Close

Zobacz wyniki ankiety: RAWki 137

Głosujących
45. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1 siemalysy

    2 4,44%
  • 2 davidoz

    12 26,67%
  • 3 bic44

    11 24,44%
  • 4 greku792

    5 11,11%
  • 5 gswito

    3 6,67%
  • 6 Ostry600

    5 11,11%
  • 7 pawl_s

    4 8,89%
  • 8 notdot

    6 13,33%
  • 9 thekrycha

    5 11,11%
  • 10 Bartek-

    10 22,22%
  • 11 wit232

    2 4,44%
  • 12 mojave09

    3 6,67%
  • 13 szymkowskiraw

    3 6,67%
  • 14 oberd

    6 13,33%
  • 15 NBogdan

    14 31,11%
  • 16 kodkod3

    5 11,11%
  • 17 texxx

    2 4,44%
  • 18 madebyzosiek

    9 20,00%
  • 19 darosh86

    6 13,33%
  • 20 And.N

    4 8,89%
  • 21 hydra_ulik

    2 4,44%
  • 22 SerU

    8 17,78%
  • 23 FastMan

    1 2,22%
  • 24 gzs

    0 0%
  • 25 Boston

    10 22,22%
  • 26 puls

    3 6,67%
  • 27 andree

    0 0%
  • 28 spiritus

    2 4,44%
  • 29 kolorowooka

    5 11,11%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60
  1. #11

    Domyślnie

    Ale skosy Jeden wyszedł bardzo fajnie i dostał mój głos Szkoda, że nikt nie zrobił Moslerowi pod górkę
    Wachlarz obróbkowy przeogromny

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @spiritus - myślę, że jednakowe zasady powinny obowiązywać każdego. To nie jest wersja jubileuszowa, a stadardowe RAWki, jak widać dla większości są jasne i zdecydowana większość nic nie wymazywała. Dyskwalifikacje uważam za stosowne. Regulaminy są od tego żeby je czytać
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta

    @spiritus - myślę, że jednakowe zasady powinny obowiązywać każdego. To nie jest wersja jubileuszowa, a stadardowe RAWki, jak widać dla większości są jasne i zdecydowana większość nic nie wymazywała. Dyskwalifikacje uważam za stosowne. Regulaminy są od tego żeby je czytać
    Poczytałem regulamin Te dwa punkty są tu istotne:

    2.2 Nie można używać wtyczek zewnętrznych, np. Nik Software, Perfect Effects, poza tym dozwolone jest korzystanie z pełnej funkcjonalności danego programu do wywoływania plików RAW, z ewentualnymi ograniczeniami wynikającymi z punktu 2.3

    2.3 Autor pliku RAW danej edycji może zastrzec wyłączenie lub ograniczenie niektórych narzędzi w odniesieniu do konkretnej edycji (np. nie wolno kadrować czy używać narzędzia w rodzaju Spot Removal); ograniczenia te powinny być zaprezentowane przy rozpoczęciu edycji. Niezastosowanie się do tych ograniczeń prowadzi do dyskwalifikacji pracy, ostateczne słowo w razie niejasności ma autor pliku RAW.

    Przy rozpoczęciu tej edycji było napisane:

    Żadnych zastrzeżeń - to, co w standardowych rawkach

    W standardowych rawkach: "dozwolone jest korzystanie z pełnej funkcjonalności danego programu do wywoływania plików"

    Zastrzeżeń nie było na początku, więc można zinterpretować, że usuwanie jest dopuszczalne.
    p.2.2 chyba jest nadrzędnym ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 23-03-2017 o 11:05

  3. #13

    Domyślnie

    Jako, że moja praca się załapała do wywalenia. Długo sie zastanawiałem, czy wycinać czy nie. Czytałem kilka razy regulamin i doszedłem do wniosku, że nie było to zabronione.

    Kiedyś wydaje mi się, że było zaznaczone, że stemplowanie, wycinanie i kopiowanie elementów jest zabronione.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  4. #14

    Domyślnie

    Muszę się zgodzić z kolegą @And.N. Nie ma w regulaminie takiego zapisu. Było już o tym w kontekście mojego diabelka kilka edycji temu. Wtedy mówiliśmy o tradycjach i dobrych zwyczajach rawkowych ale jeżeli ma być dyskfalifikacja to powinno być to zapisane w regulamin czarno na białym.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  5. #15

    Domyślnie

    A RAWy wywołujecie w Camera Raw, LR, Capture One, czy View NX? Coś mi się zdaje, że w tych programach nie ma narzędzi do klonowania (nie tak zaawansowanych, jak w PS)... Argumentem jest plik xmp - jeśli w nim nie ma zawartych WSZYSTKICH informacji o obróbce, praca jest niezgodna z regulaminem.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  6. #16

    Domyślnie

    Tu głównie rozchodzi się o to, moim zdaniem, że przy rozpoczęciu edycji powinno być napisane o nie dopuszczeniu do używania Spot Removal, a tymczasem było: żadnych ograniczeń - to, co w standardowych rawkach.

  7. #17

    Domyślnie

    A użyłeś spot removal, czy usuwałeś w PS? Jeśli plik xmp to potwierdza, to regulaminu nie złamałeś. Użyłeś pełnej funkcjonalności - i tu problemu nie widzę. Chodzi mi o przypadki, gdy po wywołaniu pliku i wygenerowaniu pliku xmp dokonywane są dalsze zmiany, których już w pliku xmp nie ma. Dlatego jest on wymagany
    Ostatnio edytowane przez SerU ; 23-03-2017 o 11:30
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  8. #18

    Domyślnie

    Czym się różni, z technicznego punktu widzenia, usunięcie plamki po oleju na matrycy od całego samochodu na zdjęciu?
    Albo obie wersie są dopuszczalne, albo żadna.
    Zdecydujcie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Jeśli plik xmp to potwierdza, to regulaminu nie złamałeś. Użyłeś pełnej funkcjonalności - i tu problemu nie widzę.
    Teraz trzeba wywołać Kierownika, niech potwierdzi lub zaprzeczy.

    P.S.
    Moja superpraca została, ale nic nie usuwałem.
    Ale chodzi o zasady, aby były jasne.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  9. #19

    Domyślnie

    Ale poleciałeś z tym porónaniem Usuwanie plamki, to kosmetyka, która nie wpływa na merytoryczną zawartość zdjęcia, usunięcie jakiegoś elementu, to już raczej poważna ingerencja Równie dobrze można powiedzieć, że w sumie dodanie motion blur, to też niewielka zmiana (a akurat przy tym zdjęciu wiele by zmieniła).
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    A użyłeś spot removal, czy usuwałeś w PS? Jeśli plik xmp to potwierdza, to regulaminu nie złamałeś. Użyłeś pełnej funkcjonalności - i tu problemu nie widzę. Chodzi mi o przypadki, gdy po wywołaniu pliku i wygenerowaniu pliku xmp dokonywane są dalsze zmiany, których już w pliku xmp nie ma. Dlatego jest on wymagany
    Użyłem Spot Removal, akurat nie w stosunku do samochodu i moja praca jeszcze "ocalała". Plik xmp tego nie potwierdza bo wywoływałem z .dng, a wtedy nie ma możliwości wygenerowania takiego pliku. Wysłałem natomiast preset z LR z zastosowaną obróbką.
    Skąd wiesz, że te zdyskwalifikowane prace nie miały .xmp i była użyta tylko wywoływarka RAW ?, a z góry jakby stwierdziłeś o zasadności dyskwalifikacji.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki nr 136- głosowanie
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 14:27
  2. Zabawa w RAWki nr 134- głosowanie
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 20-02-2017, 17:15
  3. Zabawa w RAWki nr 133- głosowanie
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 18:12
  4. Zabawa w RAWki nr 132- głosowanie
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 16:30
  5. Zabawa w RAWki nr 131- głosowanie
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 00:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •