Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53
  1. #41

    Domyślnie

    Karbonowy kosztował jakieś 800 zł + VAT w Chinach.

  2. #42

    Domyślnie

    Cyferki chyba mi się nie pomyliły, za to możliwe że z literkami jest coś nie tak. Statyw jest zwykły aluminiowy a nie z włókna węglowego, ale też waży niewiele (z tego co pamiętam to poniżej kilograma razem z głowicą). W każdym razie kosztował ok 2 i pół stówki i tyle (może odrobinę więcej) jest warty. Kiedyś kupiłem taki sam albo bardzo podobny w Polsce za ok 3 stówki.

    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 21-04-2017 o 21:41

  3. #43

    Domyślnie

    Ja potrzebowałem statyw dla syna na teraz, oraz po sprawdzeniu cen na dalekim wschodzie wszędzie było 200 dolców, a więc cena którą zapłaciłem była bardzo dobra, bez zamawiania, czekania, dodatkowych opłat, z możliwością sprawdzenia przed zakupem, 6 lat gwarancji, sumując wszystko na plus. Wiem, takie rzeczy jak statyw są relatywnie drogie na naszym rynku, ale nie mam na to wpływu.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  4. #44

    Domyślnie

    Faktycznie coś Sirui zaszalało z cenami... od kilku lat używam turystycznie modelu T-005 - mały, lekki a do tego kosztował 279zł...
    Jedyne do czego mogę się doczepić, to debilne mocowanie szybkozłączki, którą trzeba dokręcić malutką i średnio dostępną śrubą o dość wąskim gwincie
    Czarny pasek na żółto haftowany

  5. #45

    Domyślnie

    Tego imbusu wcale nie trzeba używać. Wystarczy moneta.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    ... Wystarczy moneta.
    Przykra wiadomość dla gołodupców

  7. #47

    Domyślnie

    Koledze raczej chodziło o mocowanie płytki do głowicy. Nie jest to zatrzaskowa szybkozłączka, tylko coś w rodzaju imadła. Też mnie to wkurza. Ale do walizki Wizz, BeFree mi nie wchodzi.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #48

    Domyślnie

    Zarówno mocowanie płytki do głowicy jak i przykręcanie jej do aparatu w Sirui jest średnio wygodne. Podobnie z rozkładaniem i składaniem nóżek. Dla mnie za statywami z tej serii przemawia to, że są małe, lekkie i dość wytrzymałe. Najbardziej przemawiała do mnie ich cena, ale teraz statywy tej marki zdaje się, że mocno podrożały i raczej bym ich nie wybrał. No chyba, że podrożały też wyroby konkurencji.
    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Cyferki chyba mi się nie pomyliły, za to możliwe że z literkami jest coś nie tak...
    Jednak to cyferki mi się pomyliły zaś literki są ok. Także jeszcze raz. Za ok 250 PLNów, kupiłem T-005KX z głowicą C-10 i z 6-letnią gwarancją realizowaną na terenie Singapuru Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Sensu mojej wypowiedzi to jednak nie zmienia aż tak bardzo. Sirui zaczęło się mocno cenić. Nawet mój alu złomik kosztuje teraz w sklepie ok 5 stówek.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 27-04-2017 o 12:40

  9. #49

    Domyślnie

    A co Koledzy myślą o statywach Velbon do amatorskiego focenia (nie filmuję, więc pod katem tylko zdjęć)? - Przymierzam się do którejś z serii SHERPA. Miałem Velbon EX 630 i bardzo odpowiadało mi rozwiązanie głowicy. Jak oceniacie tą firmę?
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cezet Zobacz posta
    Jedyne do czego mogę się doczepić, to debilne mocowanie szybkozłączki, którą trzeba dokręcić malutką i średnio dostępną śrubą o dość wąskim gwincie
    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Koledze raczej chodziło o mocowanie płytki do głowicy. Nie jest to zatrzaskowa szybkozłączka, tylko coś w rodzaju imadła. Też mnie to wkurza.
    Zerknijcie tu i tu. Są też tańsze.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. który statyw porządny ale turystyczny
    By tokarool in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 23:12
  2. [ Foto-żart ] Pakiet turystyczny
    By Wizymir in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 17:28
  3. GPS turystyczny
    By jajacek44 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 21:41
  4. Statyw turystyczny- jaki wybrać?
    By 124miko in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 19:38
  5. [ Krajobraz ] Pstryk turystyczny
    By GUINNESSts in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-01-2010, 12:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •