Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez exzhibit97 Zobacz posta
    z doczepionym obiektywem 18-55 więc nie wiem jak wyglądałby z 18-105 ( pewnie obiektyw jest większy).
    Niestety z 18-105 zestaw jest zauważalnie cięższy, mniej poręczny i trochę gorzej wyważony. Mimo to wart rozważenia, tylko przed zakupem pomacaj.

    Cytat Zamieszczone przez exzhibit97 Zobacz posta
    przyznam że ten Panas jest bardzo ciekawy. Wnioskując po zdaniu, że jest on o "zerowych możliwościach rozbudowy" oznacza to, że kupuję go takim jaki jest i za dużo nie mogę w nim zmienić tak (niemożliwa wymiana optyki)?
    Tak, bo to kompakt, w którym nic nie wymienisz oprócz baterii i karty. I ew. lampy, o ile znajdziesz jakąś "lepszą".

    Cytat Zamieszczone przez exzhibit97 Zobacz posta
    Chciałbym coś usłyszeć również na temat Olympusów, które podałem w pierwszym poście - czy są to opcje warte rozważenia?
    Jak najbardziej. System micro 4/3 (Olympus, Panasonic) ma sporo fajnych obiektywów, z kitami też da się żyć na początku. Jakość zdjęć porównywalna z lustrzankami APS-C, używalne live-view. Jedyne, co mi osobiście nie podoba się w Olympusach, to kolorystyka jpegów. No i AF mógłby być hybrydowy, choć i tak jest niezły, o ile nie fotografujesz sportu.

  2. #12

    Domyślnie

    A czy brak obiektywu jak w przypadku olympusa e-pl7 czy Sony a5000 jest bardzo przeszkadzajacy? Czytałem też o Olympus OM-DE-M10 i jest to ciekawy aparat ale jak czytam że robi około 400 zdjęć na jednym ładowaniu no to troszkę słabo moim zdaniem. W ogóle jak czytam jakieś recenzje czy testy to przeraża mnie trochę wytykanie wad aparatom. Wiem ze nie ocenia ich totalnie zielony amator taki jak ja tylko ktoś obeznany z tematem i zastanawiam się czy to co niekoniecznie gra dla osoby doświadczonej będzie dla mnie dużą przeszkodą. To jest mój problem w tym wypadku. Szkoda że nie mogę chociaż na kilka dni mieć każdego z tych aparatów i ich przetestować :/

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez exzhibit97 Zobacz posta
    Szkoda że nie mogę chociaż na kilka dni mieć każdego z tych aparatów i ich przetestować :/
    Co tu testowac, kupujesz i cieszysz sie robiac zdjecia.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie bierz sony A5000 z sony minimum to A6000, zerknij też na Canon EOS M3 i Fujifilm X-A10.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie bierz sony A5000 z sony minimum to A6000, zerknij też na Canon EOS M3 i Fujifilm X-A10.
    Canon m3 to takie sony a5000... funkcjonalnością chyba się wiele nie różni

  6. #16

    Domyślnie

    każdy doradzi ci coś innego bo każdy jest inny. Od czytania internetu i opinii rozboli cię tylko głowa. Jedno musisz wiedzieć już teraz, że aparat to tylko narzędzie do robienia zdjęć i nic więcej. Nie daj się zwariować wertując modele i ich papierkowe "osiągi", które dla aparatów o podobnej cenie są podobne . Oglądam dużo zdjęć w necie i widzę dobre zdjęcia robione komórkami i tanimi aparatami.
    Z mojej strony mogę ci napisać, że przez jakiś czas miałem nikona d3300 z kitem 18-55 i byłem z niego bardzo zadowolony, ponieważ jestem cienkim fotografem to wymieniłem go na droższy model i też jestem zadowolony. Generalnie pracuję nad tym aby być zadowolony z tego że robię dobre zdjęcia a nie ze sprzętu którym je robię

  7. #17

    Domyślnie

    Dzięki za wiadomości @ablazy bardzo fajny post dzięki temu spojrzę nieco inaczej na tę całą sprawę i wezmę pod uwagę nieco inny punkt widzenia. A tak z ciekawości - czym teraz operujesz? A co do D3300 to dokupowałeś do niego kolejne obiektywy? W jakim kierunku poszła twoja fotografia? Może znalazłbym pewne punkty zaczepienia w twoich doświadczeniach z tym sprzętem. Dzięki za odpowiedź

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez exzhibit97 Zobacz posta
    Dzięki za wiadomości @ablazy bardzo fajny post dzięki temu spojrzę nieco inaczej na tę całą sprawę i wezmę pod uwagę nieco inny punkt widzenia. A tak z ciekawości - czym teraz operujesz? A co do D3300 to dokupowałeś do niego kolejne obiektywy? W jakim kierunku poszła twoja fotografia? Może znalazłbym pewne punkty zaczepienia w twoich doświadczeniach z tym sprzętem. Dzięki za odpowiedź
    Do d3300 dokupiłem stałkę 50mm, która mi została po spzredaży - głównie do portretowania dzieciaków. Robię zdjęcia okolicznościowe i dokumentuję dzieciństwo swoich dzieci, próbuję fotografować wszystko, a najbardziej próbuję zrozumieć czym jest fotografia i podziwiam jak niektórzy robią magiczne zdjęcia z "niczego". Cały czas też czytam i oglądam foty innych i próbuję znaleźć swoją drogę w fotografii. A sprzęt ? To chyba dziedzina w której ma on znaczenie drugorzędne.

  9. #19

    Domyślnie

    Coraz poważniej zastanawiam się nad zakupem D3300. Kolejne pytanie jakie bym tutaj teraz postawił to dobór obiektywu/obiektywów. Zestawy z kitowym obiektywem są bardzo przystepne cenowo, sam aparat to około 1400 złotych więc jeśli zamiast kupowania body z obiektywem kitowym nabyłbym body + jakiś inny (lepszy, bardziej "plastyczny") obiektyw to jaki obiektyw by to był? Mam podobne podejście do tematu jak @ablazy - "próbuję znaleźć swoją drogę w fotografii" a raczej ja będę dopiero próbował - dlatego też po prostu nawet nie wiem jaki obiektyw powinienem dobrać. Jakieś dobre źródło do poczytania o obiektywach, ogniskowych, przysłonach, zoomach itp?

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Do wyboru masz albo z zestawu 18-55 najnowsze sa całkiem udane, sprawdzony chwalony 18-105VR albo polecany jako uniwersalny świetny Sigma 17-50, kwestia zasobności portfela.
    Dobrym wyjściem jest też zakup 18-105 na giełdzie/allegro/olx za ~500zł i nikkor 35mm 1.8 za 550-600zł, chyba że używane nie wchodzą w grę.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór aparatu
    By rozpruwacz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 21:17
  2. Wybór aparatu
    By Daniel10 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 14:45
  3. wybór aparatu
    By anibod in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 06:15
  4. zakup pierwszego aparatu
    By MoVeR in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-05-2007, 10:53
  5. Wybór aparatu
    By Oneil in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 22:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •