Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    No właśnie sprawa z używanymi nie jest zbyt otwarta - może w późniejszym czasie gdyż jak wcześniej wspominałem pieniądze na aparat przeznaczam ze stypendium a na udokumentowanie wydatków potrzebne mi będą faktury. Na pewno podążę za radami i w przypływie gotówki postaram się wyposażyć w wyżej wymienione szkła. Tylko pojawia się kwestia bezpieczeństwa takiego zakupu - czy można trafić na bubla, zostać oszukanym etc.? Obczaję forumową giełdę i postaram się zorientować w cenach

  2. #22

    Domyślnie

    dodatkowe obiektywy możesz dokupić poźniej jak już sprecyzujesz czego akurat tobie brakuje i w którą stronę chcesz iśc. Na początek aparat + kit w zupełności wystarczy. Jeżeli już się zdecydujesz na d3300 to weź kit 18-55 albo 18-105, który podobno jest trochę lepszy optycznie i ma większy zakres ale musisz do niego trochę dołożyć.
    U mnie z zakupami było tak: aparat, stałka, lampa, sterownik do lampy, statyw, parasolka, druga lampa, sofbox, trzecia lampa, nowy aparat, druga stałka itd...
    ty może pójdziesz w zupełnie inną stronę bo ty to nie ja
    a w tle miej magiczne słowo fotografia, czyli malowanie światłem

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co wiem nie ma nigdy problemu by udokumentować zakup umową sprzedaży, a wiele używanego sprzętu można dostać z fakturą z komisu/lombardu itp, do tego gwarancja też czasami jest na taki sprzęt.

  4. #24
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    18-105/3.5-5.6 nikona lub 18-50/2.8 sigmy
    i masz wszystko

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ablazy Zobacz posta
    dodatkowe obiektywy możesz dokupić poźniej jak już sprecyzujesz czego akurat tobie brakuje i w którą stronę chcesz iśc. Na początek aparat + kit w zupełności wystarczy. Jeżeli już się zdecydujesz na d3300 to weź kit 18-55 albo 18-105, który podobno jest trochę lepszy optycznie i ma większy zakres ale musisz do niego trochę dołożyć.
    U mnie z zakupami było tak: aparat, stałka, lampa, sterownik do lampy, statyw, parasolka, druga lampa, sofbox, trzecia lampa, nowy aparat, druga stałka itd...
    ty może pójdziesz w zupełnie inną stronę bo ty to nie ja
    a w tle miej magiczne słowo fotografia, czyli malowanie światłem
    Dzięki za radę Akurat dzisiaj trzymałen D3300 w ręce ale z obiektywem 18-55 i nie wydawała się bardzo nieporęczna. Gdybym się w to wciągnął na pewno byłaby to ciekawa przygoda Dzięki za rady Z tego co widziałem D3300 z 18-105 kosztuje około 2300 złotych.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Z tego co wiem nie ma nigdy problemu by udokumentować zakup umową sprzedaży, a wiele używanego sprzętu można dostać z fakturą z komisu/lombardu itp, do tego gwarancja też czasami jest na taki sprzęt.
    Jeżeli tak to postaram się dowiedzieć co w przypadku sprzętu używanego - napiszę do kuratorium i może się coś dowiem :P Miło bym się zaskoczył gdyby nie było problemu zdobyć w niższej cenie ciekawy sprzęt i gdyby równocześnie kuratorium nie miało nic przeciwko

    Wątpliwości co do aparatu będę miał pewnie do chwili aż go kupię, rozpakuję i zacznę używać - pewnie aż dotąd będę miał rozterki czy wziąć coś mniejszego czy jednak może ta lustrzanka, i ten system będzie bardziej plastyczny w rozbudowie - chyba taki już tego urok gdy się do końca nie wie czego się chce, i jeszcze się nie sparzyło.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez exzhibit97 Zobacz posta
    Zestawy z kitowym obiektywem są bardzo przystepne cenowo, sam aparat to około 1400 złotych więc jeśli zamiast kupowania body z obiektywem kitowym nabyłbym body + jakiś inny (lepszy, bardziej "plastyczny") obiektyw to jaki obiektyw by to był?
    Kupując z 18-55 vr dopłacasz ok. 300zł. To szkło jest wystarczająco dobre, by przetestować możliwości aparatu, różne ogniskowe obiektywu itp. Jeśli w ciągu paru miesięcy zdecydujesz się go pozbyć (co nie musi nastąpić), to pewnie znajdziesz chętnego do zakupu obiektywu na gwarancji za 250-300 zł. Zdobyte doświadczenie nie będzie więc dużo kosztowało. A nowe szkło kupisz świadomie, więc zapewne z mniejszym stresem, niż teraz kupując w ciemno.

  7. #27

    Domyślnie

    Czyli zestaw body + 18-55 vr też byłby na start okej? Gdybym później dokupowal obiektywy może kupiłbym używane i bym zaoszczędził. A takie pytanie - obiektyw AF-P i AF-S różnią się diametralnie? Na korzyść którego? Fajnie by było jakbyście mi podali jakieś fajne źródło do nauki o aparatach i fotografii, technice.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez exzhibit97 Zobacz posta
    Czyli zestaw body + 18-55 vr też byłby na start okej? Gdybym później dokupowal obiektywy może kupiłbym używane i bym zaoszczędził. A takie pytanie - obiektyw AF-P i AF-S różnią się diametralnie? Na korzyść którego? Fajnie by było jakbyście mi podali jakieś fajne źródło do nauki o aparatach i fotografii, technice.
    Różnią się przede wszystkim napędem autofokusa, AF-P jest nowszy i cichszy co teoretycznie jest plusem przy filmowaniu, w rzeczywistości i tak w nikonach przy filmowaniu autofokus jest bezużyteczny. Inna różnica to brak przycisków na obiektywie AF-P, więc stabilizacje i autofokus musisz wyłączać przez menu aparatu

  9. #29

    Domyślnie

    Czyli gdybym miał wybierać to który byłby warty?
    Ostatnio edytowane przez exzhibit97 ; 23-03-2017 o 16:08

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obojętne jaki wybierzesz, mi pasował i miał ładną ostrość 18-55 VR II.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór aparatu
    By rozpruwacz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 21:17
  2. Wybór aparatu
    By Daniel10 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 14:45
  3. wybór aparatu
    By anibod in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 06:15
  4. zakup pierwszego aparatu
    By MoVeR in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-05-2007, 10:53
  5. Wybór aparatu
    By Oneil in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 22:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •