Close

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 92 z 92
  1. #91

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za rady, poszukam według wskazówek. Pisząc o papierze dość sztywnym miałem na myśli taki, żeby kartkę A3 można było wziąć do ręki i papier nie przelewał się pod własnym ciężarem. Nie musi być sztywny jak blacha. Drukowałem ostatnio w tym formacie dwustronnie album na Tecco PFR220 i wyszło bardzo dobrze. Mam też próby A4 na PFR295. Porównywałem oddanie kolorów na tych papierach oraz na Sihl 320 a także na papierach Fomei. Ogólne wrażenie jest takie, że drukując na macie pigmentem rezultat jest bardzo podobny na różnych papierach. Dopiero analiza szczegółów ujawnia różnice. Np. dla PFR220/295 słabo wychodzą miejsca bardzo jasno żółte lub kremowe. Są oddane jako prawie szare. To może powodować wrażenie zabrudzenia. Papier 220 jest odrobinę jaśniejszy, zaś 295 trochę bardziej ciepły, kremowy. Jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi.

  2. #92

    Domyślnie

    Pigment daje podobne rezultaty, zwłaszcza na papierach podobnego typu dla PK. Z MK jest trochę inaczej, różnice mogą być większe. Jeśli porównywałeś papiery, powinieneś to robić przy profilach zrobionych w tych samych warunkach. Profile od producenta papieru są bardzo różne, i zazwyczaj nie porównuje się na wydruku wtedy możliwości papieru, ale ich profile. Dlatego Epson USA zrobił kiedyś swoje osobne profile do hot press'a, inne niż te z Japonii dołączone do sterownika drukarki.

    Bawełny i inne fine art maty mają bardzo różne biele. Sihl 320 jest bez wybielaczy, dlatego jest żółtawy, podobnie jak hot press natural (ale ten już lekko mniej żółty), hot press bright jest już rozbielony, jeszcze nie tak mocno, solution royal już wali po oczach wybielaczami. Canson Rag Photographique 310 jest najbielszy ze wszystkich bez wybielaczy, najdroższy i jedyny na którym zdarzało się, że wydruki podobały mi się bardziej niż na hot press'ie.

    Próbuj i eksperymentuj, rób swoje profile, gramatura zazwyczaj koło 300 będzie najlepsza. Z cieńszych i tańszych, jest Hahnemuhle Matt Fibre 200 (i podobne od Tecco i Ilforda), alfa celuloza, jest też wersja dwustronna, naturalna biel, dość tani i całkiem dobrze radzący sobie z wydrukami fine art.
    BTW, hot press był tak na prawdę dwustronny, mimo że nominalnie ma jedną stronę do druku, ale wydruk na drugiej był w praktyce identyczny.

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Podobne wątki

  1. epson sc-p600 vs canon pixma pro1
    By jaroo1 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 13:16
  2. Epson SC-P600 czy Canon Pixma Pro 1
    By enco in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 15:14
  3. Zarządzanie szarością - krótki przewodnik (Epson P600/P800)
    By Czornyj in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 20:42
  4. Epson P50 drukowanie ulotek
    By kibrat in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2016, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •