 za gruby na P600? PRzecież na P600 moge drukowac nawet na foamboardach.
    ok, więc im się nie chciało zrobic profilu

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Tylko który ColorMunki Photo czy Design? Widzę, ze CMPhoto zawiera wzornik ColorChecker, a ja mam już ColorCheccker Passport. Czy sprzedać Passporta (oraz posiadanego ColoMunki Display) i kupić wszystko razem w CMPhoto?
    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Czujnik jest ten sam, różni się oprogramowaniem. Wersja design dla grafików, photo dla foto Color checker jest w postaci śmiesznej karteczki, którą wyjąłem z ciekawośći jeden raz, bo nie wiedziałem co to .
    Też długo ze sobą walczyłem i się w końcu przemogłem z kupnem, zwłaszcza że mam w planie kupno p400 lub p600, a ostatnio mi p800 po głowie chodzi, tylko jak to żonie powiedzieć ))
    Wersja CM Photo.
    ColoMunki Display jest ok. z oprogramowaniem ColorMunki do zastosowań domowych. To to samo urządzenie co i1DisplayPro, tylko spowolnione programowo oraz nie da się go podłączyć do monitorów ColorEdge Eizo żeby kalibrowac sprzętowo, jakbys chciał na przyszłość. Color Munki Photo możesz już podpiąć pod Eizo, aczkolwiek jest to spektrofotometr i to z niższej półki więc szumi i gorzej sobie radzi w cieniach niż i1DisplayPro.
    Jak stary jest Passport? Blaknie po 2-3 latach.
    ColorChecker dostarczany z CM Photo jest dokładnie tym samy jaki jest zamknięty w plastikowej obudowie passporta (24 pola).
    Znam ten ból związany z zakupem drukarki - najpierw chce się coś małego, potem okazuje się, że pojemniki są małe i drogie, a na końcu wychodzi że jedynie sensowna opcja to drukarka A2 . Jak się policzy koszty w perspektywie 5 lat to wychodzi taniej - zakładam, że bardziej się drukuje niż nie drukuje. Ja ze starej A3+ (1400) przeskoczyłem na 3880 i nie żałuję (żona też ). teraz jeszcze doszła P800, czyli 3880 z nowymi tuszami i bardziej plastikowa obudową. P800 jako pro ma już serwis on site, czyli przyjeżdża do Ciebie. P400 fajne jest do eksperymentów, P600 to taki pomost między domowymi zabawkami a maszynkami do pracy. Od P800 zaczyna się zabawa. O wynalazkach typu L800 nie wspominam...
    Można kupić tez używaną 3880 i zalać dobrym tuszem jak ktoś lubi się babrać

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Drukowanie zdjęć to niekończące się pasmo udręki i wątpliwości. Im większa wiedza o CM, im lepszy sprzęt, tym oczekiwania coraz większe a tym samym zadowolenie z uzyskiwanych efektów coraz mniejsze
    O kosztach tej zabawy już nie wspomnę
    hihi, koszty zanim kiedyś spadną, ciągle rosną... krzywa uczenia się jest wieloletnia

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Coś w tym jest Aczkolwiek wydaje mi się, że to odnosi się głównie do mattów, bo z podłożami bardziej foto, chyba będzie łatwiej.
    Albo skończy się (po tych moich testach sample packów) na tym, że zostanę przy 2, 3 sprawdzonych papierach i tyle.
    raczej nie będzie.
    to wybierz po 2-3 papiery pod PK i MK i zamów dobre profile do nich, i już

  7. #77

    Domyślnie

    A co myślicie o zdalnym profilowaniu drukarki? Ja robię wydruk, a ktoś, kto ma dobre urządzenie robi profil ??

  8. #78

    Domyślnie

    dobre urządzenie i umiejętności...

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    A co to jest w ogóle ColorBase 2, i gdzie to znaleźć, bo na stronach Epsona jakoś nie mogę.
    zapomniałem napisać, że jest do ściągnięcia ze stron międzynarodowych Epsona, na pewno był kiedyś na australijskiej i US. przez moment nawet na polskiej (szukaj pod P600 lub P800)

  10. #80

    Domyślnie

    He, profil do Tecco pfr450 nie było w paczce do P600, ale za to jest w paczce do P800. Dla mnie to te same drukarki, które różnią się tylko formatem/rozmiarem.
    Niestety tego ColorBase2 nihu nie mogę znaleźć.
    Protective Spray natomiast mam od Tecco (bo na miejscu CP). Zakładam, że to to samo, co HM. Ta sama nazwa, ta sama cena.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 11-05-2017 o 22:00

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. epson sc-p600 vs canon pixma pro1
    By jaroo1 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 13:16
  2. Epson SC-P600 czy Canon Pixma Pro 1
    By enco in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 15:14
  3. Zarządzanie szarością - krótki przewodnik (Epson P600/P800)
    By Czornyj in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 20:42
  4. Epson P50 drukowanie ulotek
    By kibrat in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2016, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •