Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79
  1. #1

    Domyślnie Maroko - krajobrazy, ulica...

    Zapraszam na szybki skrót mojej podróży po północno-zachodniej Afryce. Oczywiście proszę o komentować szczerze, uczyć się lubię cały czas


    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2

    Domyślnie

    Mnie się podoba! Może 6 troszkę niedoświetlone ale na tablecie oglądam.
    Możesz coś skrobnąć o samym wyjeździe i miejscach. Choćby na pw. Chodzi za mana to Maroko a na "wycieczkę " nie bardzo mi się uśmiecha. Wszelkie inormacje mile widziane ☺
    NIKON forever

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Fajny set. Maroko jest wbrew pozorom całkiem bezpiecznym kierunkiem. A ośnieżony Atlas naprawdę wdzięcznie wygląda z ciepłem pustyni.
    NX300 +18-55, J200/4, N70-300/4,5-5,6, H58/2,

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za wizytę Czytałem o tym "niebezpiecznym Maroko" w komentarzach, przed wyjazdem... Nie wiem kto je pisze... Nie ma tam mowy o zagrożeniach, a krajobrazy są piękną nagrodą za zaufanie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ...Czytałem o tym "niebezpiecznym Maroko" w komentarzach, przed wyjazdem... Nie wiem kto je pisze... Nie ma tam mowy o zagrożeniach...
    Nie wiem czy tak do końca nie ma mowy. W Maroko byłem trzy razy i ani razu nie pomyślałem o tym, że może mi coś grozić ale faktem jest, że to kraj podwyższonego ryzyka. W przeszłości miały tam miejsce zamachy terrorystyczne np w Casablance i stosunkowo niedawno w Marrakeszu. Góry Atlas, w szczególności Rif to zielone płuca Europy a jak powszechnie wiadomo handlarze kifem to ludzie dość krewcy. Maroko to też niestety jeden z przodowników w handlu żywym towarem. Zdarzają się porwania kobiet. Maroko nie trzeba się bać, ale zastanowić się zanim się pójdzie na żywioł nie zaszkodzi.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Maroko nie trzeba się bać, ale zastanowić się zanim się pójdzie na żywioł nie zaszkodzi.
    I tą wypowiedź zostawiłbym jako dobrą radę na przyszłość. Dziś za niebezpieczne kraje można uznać niestety wszystkie kraje do jakich chcielibyśmy pojechać... To co, siedzieć w domu, czy podchodzić do tematu z rozsądkiem?

  8. #8
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    Prawie żadnych ludziów nie ma nie śmigałes z aparatem po mieście czy nie bardzo tak robić zdjęcia bo ktoś sie może przyczepić?
    Kozy genialne zobaczyły fotografafa i uciekły na drzewo

    Jak cosik jeszcze zalega na karcie to dawaj

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    Prawie żadnych ludziów nie ma nie śmigałes z aparatem po mieście czy nie bardzo tak robić zdjęcia bo ktoś sie może przyczepić?...
    W Maroko jest niemały problem z fotografowaniem ludzi, bo są oni bardzo przesądni (przynajmniej część z nich) i wierzą, że fotografowanie ich może przynieść im pecha. W innych krajach się z tym nie spotkałem, ale w Maroko kilka razy mnie przegoniono, raz jakaś babcia rzuciła się na mnie ze stołkiem, bo myślała że ją fotografuję a w Marrakeszu musiałem się opędzać od ludzi którzy chcieli ode mnie pieniądze za to, że niby ich fotografowałem. Gdy byłem w M. kolejny raz to nawet nie wyciągałem aparatu na słynnym placu Dżama el-Fna, tak mi to miejsce obrzydzili. Oczywiście gdy zapłacisz to nie ma problemy a pieniążek nawet złe duchy odpędzi. Inaczej jest na południu. Tam można grzecznie zapytać i czasami nawet się uśmiechną gdy mają wenę. Zupełnie inny kraj.

    PS Ups to nie mój wątunio
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 21-03-2017 o 09:55

  10. #10
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    I teraz już wszystko wiem. Bardzo dziękuję

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Axalp krajobrazowo
    By hesja in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 22:49
  2. [ Krajobraz ] Kaszuby krajobrazowo
    By asha in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 20:41
  3. Krajobrazowo
    By clusca in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 07:22
  4. [ Krajobraz ] Rafineria krajobrazowo
    By viper345 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 14:26
  5. [ Krajobraz ] Krajobrazowo - burzowo
    By malyr in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 16:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •