Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53
  1. #21
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Osobiście odradzam kupowanie statywów których nogi składają się do góry w kierunku głowicy. Dość szybko nogi zaczynają luzem latać a ciągłe ich dokręcanie jest wkurzające, jak w/w modelu.
    Możliwość obracania nóg do góry nie wyklucza, by ich nie obracać... Straci się ok. 13 cm i po krzyku.

    Dziś kupiłem Triopo, dokładnie obejrzałem, porozkręcałem, poskręcałem i nie sądzę by miało się coś rozlecieć. Wszystko jest z metalu, gwinty są zabezpieczone klejem do śrub. Nie ma szans by śruba M6 zabezpieczona klejem miała się luzować, zwłaszcza że po max dokręceniu, nie ściska zawiasu na amen - dobrze to przemyśleli dobierając długość gwintu i odpowiednie podkładki.

    PS
    Nie dam przecież 2 klocki za statyw z profi głowicą, gdy zbieram na depińćset...
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcepanek Zobacz posta
    Przez wiele lat targałem w góry 055XPROB plus 410 junior. Po ostatnim wypadzie powiedziałem koniec.
    Testowałem sobie "Be Free" IT15, IT25.
    Nie jestem przekonany, że te maleństwa są w stanie utrzymać mi stabilnie body + UWA.
    Sam do mojego BeFree mialem przypiete D810 + N24-70 i nawet przy czasach 20s+ bylo bez poruszen teraz przypinam D3300+N24-70 i nigdy mi sie nie zdazylo zeby zdjecie bylo poruszone jednak glownie sa to zdjecia w miescie noca co do ciezkiego terenu sie nie wypowiem jak narazie W tym miesiacu wybieram sie na Majorke i moze zabiore statyw to bede mogl cos wiecej powiedziec + podeslac jakies tam pstryki

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  3. #23

    Domyślnie

    Dziękuję za info, jednak wybrałem coś solidniejszego od "be free" aczkolwiek trochę cięższego.

  4. #24
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  5. #25

    Domyślnie

    Co o tym można powiedzieć: jakiś chińczyk, może być dobry albo kiepski. W podobnej cenie są Triopo i nieco droższe Benro w polskich sklepach ktore można pójść i sprawdzić osobiście.

  6. #26

    Domyślnie

    Osobiście polecam Benro- bardzo dobra firma z produktami za normalna cenę. Co do zakupów chinczyków na zagranicznych portalach to czasami można się pozytywnie zdziwić ostatnio kupiłem slider ( podróbkę Edelkrona) i jestem baaardzo zadowolony.
    Inna perspektywa fotografii i filmu| skynetic
    Nowe studio fotograficzne w Łodzi| piorunstudio.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fazinsk Zobacz posta
    ma ktoś jakieś doświadczenia z takim ustrojstwem ?? https://www.olx.pl/oferta/profesjona...9-IDl9IVI.html
    Jest to całkiem niezły chiński statyw. Sama mam podobny model, tyle, że wyższy. Tego z ogłoszenia nie kupiłabym w tej cenie, na ebayu kosztują ok 35-45 funtów. http://www.ebay.co.uk/itm/Portable-F...IAAOSwdGFYrEsf Ja za swój 170 cm zapłaciłam 70 funtów czyli ok 350zł.

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Warszawa/POLSKA delegacja
    Posty
    90

    Domyślnie

    chyba się skuszę na te Benro. Tylko który model it-15 czy it-25?
    N D7100 + S 10-20mm + T 18-55 mm 2.8 + N 50mm 1.8D + S 70-300mm + N 10,5 2.8 + SB 700

  9. #29

    Domyślnie

    Testowałem sobie obydwa.
    Lekkie, poręczne, łatwe do troczenia.
    Trzeba za to zapłacić delikatnością konstrukcji - ja się nie zdecydowałem, miałem obawy, że przy innych niż idealne warunkach terenowych będzie kłopot ze stabilnością.

  10. #30

    Domyślnie

    Panowie, gdzie mogę kupić od ręki statyw Sirui Tripod T-025X+C-10S z możliwością pomacania przed zakupem, najchętniej Warszawa. Widzę, że ten statyw jest dostępny w Fotozakupy, ale tylko na zamówienie do 13 dni, pewnie z dalekiego wschodu.
    Lub poszukuję innej alternatywy, statyw do 32 cm po złożeniu z głowicą, waga do 1 kg, nośność około 6 kg, cena do 900 zł
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. który statyw porządny ale turystyczny
    By tokarool in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 23:12
  2. [ Foto-żart ] Pakiet turystyczny
    By Wizymir in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 17:28
  3. GPS turystyczny
    By jajacek44 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 21:41
  4. Statyw turystyczny- jaki wybrać?
    By 124miko in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 19:38
  5. [ Krajobraz ] Pstryk turystyczny
    By GUINNESSts in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-01-2010, 12:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •