Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 136

Wątek: Jaki statyw?

  1. #1

    Domyślnie Jaki statyw?

    Witam,

    Moje dwa statywy hamy rozleciały się na drobne kawałki, więc muszę kupić coś lepszego. Mam na ten cel 400zł, co polecacie? Zależy mi na solidnej konstrukcji i w miare lekkiej. Czy w tym przedziale cenowym dostane statyw z głowicą?

    Jedyne co znalazłem z głowicą w tej cenie to Velbon Sherpa 803R, ciekawy jest jeszcze Slik PRO 700DX ale bez głowicy.

    Z góry dzięki za odp.
    Ostatnio edytowane przez huston11 ; 12-01-2011 o 16:19

  2. #2

    Domyślnie

    Jasne, że to 400zł znajdziesz zestaw z głowicą.
    Np. ten triopo to statyw + 'główka'. Nie wiem tylko czy maksymalna wysokość 143cm ci wystarczy.
    Wystarczy?

  3. #3

    Domyślnie

    Slika Ci szczerze polecam. Sam mam wersję Pro 500. Bardzo dobrze się spisuje. Ostatnio chciałem nawet go sprzedać bo zbieram na szkiełko, ale po chwili wahania postanowiłem go zostawić. Mam od nowości bez śladów użytkowania. Jak naprawdę mnie przyciśnie to wtedy przemyślę to jeszcze raz
    Zbędny

  4. #4

    Domyślnie

    Sherpa 600r jest całkiem okej, miałem dość długo, potem pożyczyłem koledze bo potrzebowałem czegoś solidniejszego pod wielki format.
    Völkchlor

  5. #5

    Domyślnie

    wolałbym coś wyższego jak ten slik czy velbon...

  6. #6

    Domyślnie

    Velbon Sherpa 603r - mam polecam. Bardzo solidnym i miły w obsłudze 170 cm, a minimalnie to właściwie z ziemi dzięki możliwości odwrotnego mocowanie body.
    Ostatnio edytowane przez szymon708 ; 12-01-2011 o 22:42
    Nikon D7200 | D90 + MB-D80 | T11-16 2.8 | N35 1.8G | N18-105 3.5-5.6 | T90 2.8 Macro | T70-200 2.8 | SB-900 | YN-560 III

  7. #7

    Domyślnie

    OK, to ja się podepnę. Byłem wczoraj w Miejskiej Macalni i tak totalnie w ciemno wymacałem Slika Pro 330DX. Dzisiaj czytam o tych statywach, czytam... i wyczytałem, że jest dość chwalony. Czyli mam nosa Co mnie martwi - może być dla mnie zbyt niski (160cm w opisie). Mierzę sobie te niecałe 190 cm.

    Sporo dobrego można również przeczytać o Velbon Sherpa 600R. Na jakimś filmiku ktoś mówił o głowicy kulowej, a w opisie widzę wszędzie 3D... chociaż ustawianie na jedną wajchę. To, że na jednej wydaje się OK. Jest wyższy od Slika: 170 cm + 8 cm aparat... no już można pomyśleć. A może już lepiej 803R z kulową?

    No i nagle trafiłem na taki wynalazek, czyli Triopo MX-1327. Co o tym sądzicie? Te 14kg to jak dla mnie przesada, ale kusząca wydaje się wysokość: 178cm. Faktycznie tyle ma? Każdy inny ma mniej niż 150 cm. Do tego głowica, aparat i do wizjera mogę na palcach stawać. Wydaje się również solidnie wykonany. Minus taki, że muszę do tego dokupić głowicę... powiedzmy Manfrotto 496RC2 bądź MN391RC2 głowica JUNIOR z płytką RC2 - obie 200 zł z grubsza. Jeszcze nie zdecydowałem się czy wolę kulkę, czy 3D. No chyba, że coś niecoś tańszego dobiorę np. Triopo B-2 ewentualnie Triopo NB-2S.

    Różnica w cenie jest. Trzeci wariant to 100% ceny opcji pierwszej. Tak więc jeśli pierwsza opcja jest wystarczająca to super, bo w cenie trójki będę mieć statyw i YONGNUO YN460-II, którą też musiałbym sobie sprawić. Powiedzcie mi - czego potrzebuję? ;-P

    W chwili obecnej D80 + T17-50, T90, ale kiedyś fajnie byłoby wzbogacić się o 70-200 i to będzie raczej największa rura w jaką się zaopatrzę.
    Ostatnio edytowane przez Sculptoris ; 19-01-2011 o 21:54
    pozdrawiam

  8. #8
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymonvader Zobacz posta
    Slika Ci szczerze polecam. Sam mam wersję Pro 500.
    Ja mam wersję 350 pr i też polecam... Nigdy mnie nie zawiódł... Ludzie zajmujący się foto twierdzą, że to jedyna alternatywa cenowa

  9. #9

    Domyślnie

    Sam mam slika 700. I nie zaluje ani jednej wydanej zlotowki. Mozna na nim siedziec. Ale swoje wazy. No ale coz, jesli chcesz zabezpieczyc sprzet to bedzie to bardzo dobry wybor

  10. #10

    Domyślnie

    No to cenowo Slik 500 i 700 są zbliżone do mojego trzeciego wariantu (500 taniej, 700 nieco drożej). Jak w porównaniu z nimi wypada Triopo MX-1327 z głowicami Manka, bądź też Tripo? Który zestaw dla Was wydaje się ciekawszy? Oczywiście ocena wcześniejszego porównania nadal mnie ciekawi. Może ktoś miał okazję pobawić się tymi modelami i ma cenne spostrzeżenia?
    pozdrawiam

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •