Close

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 92
  1. #81

    Domyślnie

    to nie te same drukarki
    nie szukałes zbyt dokładnie, znalazłem w 15 sek
    http://tech.epson.com.au/downloads/c...grouptypeid=22
    wybierz tylko system operacyjny
    nie wiem jaki spray oferuje Tecco

  2. #82

    Domyślnie

    A niby czym się różnią poza formatem i pojemnością tuszy?

    Spray ten: https://www.centrumpapieru.pl/produk...00ml,7372.html
    Chociaż dostałem puszkę z odrobine inną etykietą tak jakby zaprojektowaną specjalnie dla CP. Hmmm

    No szukałem na stronie australijskiej, ale widać nieskutecznie. Ok. Dzięki

    ---

    Przy konwersji do Grey Gamma 2.2 także mamy do wyboru Intent: czy w tym miejscu ma to jakieś znaczenie? Efekt widzę ten sam przy Prc czy RelC.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 11-05-2017 o 23:43

  3. #83

    Domyślnie

    Ale ten spray wali, i to długo po. Spryskałem nie jeden, czy dwa wydruki, ale kilkanaście zaległych. Jakbym miał pracownię malarsko-stolarską.

  4. #84

    Domyślnie

    jeśli dobrze pamietam, moaja różne algorytmy screeningu i inne ink limity dla poszczególnych papierów, czyli inaczej walą kropki na papier, dopiero plotery od 24' w górę są takie same (podmienialne profile itp)

    w jakim calu i z czego (jakiego profilu) konwertujesz do GG2.2? jesli nie ma to związku z drukiem i konwertujesz tylko obraz RGB ale szary to nie ma znaczenia

    ten spray to nitro, wiec musi walic

  5. #85

    Domyślnie

    P600 chyba drukuje mniejszymi kroplami niż P800 (2,5 vs 3,5 pikolitra) Dla pocztówkowych formatów to chyba ma znaczenie. Gdzieś natknąłem się na info, że P800 nie obsługuje rozdzielczość 5760. Ponoć jest różnica między A3plus w 5760 a A2 w 2880.

    Choć dla mojego D810 (któy robi 40x60cm przy zachowaniu 300dpi) lepiej pasowałaby P800
    ---
    Mam na myśli konwersję czarno-białych zdjęć z sRGB do GG.2.2 przed wydrukiem w PS za pomocą Edit/Convert to profile
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 13-05-2017 o 10:35

  6. #86

    Domyślnie

    nie ma znaczenia, ja pocztówki, jak i większość zdjęć, drukuje w 1440x720. P800 ma dla foto (na driverze Epsona) dwa glowne tryby: 2880x1440 i 1440x720, czasami dla słabszych matów też 720x720
    różnica między dwoma najwyższymi jest w praktyce tylko na glossy w punkcie czerni można zejść jeszcze niżej. resztę różnic widać dopiero pod mikroskopem, mogę wrzucić kilka przykładów
    wyraznie mniejsze krople są w druku barwnikowym, w pigmencie różnica między 2.5 i 3.5 pkl nie ma znaczenia.
    pod Epsona zdjęcia powinny mieć dokładnie 360 ppi (nie 300 i nie dpi), żeby sterownik nie skalował, bo robi to bardzo źle i może pojawić się mora
    convert to --> sRGB do GG2.2, nie ma znaczenia jak wczśniej pisałem

  7. #87

    Domyślnie

    Sorki, tak ppi.

    The biggest difference between the P600 and P800 is that you can only do 13” wide prints from P600 whereas the P800 handles up to 17” wide. This is a big deal for fine art printing as that allows for prints at 360 pixels per inch (ppi) from high resolution cameras like the Canon 5DsR, Sony A7R Mark II and D810 without resizing for the best possible print quality.

    Tylko, że mój D810 robi 300 ppi [7360x4912pix, ok. 60x40cm] (Ust najwyższa jakość, Raw 14-bit, nieskompresowany)
    Jak przeskaluje w Ps na 360 to wychodzi mi ok. 52x34cm

    Czy chcesz powiedzieć, że do druku na Epsonie lepiej jest przeskalować w Ps na 360, jeśli mam zapas?
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 13-05-2017 o 11:52

  8. #88

    Domyślnie

    Nie wiedziałem o tym, ale na forach faktycznie piszą, że natywna rodzielczośc Epsona to 360ppi.
    The rule is 360 ppi for Epson, 300 for Canon and HP.

    ---
    Trochę zaskoczył mnie HM PR 308. Jest bielszy od Epsona HP natural, a nawet ciut bielszy o Epson HP Bright.
    Ma też bardziej widoczną fakturę, HotPressy są od niego gładsze.

  9. #89

    Domyślnie

    Mam pytanie do Unesco w kwestii jakości papieru Tecco PFR295. Pisałeś, że wydruki wychodzą brudne i papier ma konkurencję na rynku. Potrzebuję dość sztywnego papieru fine-art A3 do drukowania w kolorze na Epsonie P600. Czy mógłbyś podpowiedzieć papier podobnej klasy i w podobnej cenie do PFR295, ale według Ciebie lepszy?

  10. #90

    Domyślnie

    Nie wiem, może komuś się dobrze drukowało na PFR295, mi na moich Epsonach nie. Musiałbyś sam spróbować.

    Pytanie czy potrzebujesz bawełnę, czy może być zwykłą alfa-celuloza? Bawełna zazwyczaj nie jest tak sztywna, sama nazwa Rag oznacza "szmata"...

    Najsztywniejszą bawełnę i wg mnie najlepszy papier matowy jaki widziałem to Epson Hot Press, ale już nieprodukowany. Jeśli gdzieś jeszcze znajdziesz, nawet w zagranicznych sklepach, to bierz w ciemno. Sztywny jest też dość sztywny jak na bawełnę Sihl 320. Epson ma teraz nową serię 4 różnych Fine Art Cotton. W sklepie Epsona było parę miesięcy taniej niż w pozostałych miejscach.

    Ja drukuję ostatnio na Ilfordzie, texture cotton rag, bardzo delikatna tekstura. Jest bardzo ok.

    Jeśli ma być tanio a w miarę dobrze, to Solution ma całą gamę papierów matowych fine art, całkiem niezłych, musiałbyś popróbować. I bawełna i alfa celuloza.

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. epson sc-p600 vs canon pixma pro1
    By jaroo1 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 13:16
  2. Epson SC-P600 czy Canon Pixma Pro 1
    By enco in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 15:14
  3. Zarządzanie szarością - krótki przewodnik (Epson P600/P800)
    By Czornyj in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 20:42
  4. Epson P50 drukowanie ulotek
    By kibrat in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2016, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •