Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92
  1. #11

    Domyślnie

    wszystkie te matryce to TFT
    sprawdziłem, w tym modelu była matryca typu TN (nie IPS), więc, żeby nie używac mocnych określeń, low-end (bez względu na to co producent laptopa pisze o wyświetlaczu). poza tym, matryce to nie wszystko, krytyczna jest elektronika sterująca matrycą i za to się płaci w Eizo i NECu.

  2. #12

    Domyślnie

    Nie mogę zgodzić się na wrzucanie mojej matrycy do jednego worka z resztą matryc TN, czy innych. Jak sam napisałeś, ważne jest tu wykonanie, elektronika, zresztą musiałbyś zobaczyć. Ja widzę sporą różnicę między moim ekranem a np. nawet dzisiejszymi Retinami (nie wspominając już o innych), na plus dla mojej. A to, że była to wtedy high-end, to nie producent pisał, tylko niezależny recenzent, jeden z wielu.

    Breaking news - CP już dostało mój papier, wyślą go kurierem, dorzucą też na osłodę Sample Pack Epsona, oraz parę arkuszy Cansona Rag Photographique (A3, bo akurat nie mają A4, a zasugerowałem im, że chętnie bym go przetestował). Więc myślę, że się zrehabilitowali
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 30-03-2017 o 14:40

  3. #13

    Domyślnie

    nie ma laptopów high-end jeśli chodzi o wyświetlacz, w praktyce każdy laptop jest lata świetlne od monitora graficznego, bez względu na to jakbyśmy mocno zaklinali rzeczywisctość. a jeśli jest to TN, to tym bardziej (technologii się nie przeskoczy).

    co to był za niezależny recenzent? specjalizujący się w zastosowaniach graficznych i wyświetlaczach (takich jest niezmiernie mało)? bo jeśli nie, to z taką recenzją nie będę pisał co można zrobić. piszą zazwyczaj że obraz ma ładne kolory, podświetlenie jest równomierne, nawet jeśli je mierzą, nie podają jaka powinna być referencja itp itd, czasami pokazują kąty widzenia, czasami jakieś kolorki zmierzone z któymi nie wiadomo co zrobic

    tak czy siek, cieszę się, że jesteś tak zadowolony ze swojego wyświetlacza w laptopie i życzę Ci, żebyś był jeszcze bardziej zadowolony z monitora graficznego, jeśli taki sobie kupisz, a w międzyczasie możesz na spokojnie poczytać formum MVA

    CP się zrehabilituje jak: 1) dostaniesz to co Ci teraz obiecali, 2) w przyszłości nie bedą robili takich baboli

  4. #14

    Domyślnie

    Ale nie chodziło mi o porównywanie wyświetlacza w laptopie do monitora, a jedynie w kontekście samych laptopów. Mniejsza z tym.

    Od czytania o dawnych papierach ciemniowych jakoś przeskoczyłem do tradycyjnych technik foto, i znalazłem coś takiego.
    Orientujesz się może, jak to ma się do pigmentowych drukarek, jak nasze, czy podobne...

    https://www.youtube.com/watch?v=zHti...ature=youtu.be
    (ciekawe też o jakim papierze mówi na samym końcu)

    i

    http://technikiszlachetne.pl/?p=598

    http://technikiszlachetne.pl/?p=598

  5. #15

    Domyślnie

    to się nie ma, chyba że negatyw jest przygotowany na folii na drukarce w technice Digital Negative (DN) wtedy moża za jego pomocą zrobić takie odbitki, ale DN to wyższa szkoła jazdy, potrzeba innych tuszy, pełnego robienia indywidualnych krzywych itd

    to co na Epsonach można zrobic, to poza DN, druk carbonowy pigmentem, zastępuje się oryginalne tusze, tuszami cz.b. (np 7 szarości + mat + gloos optimiser), robi indywidualne krzywe, drukuje nie ze sterownika ale prze QTR. Tusze to np. Piezography lub MIS. Opanowanie całego procesu też nie jest proste, ale efekty są znakomite. analogowy wygląd, panowanie nad cieniami z mnóstwem deltali, jasne tony są drukowane bardzo jasnym tuszem, czyli papier ma duzo jasnych kropli, a nie mało czarnych. Jakość jest znakomita. Na szlachetnych papierach mat i barytach, cudna. Ja z tego powodu kupiłem P800, żeby działąjącą 3880 przerobić na czysty cz.b. Cena tuszy podobna jak oryginalnych Epsonów. czysty carbon jest mniej lub bardziej brunatny w odcieniu. trwałość, ogromna.

  6. #16

    Domyślnie

    Hmm ciekawe, jednak nie wiele z tego rozumiem. Musiałbym to zobaczyć. Tak samo techniki tradycyjne to dla mnie już bezpowrotna bajka. Choć robiłem kiedyś coś analogowo, ale zupełnie bez świadomości, bez wywoływania samemu. Także jestem raczej dzieckiem cyfry. Nie mniej jednak chodzi mi w wydrukach w sumie o to samo, czyli przywrócenie namacalnej postaci zdjęciom, no i statusu, trwałości jak mają dzieła sztuki. Natomiast raczej nie chodzi, aby udawać/podrabiać dawne techniki czy tzw. loook. Dobrze jednak mieć świadomość, co się w ogóle robi, i skąd to się wzięło.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 31-03-2017 o 00:03

  7. #17

    Domyślnie

    Poczytaj sobie w wolnej chwili na http://piezography.com/ o K7.
    Całość jest dość prosta, zmnieniasz tusze z kolorowych oryginałów Epsona na zamienniki, ale tylko w skali szarości (MK, PK + 6 szarości).
    Zobaczyć nie jest łatwo, bo w Polsce mało kto tak drukuje. Ja mam kilkanaście wydruków i są fantastyczne (na bawełnie i barycie), bardzo analogowe, bardzo naturalne, jakby nie-cyfrowe, namacalne. W tym roku też przerobię swoją drugą drukarkę w tym stylu.

    Co do trwałości, K7 Carbon (bez domieszek chłodnych pigmentów) ma prawie nieskończoną trwałość.

    P600 też da się przerobić . oczywiście jest to trudna decyzja, bo kasujemy sobie kolor. Rozwiązaniem pośrednim jest zastosowanie Quad Tone Rip'a (dostępny za darmo do sprawdzenia, jak sie spodoba 50$) ale bez Piezography, tylko z oryginalnymi tuszami Epsona. Wykorzystuje się wtedy czarny + 2 szarości (takie K3, zamiast K7), ale ponieważ można w tym RIPie sterować prawie wszystkim, dobrze zrobione krzywe dają również fantastyczne wyniki, znacznie lepsze niż ABW albo druk z wykorzystanmiem profilu ICC, bliski analogowemu wyglądowi, bardzo namacalne.
    Ostatnio edytowane przez unesco ; 31-03-2017 o 10:50

  8. #18

    Domyślnie

    Przyszła paczka od CP, dosyć duża, solidnie spakowane. Dostałem dodatkowo Sample Pack Epsona A4 i to ten 20-arkuszy (nie ma tam co prawda TPP, ale niech będzie) oraz 4 arkusze Cansona A3 Baryt Photographique (tu akurat myślałem, że przyślą ten Rag). Ale w sumie jestem zadowolony
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 31-03-2017 o 20:10

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    ...a w międzyczasie możesz na spokojnie poczytać formum MVA...
    Znalazłem tam twój wpis...
    https://mva.pl/viewtopic.php?f=7&t=2609
    Mogłeś mi go od razu zapodać

  10. #20

    Domyślnie

    nie zapodawałem, bo z biegiem czasu mam inne zdanie niż tam kiedyś napisałem o niektórych papierach

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. epson sc-p600 vs canon pixma pro1
    By jaroo1 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 13:16
  2. Epson SC-P600 czy Canon Pixma Pro 1
    By enco in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 15:14
  3. Zarządzanie szarością - krótki przewodnik (Epson P600/P800)
    By Czornyj in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 20:42
  4. Epson P50 drukowanie ulotek
    By kibrat in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2016, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •